Příprava kočárku před prvním použitím. Vyprat?

kamcatko
14. říj 2007

Ahojky mam mozna trochu hloupy dotaz ale dost nad tim premejslim.. 🙂 Kdyz koupite novej kocar vyperete ho pred prvnim pouzitim??

many
14. říj 2007

ahoj,tak to mě nenapadlo,ale myslím,že ne,smrdět by určitě neměl 😉 ale nevím,já ho budu plánovat tak za 3 měsíce 😀

denousek
14. říj 2007

kamcatko taky sem nad tim premyslela...snad jen vyprat tu vnitrni tasku detskym praskem a avivazi...a vse co jde sundat ale jinak nevim...

ria80
14. říj 2007

Ja jsem to neprala,meli jsme novy,docela smrdel,tak jsem to z toho vechno vynfala a porad vetrala,asi 3 mesice,jsem to davala ven.Pak do toho stejne das perinky a mimco na tom nebude lezet,tak co.Ale starsi bych asi vyprala.

lendy1
14. říj 2007

No holky, já bych to nedělala, maximálně ten vnitřní potah. Jinak jsou kočárky naimpregnovány proti dešti a tím vypráním by jste tu ochranou vrstvu podle mě zničili. Jinak ten vnitřek jsem vyprala, hodila do pračky (aviváž by se prý neměla používat pro mimča, ani Lovela), jenže jsem si až pak přečetla v návodu, že jsem to měla vyprat jen ručně, takže se to mírně srazilo 😀 , ale není to skoru vůbec poznat.

denousek
14. říj 2007

prece na to je to avivaz pro mimca ne??troskou se prece nic nezkazi jen aby to nesmrdelo zatuchlinou nebo praskem.....pekne se to necha vyvetrat a proschnout na sluniku..a pohoda...ja asi vyperu ten vnitrek ale to az prijedeme z porodnice...stejne nemuzu jit hned jak prijedu domu ven ptz bude zima v prosinci....a ted mam kocar vedla u babicky slozenej...

ria80
14. říj 2007

Ja teda Lovelu normalne pouzivam a mala nema zadny problem,to jen ty hodne citlivy deti mivali problemy.Ale stejne do kocarku davam jeste plinku pod mimco.Me to prijde fakt zbytecny,novy to prat,prala bych jedine,kdyby to byl starsi kocarek.

majina
14. říj 2007

Peru všechno co koupím jinak bych si to na sebe ani nevzala, stačí když si něco musím jen zkusit 😠 brrrrrr..... 😖

Z toho vyplývá že jednou něco vyvedu i z kočárkem 😉

zusma
14. říj 2007

Zrovna včera jsem to řešila...kočárek mám z důvodu malého bytu u mamky a tak mi mamka včera akorát vyprala látkový vnitřek hluboké korby. Zbytek včetně autosedačky tuším jen nějak omývala.

majina
14. říj 2007

Jéééžiš! To jsem ostuda.... OPRAVA - s kočárkem 😉

denousek
15. říj 2007

majino ja taky peru vsechno....neni na tom nic divnyho,nevime co za lidi to silo strkalo pod masiny a tak ze....nevime co jim je jestli sou zdravi je to hnus ale je to tak,radsi opatrne a koor kdyz se jedna o miminko!radsi vic opatrnosti,ta prece neuskodi ne... 😉

ina.b
16. říj 2007

Aviváž by se neměla používat hlavně na plínky, prý to snižuje jejich savost. Některé citlivější děti mají alergické reakce, pokud jim v tom maminky perou oblečení. Ale na kočárek to určitě vadit nebude, alespoň bude hezky vonět 😉

denousek
16. říj 2007

ja mam vyprane i plenky v avivazi..ale schnuly cely den na slunicku to taky udela svoje ,pekne to profoukne!!ale stejne budu urcite pouzivat papirove tak je to jeno!!kdybych musela davat latkove kvuli nozickam tak dam nejdriv papirovou a pak latkovou na to 😉

lu777
17. říj 2007

no já asi vyperu nějakou tu vnitřní část, ale kouknu radši nejdřív do návodu, abych něco nepo.. 😅 ale ono tam stejně bude fusak a pod ním deka, takže na zimu a u nového kočárku mi to přijde asi fuk 🙂

a u autosedačky: no, tam to asi vyperu, máme ji z bazaru..a pak jsem do ní koupila novou takovou tu vložku, tak těsně okolo mimi to bude čistší.. tu vložku teda asi taky přeperu 😅

já si s tím docela dělala hlavu, ale pak mi doklaplo, že s naším divokým odrostlým štěnětem v bytě asi nemá až takový význam miminko tak moc chránit.. já mu budu sterilizovat i ponožky zatímco pes ho bude někde tajně olizovat, už to vidím 😀

p.s. plenky: no jestli máte plenky na látkování (např. Imse Vimse, Bambino Mio apod.), tak tam se fakt aviváž nesmí!! jinak se můžou i zničit! totéž ty plenkové kalhotky... u normálních čtvercovek asi podle uvážení, já bych tam asi aviváž dala, ale pak to ještě jednou přeprala a přidala extra máchání.. nedělala bych to kvůli vůni, ale kvůli předeprání, aby byly měkčí a nachystané 🙂

1kacaba1
14. kvě 2014

@kamcatko Já ho prát nebudu. Mám nový kočárek, vypadá čistě, krásně, bojím se, že bych ho zničila, a navíc budu stejně pod miminko podkládat plenku, takže od té látky uvnitř bude oddělené...budu ho prát, až to bude opravdu akutní.

kikimaruska
14. kvě 2014

Koukám, že diskuze už je staršího data, ale jinak nové kočárky sem nikdy neprala, pouze zavinovačky a příslušenství k němu (deka atp). Použité bazarové zásadně vždy peru a drbu, nejen proto, že nikdy nevíte, zda měla předešlá rodina zvířata, kočku válející se v korbě nebo to byli kuřáci...ale hlavně proto, že mě teda vždycky dorazil takový humus kočár, že bych se styděla v takovém stavu kočárek byť darovat nebo s ním vyjet, natož ho takto prodat 😝 . Já tedy svoje kočáry před prodejem kompletně drbu a peru vše co jde, jen příp.podle domluvy to neudělám, když si chce mamina vyprat ještě sama ve svém prostředku, který má doma pro miminko, aby se zbytečně nevypíraly barvy, ale vždy je kočár čistý.