Příliš aktivní miminko?

astrid_sk
23. únor 2019

Syn ma teraz 7,5 mesiaca a uz od zaciatku bojujeme s tym, ze je hodne aktivny, vsetko ho zaujima. Momentalne ako sa uz trochu hybe: otaca a vala sudy, peruje na kolienkach, tak vsetko skuma ocami, prstami a pusou. Coz je zrejme v poriadku, problem ale je, ked s nim chceme ist niekde von, do obchodu alebo na jedlo, tak proste dlho na jednom mieste nevydrzi. Snazime sa ho vsemozne zabavat, davat mu hracky ci mrkvu na zuzlanie, chodime s nim, obcas to funguje viac, obcas menej... Zacali sme ho davat do sportaku v pololehu prave z toho dovodu aby videl a sa nenudil, ale vydrzi v nom tak max 45 minut (ked sa hybeme). Potom ho dam do nositka, ale v tom tiez vydrzi tak max tych 45 minut... Mam pocit, ze vsetky ostatne deti, co okolo seba vidam, su omnoho kludnejsie, vydrzia len tak lezat v korbe ci autosedacke zatialco maminka nakupuje... nechapem. Nas v korbe je len na spanie a v autosedacke len na jazdu autom, do 3 mesiacov sa v aute vztekal ze sme sa skoro nikde ani nedostali... Mame nadpriemerne aktivne dieta? Alebo je to normalne? Bude to casom lepsie, alebo sa mame na co tesit, az zacne lozit a chodit? Ako to bolo u vas?

wxkatuska
23. únor 2019

@astrid_sk rekla bych, ze mate uplne normalni dite 😉

valeri10
23. únor 2019

@astrid_sk měli jsme to samé. V kočárku ani korbě a sporťáku být nechtěla. Kolem těch sedmi a osmi měsíců. Někam na výlet se moc nedalo. V deseti mesicich začala obcházet nábytek a to už vůbec nechtěla do kočárku. Nastesti to bylo v zimě takže rychle ven s kočárem a domů chodit. Před rokem začala chodit a to už bylo dobrý. Chvíli se proběhla a pak zase chvíli do kočáru.

inke29
23. únor 2019

mame to úplně stejně 🤦a zabavit ho doma je teprv nadlidský úkol...

peta34
23. únor 2019

Máte zvídavé dítě, žádného lenocha 🙂 Malému je skoro rok a je to samé, možna větší divoch. Já už jen čekám až se sám naučí chodit 🙂. Jinak naš taky nikde nevydrží, jít s ním někam do kavárny pokecat s kamoškama je nemyslitelné, pořad něco zkoumá. Chvílí tam pak zase někam odleze, házi si kostičky a honí se za nima, obchází gauč a nábytek sem a tam, pořad něco komentuje vlastní řečí. My s manželem už večer padáme na pusu a malej by skotačil dále. Je to prostě živočich 🙂

cuuza
23. únor 2019

Úplně normalní zdravé miminko. U nás se to zlepšilo, když začal v kocarku sedět a mohl koukat na všechno kolem. Ale od půl roku do 8 měsíců jít ven s kočárem bylo za trest. Spokojený byl v parku, když mohl lezt ale jinak neee.

nikolaamiminko
23. únor 2019

Meli jsme to podobne 😬 teda dokud byl v korbe (ca do 5m) tak to jaks taks slo, ale ve sportaku byl v klidu jen kdyz se jelo, beda jak jsme nekde zastavili 🤦‍♀️ Restaurace jsme museli omezit na skoro nula, protoze jsme stejne museli jist po jednom (druhej bavil dite, nosil ho po hospode a ukazoval), no kaficka s kamoska uz vubec nesly :( taky jsem si myslela ze je “divnej” ostatni deti sedeli a cuceli a byli hodny, nas dablik holt ne, ted je mu 13m a je to furt stejne, akorat uz chodi, takze ho po ty hospode nenosime, ale honime 😂

drakenn
23. únor 2019

Máš normální dítě, zkus ho nesrovnavat s ostatními..

fyii
23. únor 2019

@astrid_sk ahoj mam takovyho akcnaka a je mu 2,5 roku. zajima ho vsechno a vsude🙄. jit s nim jen na nakup je hodne dobry adrenalin, nekdy to dame lip nekdy je to fakt kdo z koho😁, ale nevymenila bych ho. nekdy je k tomu jeste umanuty a tvrde si jde za svym, takze to zkousime hlavne domluvou po dobrym, necim zaujmout, po zlym to nefunguje vubec. ale jinak je moc sikovny, rad si hraje sam i s detmi. restaurace uz jsem zrusila davno, zhltnout neco a nevědět ani co, me fakt nebere. Jeste tak v lete najist se nekde venku a nez jídlo donesou byt nekde na prolezackach. doufam, ze casem az bude mit vetsi pud sebezachovy, tak se to snad zklidni, nekdy je jak kamikadze. Jedinou vyhodu to ma, mam fyzicku jak blazen😁 z toho litani za nim, jsme stale v poklusu. Jeste, ze mam zahradu kam ho nekdy vypustim a vim, ze mi nema kam utect. Preji pevne nervy a dobrou bezeckou obuv😉

diewcatqoo
23. únor 2019

@astrid_sk ahoj, tiez sme to mali podobne. Nemohli sme ist nikam na prechadzku, vsade reval. V kociku nechcel byt vobec, nikdy mi tam nespal. V nositku tiez nie, lebo z neho nevidel dobre. Doma ho bavilo vsetko max 5 minut, musel byt vsade, o vsetkom mal prehlad, vsetko musel vyskusat. Ked zacal chodit, zacal pre mna horor 🙂 ten nabehal pocas dna x kilometrov. V roku a pol presiel (prebehal) sam celu prazsku zoo. Zacali sme chodit na niekolko kilometrove prechadzky, aby sa aspon trochu unavil. Ak sme sli na ihrisko, vkuse behal okolo. Ja som tak zavidela vsetkym maminkam, ktorych decka sedeli v pieskovisku a robili babovky.. alebo mamickam, ktore si v pohode kocikovali dieta. My sme toto nikdy nezazili 🙂
Pred druhymi narodeninami sa trochu skludnil s tym pohybom a zacal sa vyvijat ako keby rozumovo... zacal viac rozpravat, rozmyslat. Mam pocit, ze to obdobie do 2 rokov sa vyvijal pohybovo, zato rec 0 bodov a potom ako sa mu zacal rozviazovat jazyk a vyvijat viac to myslenie, tak ten pohyb sa trosku skludnil.

merylinn80
23. únor 2019

@astrid_sk ty máš snad moje dítě 😀. Úplně jak přes kopírka, je mu 7,5 měsíce a já jsem zralá na léčebnu a všude kolem vidím jen klidne děti.

astrid_sk
autor
24. únor 2019

Holky moc vam vsetkym dakujem za reakcie, na jednu stranu som rada, ze v tom nie som sama, na druhu mam teda trochu obavu, ze co nas este caka... No nudit sa rozhodne nebudeme 🙂

licorice1
24. únor 2019

Lepší živé dítě než muset řešit, že ve svém věku neumí to či no a musí se s ním na fyzio 😉

kittyy17
24. únor 2019

@astrid_sk lepší než apatické dítě 😎

misicka1988
24. únor 2019

@astrid_sk Myslím že to jak to popisuješ je úplně normální. Mám 3 děti, a byly úplně stejné. Vlastně ve svém okolí vidím vždy jen takové děti 😁 Sestry syn třeba absolutně nesnesl kočárek ani manducu, neustále jen řev. Takže s ním do roka byla víceméně doma, a já jezdila za ní, jinak by se zbláznila. Ono to chce čas, vše je pro prcka nové, a zkoumání je ta nejlepší zábava. Děti se mi začaly klidnit až tak po druhém roce, prostřední syn byl ale jako utržený že řetězu snad až do 6 let, nakonec diagnostikováno ADHD. Ale v tomto věku tvého dítka je to naprosto normální, jen to chce pevné nervy 😉