Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Problém s kojením?

wioline
3. čer 2019

Zdravím maminky.. Obracím se sem na vás znovu 1
s prosbou a otázkou? Mám dcerku 2m a kojím, ale poslední týden teď mi začala zlobit s "papáním".. Nevím jak to napsat ale prostě mi odmítá prso po těch 2 i 3 hodinách, pak mi usne na rukou, pak ji dávám do postýlky kdy spinká asi 10minut a znovu se vzbudí.. Někdy se prisaje a papa a někdy ne..Když jí dám k prsu tak strašně pláče, a když jí nabídnu dudlik tak se prisaje o 106.. Ať v leže nebo v sedě.. Přitom mlíčko mám, méně než když bastila častěji ale mám, stříká..
Přesto mám pocit, že se mi snižuje "laktace",protože jestli papá 4xdenně tak je to hodně.. Můžu se zeptat, jak často jste kojili Vy? A po kolika hodinách a jak dlouho? Nevím jestli mi malinká třeba nedává tímhle najevo že je na čase změnit dobu baštění po 3hod protože jsme do teď jedli po těch 2h..? Jsem z toho nějaká mimo protože nevím co dělám špatně nebo tak.. A trhá mi to srdce jak pláče i u prsu.. (a třeba včerejšek proběhl tak, že jedla v 11:45-12:10, odpol kolem té 3tí si vzala ani ne 5minut z levé a pak do večera odmítala a najedla se znovu pořádně až v 19:40-20:00)
Poradíte mi prosím? Už jsme byli ve středu i u doktora a jemu se zdála v pořádku tak už nevím 🙄😣Děkuji moc za rady a názory 🙄🙂😉 Už si nevím rady 🤔😣

pe_tu_ss_ka
3. čer 2019

@wioline mě se takhle vztekal malý, když jsem po 9 týdnech od porodu dostala poprvé menstruaci, ono to nějak mění chuť mléka.. Byl to boj, ale nakonec si zvykl.. Teď mi to dělal pár dní zpět vždy večer, ale to byl nervózní po očkování.. Jinak já se snažila měnit polohy, vždy upřednostnil v šedé na polštáři, a teď má radši v leže. Jinak je spousta dalších poloh - v savčí poloze na bříšku, nebo bokem na fotbalistu... Jinak když mi takhle zlobil, tak jsem cucala 3x denně homeopatika na zvýšení laktace, a denně vypila víc cara a kojícího čaje, spolu sc. Gravimilkem.. A to se prsa vždy držela, že laktace nedocházela 🙂 pak hodně tady radily maminy, že zkusit kojit, ještě než se dítě úplně probere, vychytat chvíli, kdy se začíná probouzet a v tu chvíli jí nabídnout prso 🙂 držím palce, ať je to zase brzy v pořádku 😊

malytlustyhroch
3. čer 2019

Taky nas to potkalo, nevim uz presne kolik tydnu synovi bylo. Rady na internetu najdes pod slovnim spojenim "bojkot kojeni". U nas to preslo asi za tyden, zhorsoval to hodne dudlik, a naopak zlepsoval polospanek.

jatva
3. čer 2019

Skusila by som zmenu strategie 🙂 kontakt koza na kozu, zahodit dudlik, kaslat na hodiny a kojit na poziadanie.

wioline
autor
3. čer 2019

@pe_tu_ss_ka Je pravda, že jsem menstruaci ještě neměla a i tak nějak tuším i já, že se mi asi blíží páč mám takový nepříjemný výtoky, že bez slipovky ani ránu..🤔 Jen jsem netušila, že to takhle může malinká vycitit z mlicka taky🙄
Tak to bude třeba opravdu tím.. A teď ve středu jdem také na 1.ockovani tak se to asi také projeví.. Třeba ne.. Uvidíme.. Chjo..
Jinak homeopatika cucam taky, piju hodně hodně meltu a čaje..
A take vyzkouším hned v tom polospanku kojit.. Jen to bude těžší se 2,5letou která stále asistuje, dělá naschvaly a to rozkoukavani jen urychluje 😁🤔🙄 Ale děkuji moc za rady ☺️
@malytlustyhroch Ano už jsem četla a vyzkouším co se dá, také děkuji 😊
@jatva Koza na kozu? 🤔😂😉 Na ty hodiny se snažím kaslat.. Ale nějak to teď holt asi víc "hlídám" jak teď hůř papá 🙄

jatva
3. čer 2019

@wioline kuze na kuzi :D pardon

wioline
autor
3. čer 2019

@jatva tak teď už chápeme 😀😃 Děkuji.. Ještě jsem nezkoušela tak také zkusíme 🤔😊😉

wioline
autor
3. čer 2019

@jatva A můžu se zeptat ještě mimo dotaz tu? Jak jsem psala, dcerce jsou 2mesice a 5dní a tě starší 2,5roku pryč..Chtela jsem se zeptat, jak by jste v těchhle vedrech oblikala takového špunta Vy? U té starší to je už přece jen lehčí a já se bojím aby se mi neprehrala.. Včera jsem ji nechala jen v bodycku s dlouhym rukávem.. Ale i na to se mi zdálo vedro.. Poradíte mi? Vím že se ptám asi blbě nebo tak podobně, a že se oblikaji mrnata o jednu vrstvu víc než my dospělí(já třeba).. Ale ta starší je listopadova a byla opravdu o pár měsíců starší v tom létě a tak nevím a nejsem si jistá u tak malinké..? 🙄

jatva
3. čer 2019

@wioline vsetky tri deti mam letne a boli iba v bodycku a plienke ked bolo takto teplo. Samozrejme sa vyvarovat priamemu slnku a cez obed radsej nechodit von, ked je prilis teplo.

wioline
autor
3. čer 2019

@jatva Ano, to jsme opravdu převážně doma protože se to fakt nedá.. Teď když je pomalu 28 ve stínu a 42 na slunku je to hustý.. Takže hlavně dopoledne nu.. A ještě.. To bodycko s krátkým nebo dlouhým rukávem? 🤔😊

jatva
3. čer 2019

@wioline vonku asi s kratkym. A zalezi kolko mate stupnov doma. My mame teraz v dome 22 a to uz je skor na dlhy rukav.

pe_tu_ss_ka
3. čer 2019

@wioline já nikdy prcka neoblekala hodně, protože nemá rád moc velké teplo, v zimě byl oblečený jako já (body s dlouhým rukávem, leginy/tepláky a ponožky a buď svetřík nebo lehkou mikinu a byl ve fusaku.. No a teď když je takhle tak jedině body s krátkým rukávem a jen plenku, maximálně krátké lehké šortky, které pak sundávám.. A dávám hodně na prso, aby se napil, teď v tom teplé vyžaduje co 1,5..🙂 včera jsme mu museli dávat namočený malý ručník na nohy, ne nijak ledový.. A tak se mu ulevilo..

wioline
autor
3. čer 2019

@jatva No.. Tak supr.. Děkuji potom.. No včera odpoledne jsme tady, v bytě měli 27, skoro 28.. Na padnutí tyjo..A teď mi termostat ukazuje 25 takže do chladu tu máme právě daleko 🙄😏
@pe_tu_ss_ka Taktéž děkuji moc za tipy! 😊🙂

bayt
3. čer 2019

@wioline syna mám v tílku

wioline
autor
3. čer 2019

@bayt Děkuji! 🤗

michaela_2
3. čer 2019

@wioline nejmladší má 3 měsíce a je to moje první “menší miminko na léto”, oba starší byli v létě vždy víc než půlroční, takže oblékání taky řeším :D
Já mu na ven dávám bodycko s dlouhým rukavem (ale o velikost vetsi, takže je mu volnější)
Mažu ho, ale i tak se k němu to sluníčko sem tam dostane ...nozicky mu na sluníčku zakreju bavlnenou plenkou (jen nohy, ne že mu s ni ubednim kočárek 🙂)

Zatím jsme teda nevychytali žádný klobouček, který by mu poradně sedel :/

michaela_2
3. čer 2019

A to kojení : jak psaly holky, zkusit přikládat v polospanku. Oni s tím někdy hold zlobí a mají období, kdy basti méně (většinou po něm pak naopak nastává období zravosti :D), ale blbe je teď to vedro no, to by měli pít spis víc

wioline
autor
4. čer 2019

@michaela_2 Také děkuji na zkušenost 😊🙂😉 A právě jak jsem četla v diskuzích třeba na fb co tam psaly maminky, tak třeba jejich děti v těchto vedrech jsou na prsu furt, už jen kvůli žízni.. Prý i co půl hodiny.. Ale ona nechce ani to.. Právě zase otázka jestli dávat čaj či ne když prý jakákoli jiná tekutina mimču, dává prsu signál že se může laktace snížit.. Tak si pak vyber.. Achjo.. Jinak ten cajik stejně dávám..je kravina ji nechat žíznit ne?

michaela_2
5. čer 2019

@wioline jestli čaj pije, tak bych ho v těch vedrech dávala. Je malička a dehydratace jde u těch nejmenších rychle. Když si budeš po cca 3h odsavat, tak by se mlicko mělo udržet. Jinak teda přikládat porad - ale když se nenapije, tak ten čaj bych dala no

michaela_2
5. čer 2019

Počůrané plenky má? Jak často?
Malej mi tedy přes den teď pije taky kratší dobu než dřív (ale teda často, prave klidne co tu hodinu odpoledne)
Pak to dohání v noci - kdy má teda delší intervaly, ale je u prsou déle.

katerina97
6. čer 2019

Hlavně klid, tento problém má hodně maminek, i mě to zasáhlo. Dcerka kojena do 3 měsíců, kojila jsem po 3 hodinách max. 15 minut, když neměla hlad nechala jsem ji a čekala jestli si řekne, nebo jsem ji dala po 3 hodinách zas. Když prso přestala chtít, zkoušela jsem odstříkat do lahvičky, tu vždy chtěla a po chvíli když už byla klidná, nebo ospalá, vyndala jsem rychle lahvičku a strčila prso a kolikrát se chytla a pila dál. 🙂 Chce to trpělivost, nakonec už se trápila malá i já, byla nervózní i po kojení, doktorka sama řekla že mám zkusit dokrmovat, tak jsem ji dokrmovala až přestala prso chtít. Já vím že někdo to považuje za chybu, ale já jsem šťastná že jsme to vydrželi alespoň do 3 měsíce, některé nekojí už pár dní po porodu. Malá je šťastná a já vlastně taky. Tím ti chci říci, nevzdávej to, drž se. 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli