Přilba pro miminka, která lezou. Máte zkušenost?

markchina
16. srp 2009

Jestli tu takove tema uz je, tak se omlouvam, ale nic jsem nenasla.
Mate nektera maminka zkusenost s prilbou pro miminka, ktere zacinaji lezt? Muj 6-mesicni chlapecek je ted sama boule, protoze vsude leze, obcas se prevali a ducne hlavickou o dlazbu. Dlazbu mame skoro vsude, mam natahane deky, kde to jde, ale znate deti, lezou prave tam, kde nejsou. Dnes jsem mu kontrolovala hlavicku a ma tam asi 3 boule, jsem zvedava, co nam zitra rekne doktor na preventivce v 6. mes. 😅 . Piste prosim zkusenosti a kde je popr. takova prilba k sehnani. Dekuji.

shaula
16. srp 2009

Zkušenost nemám, osobně si myslím, že je to zbytečný nesmysl, zastávám názor, že dítě se musí trochu "otlouct" 😀 V některé diskuzi se to tu trochu rozebíralo, téměř všichni se shodli, že to je blbina. Jestli si vzpomenu, kde to bylo, hodím ti sem link.
Nicméně pokud se rozhodneš si ji koupit, jmenuje se to "no shock", tak si to zadej do vyhledávače a vyjede ti fůra internetových obchodů.

shaula
16. srp 2009

Tak jsem to našla, je to tady: http://www.m. v odrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=106843&vGroupOffset=40&vOffset=60 Začíná to příspěvkem z 3.8. v 17.33

shaula
16. srp 2009

hihi, chybička se vloudí, link znovu: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

samik2008
16. srp 2009

Souhlasím s shaul...a dr.ti neřekne nic,přece zná děti

berenika39
16. srp 2009

ahoj, kamarádka to pořídila, měli také všude dlažbu, ale moc to neužili, prcek si to samozřejmě nechtěl nechat na hlavě, ono taky doma se potit v nějakém hrnci....jinak je to lehoučké, prodyšné, měkké...na pohled dobrý, ale ani já nejsem pro...
čím dřív se naučí zacházet se svým pohybem, tím líp, přilbu nosit pořád neude, a třeba by se naučial na ni spoléhat, pak by úrazy mohly být o to vážnější. ani při začátcích chození se nemají děti zbytečně hcytat, aby samy uměly ze stoje dolů, aby pořád nespoléhaly na ruce, které je zachytí. ....no o něco hůř se to dělá, než říká, ale snažím se...kolena odřený máme ted nonstop.....

dvojka
16. srp 2009

mě zas tak zbytečná nepřijde.Aneta se zrovna včera dvakrát praštila do hlavy.Napálila přímo do zdi.
Dneska ráno se mi v sekundě vysoukala z lehátka,má hrču na hlavě a kobercový lišej(ten je teda na nose)

Takže,možná při prvních pohybech by se uplatnila,jenže pak je oprvavdu na nic.A krom toho,nevim nevim jestli by jí chtěla mít na hlavě 😀

Ale když vás tady tak čtu.Mám teda nechat malou at si tou hlavou tříská? 😕 😨 😀

kacka.va
16. srp 2009

mám stejný názor jako shaula.

markchina
autor
16. srp 2009

jee, tak to se mi ulevilo, ani me se to moc nezamlouva, proto jsem chtela poradit. Asi to budem muset nejak zvladnout, je to hrozny divocak a navic takovy mrnatko, ale deti pry neco vydrzi, ikdyz ty boulicky na hlavince jsou teda otresne 😒 .
dvojka: chudacek mala, ale na druhou stranu, jsem rada, ze nejsem sama, je pozitivni slyset, ze se to proste stava. 😅

markchina
autor
16. srp 2009

shaula, dik za odkaz, urcite si to proctu, je to pro me velmi aktualni 😉

katty_k
16. srp 2009

taky si myslim, ze je to zbytecne, dite si pak zvykne, ze se mu nic nestane a lepe aby to zjistilo drive nez pozdeji

petja
16. srp 2009

radši být s dítětem na každém kroku a věnovat se mu na 200%,než ho omezovat helmou 😖 no teda Fíla by to nesnesl fyzicky a já ne psychicky

dvojka
16. srp 2009

petja-tak to seš dobrá že se věnuješ malýmu na 200% 🙂

schwarzovka
16. srp 2009

já jsem proti...malej je taky živej, v obýváku máme skleněný stůl, tak jsem nejdřív nad tím uvažovala..ale po pár nárazech si začal dávat pozor a je už opatrnej na všechno. Byt máme samou přkážku a zvládl to výborně. Lepší když se to prcek naučí...pak by si zvykl, že když nabourá, tak se mu nic nestane a to bych potom nechtěla vidět ty úrazy, až by helmu neměl 😉

soanpe
16. srp 2009

taky si myslím,že se děti musí naučit padat a vyhýbat překážkám. Sofí se tenhke tejden "rozběhla" teda spíš rozplazila do takový rychlosti,že přehlídla zed mezi kuchyní a obyvákem a hlavou štrejchla o roh. dnes už ví,že musí vybrat oblouk 😀
to samý,když leze pod stůl v obyváku.jeji nejoblíbenější místo.dřív se bouchla otakovou lištu a ted už sklání hlavu 😎 šikula 😀

mousunek
16. srp 2009

Urcite bych nekupovala, jak pisi holky dite se musi naucit padat a musi vedet ze kdyz spadne tak to boli, aby si dalo priste vetsi pozor. nauci se hodne brzy

teessa
16. srp 2009

souhlasím s většinovým názorem 😀 taky by sme ty děti mohli za chlíli dávat do nákých zorbovacích koulí aby se náhodou někde nebouchli , neskříplii nebo neškrábli......

petja
18. srp 2009

zorba koule není vůbec bezpečná 😒

teessa
18. srp 2009

pati samo sem nemyslela aby se váleli vzhuru nohama ale náký "zařízení" ve kterým se nedostanou k žádným "nebezpečným" věcem jako sou rohy či jiné vymoženosti 😉

soanpe
18. srp 2009

pokud ji pustíš z kopce, tak fakt ne
ale v bytě by tlumila nárazy 😀 😉