Pro 17ti měs. dítě mám vařit z umělého nebo norm. mlíka?

antlen
10. led 2011

Ahoj, mé 17ti měs. děti nepijí mléko, takže jim dělám pudinky, domácí přibiňáčky, kaše apod. z UM. Ale po přečtení některých diskuzí i článků si nejsem jistá, z čeho dál jídlo pro děti připravot. UM nebo normální mléko?

mamkamarketa
10. led 2011

uz jim je skoro rok a pul, takze kravskeho bych se nebala. ale davala bych jim bio, je zdravejsi 😉

brusinka.pusinka
10. led 2011

na pití samozřejmě UM a na přípravu klidně kravské , my chodíme do automatu a převařujeme 😉 je chutnější 😉

radka.m.
10. led 2011

Ahoj-tak do pokrmů už určitě můžeš použít normoš kravské,bud z automatu,pokud ho máte 😀 ,protože u nás třeba ještě není,anebo to čerstvé v lahvi,jinak třeba k přímému pití záleží na tobě,jak se rozhodneš,na to se názory velmi liší,někdo doporučuje pít UM až do tří,někdo ale zase doporučuje klidně začít pít km kolem roku-myslím třeba na porodnici,nebo rodice.com,výživa v prvním roce,tam jsou právě pro,už po prvním roce,tak si vyber,zajímavé je,že oba opačné názory jsou poidloženy dlouholetými studiemi a výzkumy 😀 😀

crca
10. led 2011

Nám je 20 měsíců,jsme ráno a večer na UM,na vaření už cca od roka používám normální kravské a dá se říct,že skoro každý den,když příjdeme z venku vymrzlí,tak mají rádi,když jim udělám teplé kakao a to udělám z normálního kravského mléka a to vypijou tak ten 2dcl hrnek 😅 Nikdy jim nic nebylo 😅

berenika39
10. led 2011

Proč by ne kravské? Rozhodni se sama, UM někdo dává do třílet, opravdu je to na tvém rozhodnutí, ale kravské mléko pro dítě kolem roku a půl je ok. Petr ho pije od 15ti měsíců.

evena
10. led 2011

ahoj, já na vaření používám normální mléko (šlehačku) a na pití UM, to mám v plánu používat klidně do 3 let věku kvůli vitamínům 🙂 na kaše tak dlouho ne, vyměním ho za kravské, jen ještě nevím dky 🙂

cervik1111
11. led 2011

Syn,pokaždé co jsem mu dala UM měl průjem,bolesti břicha,vystřídali jsme hodně značek,nakonec jsem zkusila krabicové mléko,a je úplně v pohodě,máme rok

romana29
11. led 2011

Náš malej pil Sunar do víc jak tří let, teprve nedávno se uvolil a pije ráno Granko 😀 .
Hlavní je, ten vápník do nich nějak dostat 🙂

kacka2
11. led 2011

ahoj, já jsem pro umělé, vím že ho děti pijou klidně od roka, ale pozor, kravské mléko zahleňuje a někdo s tím může mít problémy, ani o tom pak neví že je to tím.

zofinecka
11. led 2011

ahoj tak naše ELi pila kravské mléko asi od roku, ale to tím stylem že se jen trpchu napila, jinak ráno a večer měla ještě UM a asi do 19 měsíců měla UM. JInak už jsem vše vařila z kravského mlíka. A některé děti, které neochutnají kravské mléko do 3 let, tak ho pak nechtějí pít, ale není to pravidlo, ale už jsem se s tím setkala 😉

kijir
11. led 2011

Ahojky 🙂 našemu Péťovi je 14 měsíců a už asi necelý měsíc pijeme ráno i večer jen kakao z normálního krabicového mléka 😀 .A na vaření ho používám tak určitě od roka.Dělala jsem to tak i s prvním a v pohodě 😀 .Ono spíš záleží na tom jak ti prckové to kravské mléko chtějí.Petula ho ze začátku vždycky jen trošku upil a pak už nechtěl,takže jsem to UM ještě chvíli dělala zároven.Ale ted už vypije celou lahvičku kakaa a tak jsme jen u toho 😅 .

coxa
11. led 2011

Já jsem staršímu synovi dávala UM do 2 let, z kravského jsem vařila asi od roka. 😉