Problém s nočním spánkem. Máte zkušenosti, jak pomoci?

mama_na_dovolene
15. led 2020

Maminky, jdu si pro radu. Mám 16. měsíční dceru, která už před několika měsící spávala i celé noci, vždy tak 3 dny spala a 1 ne a pořád jak na houpačce. Nicméně teď už asi 2 měsíce, se skoro noc co noc vzbudí a je 2 hodiny vzhůru. Nejde ji v postýlce uspat a tak ji vemu do ložnice, ať nebudí starší dítě a tam se po mně válí ty 2-3 hod a jak usne tak ji přenesu zpátky do postýlky a pak většinou spí až do rána. Chápu, že v jejím věku je buzení normální, ale to že prostě nezabere dřív, jak za 2 hodiny nechápu. Nemáte někdo podobnou zkušenost, či víte jak bych mohla jí i (i sobě) pomoct?

hezz17
15. led 2020

My měli v tomhle věku to samé 3-5, 2-4 pravidelně vzhůru. Pomohlo až přestat kojit.

veronikav31
15. led 2020

Jak spí přes den?

karla2015
15. led 2020

Mam to stejne, dceri je 2,5 a ty jeji dvouhodinovky me zabijej.Nekojim uz davno a pres den uz nespi taky dlouho....zajimalo by me, co s tim....

mama_na_dovolene
autor
15. led 2020

@karla2015 ve 2,5 letech :-O a já se pořád uklidňuji, že jak bude starší a půjde se s ní domluvit a hlavně, až bude mít všechny zuby, tak to přestane...a to má taky každou noc?

mama_na_dovolene
autor
15. led 2020

@veronikav31 2 hodiny po obědě, ale ikdyž spí třeba jen v kočaru vyjímečně hoďku, nebo dáchne 3 hoďky, vliv to nemá :-/

mama_na_dovolene
autor
15. led 2020

@hezz17 kojila jsem v noci do 9 měs. (přes den do roka) a to se přávě spaní zlepšilo a spávala celé noci...a co teď nacvičuje netuším :-O

karla2015
16. led 2020

@mama_na_dovolene kazdou noc urcite ne, tak 2-3x do mesice (prijde mi okolo uplnku), ja taky cekam, az vyleze posledni zub, seberu dudliky a modlim se, aby uz spala celou noc (ted teda docela pomohlo, ze ji nechavam v postylce v jine micelou noc, mam zaplou chuvu a jdu tam fakt jen, kdyz zacne plakat, jinak, kdyz si tam povida, blbne atd., nechavam ji a nechodim tam)...uvidime, jak dal...ale je to sileny

mama_na_dovolene
autor
16. led 2020

@karla2015 díky za reakci...no ona když ji nechám v postýlce tak buď pláče nebo volá mami a když nejdu hned tak zas brečí...ale kdybych ji tam tak nechala tak se nevyspí ani chudák brácha...ale ikdyž věřím, že to je na palici, tak si mě uklidnila v tom, že je to párkrát do měsíce, tak snad se aspoň změní postupně četnost i u nás 😀

karla2015
16. led 2020

@mama_na_dovolene a neroste ji vic zubu? mladsi tu zuby dost trapi, chybi ji posledni. pak mi prijde, ze je to dudlikem, v noci ho nekdy hleda a jakmile se uplne probudi, je to v haji (starsi od 2 let spala celou noc, tak je to opruz).....

sumitra
16. led 2020

Nam funguje, ze je 18 mesicni syn s nami v loznici. Kdyz se v noci probudi, zjisti, ze tam jsme taky, zase si lehne a usne. Kdyz zjisti, ze je tam sam, tak jekot a nespani. Ma postylku prirazenou k nasi posteli a krasne spinka. Podle me chce byt s vami, je jeste malinka.

mama_na_dovolene
autor
17. led 2020

@karla2015 ano teď má období kdy ji rychle vyrostly všechny čtverky a trojky se chystají...já chápu, že se vzbudí, ale nechápu, že prostě ty 2 hodiny neusne, ale přitom vůbec nepláče bolestí

mama_na_dovolene
autor
17. led 2020

@sumitra já mám dost citlivé spaní a špatně se mi spí, když jsem s dětma v místnosti, podvědomě se snažím moc nehýbat a každý jejich zvuk zapříčiní vzbuzení...tak jsem si řekla, že ji stěhovat zpět nebudu, ale zkusila jsem si jít lehnout za nima do pokoje a vůbec to nepomohlo, spíš to bylo ještě horší a abychom nebudily bráchu, tak jsme skončily zpět v ložnici

pathan
18. led 2020

U nás pomohlo jí davat spát později.

@sumitra malá spala s námi a přesto to dělala taky...

chicky1j2
18. led 2020

@mama_na_dovolene malé je skoro 15 měsícu (teď 16 zubu), ale před jejíma narozkama měla asi dvouměsíční období kdy se takto budila, a také dve hodiny vzhuru než usla. Bylo to šílené. Pak vykoukly zuby a malá začla spát. Takže ji to asi bolelo. Ale take neplakala nic. Jen prostě dve hodiny lezla po me, než nějako usla. Určitě to brzy prejde. My v te době přešly i jen na odpoledni spanek...nepomohlo absolutně nic, nez vydrzet.😊

veronikav31
18. led 2020

@mama_na_dovolene nezkoušela jsi preventivně zuby namazat a dát Nurofen(Paralen)?zda by to mělo nějaký efekt?když ji rostou zuby.a nebo zkusit zkrátit denní spánek

karla2015
18. led 2020

@mama_na_dovolene jj mala to ma stejne, podle me jak se uz moc proberou, tak jsou ty deti vyspane a chteji si hrat....dost ted pomohlo, ze ji uz nechavam v postylce a nechodim tam porad, jen kdyz fakt place a co sem si vsimla, tak ona se prikryva cela vc. hlavy (kamaradka davala od mimin plenu i pres oblicej a ty deti to uklidnovalo a pekne spaly), tak nevim, jestli ji to uklidnuje

mama_na_dovolene
autor
18. led 2020

@chicky1j2 to se dobře čte...děkuji🙂

mama_na_dovolene
autor
18. led 2020

@veronikav31 preventivně ne, ale je i často nemocná tak někdy šla jako spát s nurofenem, ale už nevím jak to dopadlo, ale když dám v tu noc...tak efekt na rychlejší usnutí to nemá..takže už ji to dávám fakt jen když je nemocná 🙂

mama_na_dovolene
autor
18. led 2020

@pathan můžu zkusit děkuji...ale nevím teda zda vydrží..chodí normálně o půl 8

ivina33
18. led 2020

Syn to taky měl, trvalo to určitě aspoň 4.mesice, pak sme na doporučení pediatricky začali dávat homeopatika sedalii a do 2.tydnu byl klid. Pak už se to stalo jen výjimečně.

mama_na_dovolene
autor
30. led 2020

Milé maminky, musím vám a všem, kterým by to mohlo pomoct, napsat co jsem vyzkoušela. Zatím to tak bylo 6 nocí, což není žádna statistika, ale mně to teda bodlo i tak a budu ráda, když to tak bude dál. V knize každé dítě může dobře spát (je na ulozto) se autorka věnuje tomuto tématu a tak jsem dle jejich rad dala dceru později spát, tak o hodinu než normálně (20:30), nenechala ráno vyspávat a dospávat noc (nechám do max 7:15) a přes den nechala spat tak ty 2 hoďky a pak vzbudila, stačilo to tak upravit a hned na další den už spala celou noc..zatím tedy z 6ti nocí se nestalo, že by byla 2 hodiny vzhůru, jednu noc prospala celou, jednu se vzbudila 2x a ostatní noci 1x....ale stačilo krátce přitulit a dát dudlík a spala dál....což se předtím podařilo zcela vyjímečně