Příkrmy, kakání a probiotické kapky. Poradíte, prosím?

dendamom
8. srp 2022

Ahoj holky,
obracim se sem pro radu. Syn 5 mesicu, zacali jsme prikrmy, uz pekne papame zeleninku, maso i ovoce. Vypada, ze mu i chutna, krasne papa, nejradsi by snedl i nase jidlo 😃 Ale k veci..Papa sice hezky, ale pak mame problemy s kakanim. Asi bych to nenazvala zacpou, spis ze to sam nedokaze vytlacit, a pak nastavaji uplne zachvaty, jekot, jak ho boli brisko, nechce ani papat ☹️ Kdyz mu pak pomuzu, tak toho vyjde ven, jak kdyby tyden nekadil.. Chci se zeptat kdo s tim mate zkusenosti, jestli je nejaka rada, jak tomu predejit nebo jak pomoci? A jestli by pomohly probioticke kapky? Ze by se to v tech strevech treba lip sneslo a slo hezky ven? Nebo zustat na mleku jeste, ale kdyz tak hezky papa? Prosim o radu, jsem zoufala a maleho je mi opravdu moc lito ☹️☹️
Dekuji za odpovedi a nazory ❤️

gbp
8. srp 2022

@dendamom podle me neni jeste telo na tolik jidla pripravene a zrale 🤷🏼‍♀️
zeleninu, maso i ovoce mela moje dcera mozna tak v 9 - 10 mesicich 🤷🏼‍♀️. byla teda kojena, zacinali sme 6 mesicich.
probiotika by pomoct mohla, ale ja bych proste radsi ubrala s tim jidlem. me to prijde moc.

jjasmina
8. srp 2022

@dendamom dle mě není též připravený, ale kojila jsem do 6 mes a všechno jedla až 8-9mes a vyprazdnovala se hezky. Ale též jsem stále dost kojila až do 1r

dendamom
autor
8. srp 2022

@jjasmina @gbp mate pravdu, zpomalim.. Nechci to ted uplne vysadit, kdyz hezky papa, ale asi treba zustsnu jen u zeleniny a obcas presnidavku? Nebo nedavat kazdy den? Nebo jak jste vubec s prikrmy zacinaly vy? Co a jak dlouho? Dekuju za rady a nezlobte se 🙂

gbp
8. srp 2022

@dendamom ja jsem se hodne inspirovala na detskeprikrmy.cz
je to tam paradne rozepsane i co, kdy, jak... 👍 zkus se podivat. i tady na konikovi je hezky clanek 👍

marky125
8. srp 2022

@dendamom také mohu doporučit detskeprikrmy.cz. Syn hezky jedl a vše mu chutnalo, ale určitě jsem takhle nikam nespěchala.

jjasmina
8. srp 2022

@dendamom já začínala velmi zlehka, první zeleninu jeden druh pak po 3 dnech další druh, po zelenine maso, po zaved masozel lepek + prilohy a nakonec ovoce.