Problematické usínání, noční buzení v 8 měsících

hildegarda_terez
23. led 2015

Ahoj holky, potřebovala bych poradit...Bude to torichu román, aby se mi podařilo vypsat všechno. Mám doma téměř 8m holčičku. Cca v půl roce se začala v noci víc budit, což jak jsem pochopila potkává celkem dost dětí. Budila se hlavně aby se ujistila, že jsem u ní, jakmile jsem nebyla v dosahu, nastal neutišitelný řev, dokud jsem si ji nevzala do náruče. Pak zase v klidu usnula (u prsa). Asi měsíc to bylo tak vyhrocený, že se mě musela při spánku celou dobu dotýkat, jinak pláč. Myslím, že jsme to celkem dobře zvládly a asi před týdnem začala konečně zase spát i bez mé bezprostřední blízkosti (už ji nemusím brát v noci i na záchod a než jdu spát, nemusím ji mít v manduce/šátku, můžeme se třeba stulit s přitelem 😉). Poslední tři noci ale zase tak trochu psycho - jednak se nějak prodloužilo usínání - už jen tak v klidu nesune u prsa, ale leze po mě, střídá prsa, obě tahá... Ale u toho je únavou vzteklá a stále si mne oči. Než se dounaví natolik, že si jen lehne, cumlá v klidu prso a usne, trvá to třeba přes hodinu a já mám uplně rozbolavělý bradavky z toho jak je tahá a kouše. Když bych ji ale chtěla uložit později, bude už vzteklá a brečící a zbytečně přetáhlá. To by byl bod 1. Bod 2 - v noci se pořád často budí, ale teď u toho brečí a kroutí se jak žížala a v podstatě dokud si neprdne, znovu neusne. Je to vlastně stejný, jako prdíky, když byla uplně malinká.Ja si nejsme vědoma nějaké změny ani v její ani ve své stravě, která by tohle mohla vyvolat. Přes den prdí taky, ale když leze nebo mi spí na zádech, tak ji to asi tolik netlačí¨, takže je to dobrý. Začíná ale víc spát přes den (to mi spí právě na zádech), čímž se obávám, že dohání ty noce... Nějaké nápady? Jo, ještě mě tak napadá, v noci se hodně potí - propotí vše co má na sobě, prostěradlo i peřinu, tak nevím, jestli to může mít souvislost?

kazas
14. bře 2015

Ahojky, já mám stejný problém, jen rozdíl je v tom,že nekojím. Syn mi dřív pěkně usnul, teď ho musím uspávat. Je protivný, mne si oči, pořád se ukládá na peřinku, ale stejně nespí. Po uspávacím procesu na posteli usne a pak ho předělám do postýlky. Jenže kolem půl desáté začne pláč, dám dudel, spí. Ale v noci kolem půlnoci až jedné se budí a řve tak,že budí sousedy. Svíjí se a taky si občas uprdne. Snažím se mu masírovat bříško a nechce. Pak ho nosím, uklidí se a spí. Jenže to se za půl hodiny opakuje, pomalu až do tří hodin. Jsem unavená. Pak to dospí ráno,ale pouze v kočárku. Myslím si, že u nás je to příčina mléčné stravy večer. Zkusím dnes vynechat a uvidím.

anetak01
23. bře 2015

Ahojky, pridavam se :( Mala ma pristi tyden 8 mesicu. Noci jsou problematicke snad uz od 3 mesice. Je tak 2-3 hod uplne vzhuru. Nez se probere uplne, zacala se mi budit po hodine (drive, alespon spala 3 hodky v kuse, ale zase chodi drive spinkat). Jedine co chce je prso, jinak rve. S prdiky bojujeme od narozeni, do toho ji rostou zoubky. Fakt uz nevim co ji budi. Pres den usne jedine na prochazkach, neustale litam venku. Jsem uz vycerpana a zlepseni zadne. Mala se mi nepoti. Tak ja nevim holky, co budeme delat

efea1986
23. bře 2015

Ahojky taky se přidávám , nám je teda mín , dneska je nám měsíc, a máme problémy večer teda usnout , je přebalený , nakrmený , ale tak skoro 2hodiny ho uspávám , někdy jen 1hodu , než usne., někdy to je teda hysterčák než se uklidní , v noci se mi budí sám na jídlo a pak hezky usne. a budím se mi tak rozmeí po 3-4hodinách

anetak01
24. bře 2015

Efea1986, je jeste malicky 🙂 Ta moje usinala az snad do 7 mesicu kolem pulnoci a kdyz byla hodne malicka tak usnula jen nosenim na rameni. V noci ti spinka krasne 🙂

efea1986
24. bře 2015

@anetak01 taky ho musím nosit na rukou , nebo ho mám odně v klubíčku a poplacávat po zadečku aby ho to uspalo 🙂

miladka22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kazas
6. dub 2015

Jinak u nás mléčná strava je nakonec příčinou problematických nocí. Dávám večer cokoliv jiného, spí. Sice se občas probudí, ale nekřičí dlouho.

miladka22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
besita
13. dub 2015

Ahojky holky, taky máme ten samý problém. Dceři je tedy už rok, ale usne jedině v kočárku, nošením nebo u prsa. V noci se mi budí a když ji nakojím, tak hned usne, když ne, je třeba hodinu dvě vzhůru. Je to dost vyčerpávající, začalo to někdy od 6 měsíce, pak byl chvíli v 11m klid, ale zase je to tu 😠 nevím, co s tím, asi holt musíme vydržet.
S tou mléčnou stravou je to zajímavé, dávám jí kaši na noc a pak ještě dokojím. Tak přeji všem, aby už to bylo lepší! Jo a kdyby někdo věděl, jak na to, aby dítko samo usínalo, sem s tím! My od malička nemáme dudlík a prso je asi holt prso :-/

miladka22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kazas
15. dub 2015

A další postřeh, pozor na sojové výrobku a vše kde je soja.

katkahavu
27. čer 2015

@besita Tak já mám to samé, malá má 6 měsíců a budí se i 13krat za noc. Sama vůbec neusne, jen u prsa a houpáním. Jsem zoufala, už zkoušim i razatní krok a to řve a řve i hodiny, takže to nemá smysl. Dudlíka nechce. Co s tím? je nějaké zlepšení? ja spim už i ve sprše.:-/

anetak01
27. čer 2015

No u nas je to lepsi. Porad se mi teda budi, ale uz neni 3 hodky vzhuru. Je teda pravda, ze spinka s nami. Uz jsem nemela silu ji porad tahat s postylky. Je uz nam 11 mesicu.

besita
27. čer 2015

@katkahavu zatím moc zlepšení není :( stále kočárek nebo prso. Řvát ji nenechám, stejně slyším od jiných, že je to akorát pak hodinové trauma, tak musím vydržet, až to třeba "pochopí" a sama zavře očička ... 😝 takhle se mi teda nebudila často, ale jako ještě dnes (15m) se stále v noci budí. Někdy je i lepší noc (bez buzení), jindy třeba 5x ...
Holky, asi to chce vydržet, nebo já fakt nevím 🙂

besita
27. čer 2015

@anetak01 já tu postel prostě nepreferuju, hlavně to, že se bojím, že spadne nebo přeleze, já bych se nevyspala. Ale slýchám od kamarádek, že to tak měli a zabralo to .. u nás těžko, to jí vezmu z postýlky k nám (stále ve stejné místnosti) a místo aby ležela, tak už slejzá a šup někam běžet :(