Problém s pasením koníků. Máte nějaké zkušenosti?

venika86
23. led 2011

Ahojky. Máme problém s pasením. Pokaždé, když ho přetočím na bříško začne šílený řev a kravál. Neuklidní se, dokud ho nepřetočím zpět na záda. Tohle nám strašně ztěžuje pasení, které nám nejde a musíme cvičit Vojtovku. Máte s tím nějaké zkušenosti?

jasekd
23. led 2011

Ahoj, ja nastesti nemam zkusenosti s Vojtovkou, v tomhle neporadim, ale jinak nas kluk taky ze zacatku vriskal a nechtel na brisku byt, uz si teda nevzpomenu presne, kolik mu bylo a kdy se to uklidnilo. Ukazovali jsme hracky, davali dudlik, proste normal veci, nic zvlastniho, preslo to samo, a od urcite doby zas vriska, kdyz ho dame na zada, treba pri prebalovani.

dadous
23. led 2011

ahoj, zkoušej to tak že si lehneš na zada, a malyho si polož na svoje břicho 😵

petulka33
23. led 2011

Ahoj, náš malý nechtěl ležet na bříšku ještě ve 4,5 měsících. Reakce byla vždy stejná - řev a nepomáhalo nic, ani ho dát na balon, ani hračky, ani jiné rozptylování. Až když jsme začali cvičit a konečně se uvolnil zvýšený svalový tonus co měl, tak pak to přešlo. Na Vojtovku jsme taky chodili, cvičit měl jen jeden cvik a rychle to zabralo. Nakonec ještě předběhl svý vrstevníky v lezení, chození. Zkus ho prostě trochu protahovat, teda procvičovat ručičky a nožičky. Vojtovka určitě taky brzo zapůsobí 😉

lukza
23. led 2011

Ahojky náš Luky taky nechtěl ležet na bříšku a pak jsme cvičily vojtku víš co zkus jestli máš doma balon tak ho dávej na bříško a kutálej s ním trošku dopředu a dozadu a mimi vždy když bude ležet na tom balonu a zakutálíš sním trošku dopředu tak bude stále držet hlavičku vlastně ho tím aji oblbneš a na tom balonu mu to bude příjemnější a nebude ho třeba bolet bříško. Luky měl strašně prdíky až si vytlačil pupek ven a měl kýlo a tak na bříšku pak už nechtěl být vubec ale začaly jsme na balonu a jak si zvykl tak pak už normálně na bříško na podložce a bylo to už v klidu . 😀

hamma
24. led 2011

Můj kluk taky hrozně křičel a to až do minulýho týdne - pak jsem ho jednou dala na břicho při přebalování bez plínky a najednou měl zvednutou hlavu a od tý doby to je v pohodě. Tak nevím, jestli to bylo tou plínkou, nebo se prostě jednoho dne rozhodl, že už je na to čas 🙂.

marecek4
24. led 2011

Mája to dělal taky,jediná verze byla na balonu-pohupovala jsem ho na všechny strany aby i balancoval-samozřejmě jsem ho držela a naučil se pást koníčky jedna báseň a dr nás jen chválila 🙂