Přikrývání plenou v kočárku, když je hic. Přikrýváte?

criterska
29. črc 2008

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli přikrýváte miminkům nožičky třeba plínkou teď v těchto hicech, aby se nespálily, když mají třeba jenom bodíčka..Sluníčko paří slušně i v pět odpoledne, tak nevím, říkám si aby malýmu nebyl hic, když bude zakrytej, ale mám strach, že se mi spálí..Díky moc

vojtisek2007
29. črc 2008

Critersko - malou ( i malýho) mažu opalovacím krémem a v kočárku přes ní házím plínu, je lehoučká, určitě jí pod ní není hic, a když jdeme ve stínu, klidně jí tu plínu z nožiček odkryji....a jak se všeobecně říká, do 3let by děti měli přijít na sluníčko minimálně - mají slabou kůži... 😎 A když chodíme ven v těhle hicákách, jdeme až dýl odpoledne (až po té páté) a vybíráme cesty, o kterých víme, že je tam už hodně stínu... 😅

krista
29. črc 2008

Criterska já malou mažu opalovacím krémem, to je rozhodně jistější než přikrývání 😉 Máme faktor 50 😉

atreides
29. črc 2008

já tedy nemažu, protože jsou opalovací krémy prý od roku, tak přikrývám plínou, je lehounká (nebo je přehodím přes "zdi" korbičky, takže tam má volný prostor na kopání)

jaku
29. črc 2008

Criterska já mažu malého krémem na opalování a nožky přikrývám, ve stínu odkrývám. Jenže ne vždy mu ta plínka na nožičkách vydrží, protže moc už v kočárku nespí a nožičkama ji odkopává. Snažím se chodit co nejvíc ve stínu, na slunci je nesnesitelně, ale někdy to holt nejde a když se odkope tak je ještě chráněný krémem.

ssaara
29. črc 2008

atreides : já mažu krémem Microsun baby,mám ho doporučený od doktorky a je vhodný i pro kojence - neobsahuje žádnou chemii. Je volně prodejný v lékárnách.

mobina
29. črc 2008

Astreides určo můžeš na malé mimi používat opalovací krém, ale bez chemie. V lékárně ti poradí.
Já mažu 60tkou a když jdeme delší domu po slunci, tak překrývám,ale je to takový náš souboj. Překryju, odkope, překryju, odkope 😀

binki
29. črc 2008

mažu ho krémem Bioderma 50, dávám lehkou bavlněnou dečku, aby mu nesvítilo do obličeje a na ručky a hlídám pitný režim, čepici třeba nedávám, ta nám lítá pořád na zem 😀

coriven
29. črc 2008

taky mažu jako ssaara - Microsun baby, doporučili mi ho v lékářně - to jen preventivně, přece jen se tomu sluníčku nevyhneme uplně 😒
a když už razíme ven v těchle híícech, tak taky dávám pro jistotu plenku přes korbičku, ale malou ted strašně baví ju žužlat, tekže musíme vozit velkou 😅 , aby ju vůbec přikryla 😵

caira
29. črc 2008

tak ja prca mazu kremem s faktorem 50 { Nivea Baby} jeste ji pres nohy vetsinou hodim plinu { kterou stejne odkope a jeste mame slunecnik na kocarku, ktery ji kompletne zastini... myslim, ze ochrany pred sluncem neni nikdy dost 😉 A jak uz tady nekdo psal, jak jsou takovehle hicy tak se snazim s prckem jit ven az pozdeji odpoledne, pres poledne proste jsme doma v chladku a hrajeme si ;-}

atreides
29. črc 2008

holky tak díky, jsem totiž všude četla, že novorozenec do jednoho roku má být ve stínu a tudíž se nemá mazat, tak jsem z toho magor a valím do lékárny 😅

gandy
29. črc 2008

Atreides: no to je sice hezké že se nemají mazat, ale i když jdeš ven a máš jí ve stínku, tak ten vzduch stejně trošku opálí, nebo aspoň já když jsem ve stínu, tak se občas spálím... To bys s prckem nemohla chodit ven. Já teda malou mažu, máme 40 v lékarně doporučili, že to používají alergici, takže si myslím že je to fakt lepší než mít pak spálené mimčo.. 😎 😠

xsuzzi
29. črc 2008

Jiřínku jj mají se mazat i ve stínu🙂my používáme Baby Kids s nejvyším faktorem 40

mobina
29. črc 2008

Určo mazat, i když na slunci není. Dokonce i bílá propouští nějaký to záření. Takže prý je lepší i oblékat do světle barevného.

pavlina05
29. črc 2008

Já mažu krémem a pak taky přikrývám plínkou. Máme krém Microsun baby SPF 30.ssaara 😉

atreides
29. črc 2008

zrovna jsem přišla z lékárny, chtěla jsem ten MIcrosan,ale měli jenom a poslední krém od Chicca, tak aspoň něco 😝

kacka.va
29. črc 2008

nám taky říkala Dr., že opalovací krémy teď první rok nedávat, s mimčem nechodit na sluníčko, takže chodíme ven až večer, kdy už to není tak hrozné. I když ono to opaluje i ve stínu. Jinak mimča nesmí chodit na sluníčko prý proto, ne že by měli slabou kůži, ale protože nemají ještě pigment, který by je částečně chránil 😉

jjaninka
30. črc 2008

Tak my taky mažeme,máme Daylong Kids 40, ve stínu ani nepřikrývám,sluníčku se snažíme vyhýbat,ale občas po cestě na nožky malýnu taky prosvitne,ale myslím si,pokud je to minutka,tak to snad nemůže uškodit,když ho ještě chrání krém a čtyřičítka je,si myslím,už docela dost vysokej faktor

kitty68
30. črc 2008

ja mam 50 pro deti, a mam pohyblivou boudu ta ji pokazde sklonim tak at na ni nesviti

bramburka
30. črc 2008

ja mažu i přikrývám teda, pokud to neodkopne. S nazorem nemazat jsem se taky setkala, ale zda se mi to divny, vzdyt je to bez chemie a po koupani ji taky kremem mažu, no přijde mi to teda mnohem menší zlo, nez kdyby se spalila a zadelala si tak do budoucna na rakovinu kuze.

petja
31. črc 2008

taky přikryju,jednak malej líp usne a kvůli sluníčku taky.Plínečka je tak tenká,že bych to brala spíš jako + v těch hicech.

agnesska
31. črc 2008

týjo tak to mam te´d teda výčitky,pže já nemažu-dr.mi řekla,že do roka mazat určo nemam a je sice v kočárku vždycky ve stínu,ale vzhledem k tomu,že sme pořád venku(u koní)tak je tam od rána do večera 😅

petule.h
31. črc 2008

rozhodně jsem mazala odmala tomíka a budu i Lukáše...na slunce nepolezu jak se narodí...jen do stínu

leninn
1. srp 2008

Když jsme ve stínu, tak také nemažu, ale jak někam vyrazíme, tak namažu 40UV, mám ho pořád u sebe, takže kdykolik kdekoliv můžu namazat a nemusím se bát.
Ale moc na to slunce nelezeme. Spíš k večeru u bazénu....