Problémy s prdíky po šestém měsíci. Jak je to u vás?

misellll
7. led 2010

Zajímalo by mne jestli máte doma některá mimnko,které mělo problémy s prdíky i do šestého měsíce sice už méně,ali i tak se občas kroutilo a bolelaoho bříško.Má kamarádka má holčičku a ta trpí na prdíky i teď ikdyž je jí už pomalu sedm měsíců.Má strach,že to není normální a tak by mne zajímalo,jestli i některé z Vašich miminek mělo problémy déle....Děkuji za odpovď

zuzankast.
7. led 2010

Kamarádky kluk, je mu sedm měsíců, má taky ještě pořád problémy s prdíkama a dokonce po každém kojení stále ublinkává..

momin
7. led 2010

misellll MYYYYYY! ! ! ! 🙄 🙄 kdyby do 6.. Az do ted.... 😒 vypadalo to ze se to lepsi ale zase se to vratilo....
Pro jistotu at se zepta lekare..... 😉 pro jeji klid.... 🙂

misellll
autor
7. led 2010

díky holky ona se vážně bojí,tak se jí snažim uklidnit,ale nějak to nejde.Jinak jsem ji říkala,byly na spoustě vyšetřenícha nic malinké terezce nenašli,že kdyby to bylo něco vážného,že se to projeví.Momin a to se ti malinkej jako taky kroutí?

momin
7. led 2010

Krouti,ale hlavne v noci,nemuzu mu dat ani kasi. musi mit uz jen mliko na noc. Ale stejne se krouti.. Taky nam nic nenasli na vysetrenich... ja jim teda verim....-doktorum. Pry by to melo prejit samo..... 🙄 kdy to nevim....

momin
7. led 2010

misellll ono ho to pres den moc netrapi protoze je porad v pohybu. Myslim ze mala od kamosky jeste neleze?!

misellll
autor
7. led 2010

momin:no malá terezka prý spinká teda lépe,ale jak píšeš i tak se kroutí.Je mi kámošky líto je z toho fakt zoufalá,říkala jsem jí,že kdyby to bylo něco vážného,tak že jí ani malá nepřibírá nepapá,ale tohle vše je prý ok.Prostě je podle mě jen citlivější.Minule jí zkusili zmněnit mléko a bylo to zase katastrofa.

misellll
autor
7. led 2010

Momin:ne ne neleze ona prý taky jako přes den nepláče,ale napíná nožičky a tlačí a to je podle mne známka,že se jedná opravdu jen o ty prdíky

momin
7. led 2010

No jo nektere deti si s tim briskem hold vytrpi.... 😒
Chapu te a chapu kamaradku ze se boji ale jak pises pokud je jinak vsechno v poradku,urcite to nic vazneho nebude... 😉 Drzim palce a preju pevne nervy... 😉

momin
7. led 2010

Jasne. 😉 A uvidis ze se to zlepsi az poleze... 😉

misellll
autor
7. led 2010

monim:Tak jí řeknu ať junkne na tyhle stránky,že není jediná snad jí to uklidní.Díky holky 😉 🙂

luthien.k
7. led 2010

Tak my taky prdíme a v noci se kroutíme, řekla bych, že je to hlavní příčina nočního buzení našeho zlatíčka 😒

momin
7. led 2010

misellll dobre tema... mela sem pocit ze sme jedini na svete.... 😖

vlastovka385
7. led 2010

U nás stejně jako u luthien, nejhorší to bylo po mase, doktorka mi doporučila vysadit a počkat až za měsíc a dát ovoce, ale to mi nechce jíst 😒 .

misellll
autor
7. led 2010

no já jí říkám,že není jediná,ale taky nám náš doktor říkal,když malá na to trpěla,že to přejde kolem 3 měsíce a taky občas na to trpíme.Jakto,že na to některé děto trpí tak dlouho,co je příčina.Snad nedozrálí organismus?

misellll
autor
7. led 2010

co si o tom myslite

anicka164
7. led 2010

Mikulášovi bude půl roku a pořád hrůza. Kojím, takže nemůžu skoro nic jíst, večer dokrmujeme Nutrilonem HA, teď jsme zkusili z 1 přejít na 2. No, 3 neprospané noci z toho byli - vracíme se k HA 1...
Naší věrnou kamarádkou je rektální rourka...
Uff, už aby to bylo dobrý...

misellll
autor
7. led 2010

taky občas ještě trpíme už aby to bylo ok.Jen je divné,že některým dětem to přejde hned a některé děti se stále trápí třeba až do roka ☹

aponchie
7. led 2010

muzou to byt koliky ,ale priklanim se v pozdejsim veku ke stravovaci chybe

misellll
autor
7. led 2010

aponichie.jak to myslíš ke stravovací chybě,jako že dítě třeba tahá i s mlíčkem vzduch?

misellll
autor
7. led 2010

holky teď jsem četla od aponiche nějaký ty články a bylo tam napsáno,že děti které trpí na bolesti bříška,by jim jejech maminky neměli pokud jsou na Um nějak třepat s mlíčkem,ale ajk jinak to udělat,aby se prášek s vodou dobře rozmíchal musím s tím přeci zatřepat,nebo jak to děláte vy,lžičkou?

aponchie
7. led 2010

myslela jsem,ze treba ty deti jedi neco vic nez mlicko a to jim muze delat problem ono totiz jak je dite na UM a brzo dokrmovane treba tak to svadi mu davat vic a vic veci,ktere treba otevre pusinku a spapka takze maminka nabude dojmu,ze je to super,ale v brisku to muze delat neplechu treba nektera koren.zeleninka v hotovych pokrmech je treba dusledn esledovat slozeni kazde ptakoviny na sklenicce trebas..ja teda uz jen varim a to ryzi mrkev cuketu nebo brambor mrkev dyne nebo ryze mrkev petrzel korenova a listova a pora dokola tohle neumim si predstavit a ani bych ji nedala rajcata fazolky brokolici stve me jak sou nekde napsane zeleninka s krutou a pak je v rozpisu milion sracek co na obalu vubec namalovane nejsou trebas..mozna i nektere druhy mleka to mohou zpusobovat ..ono clovek si rika takove male mnozstvi v tom prikrmu to neni mozne,ale mozne to klidne je ono pro nas sou to miligramy a trosicky,ale pro ne je to jak pro nas plnohodnotna svacinka tak ja bych asi zkusila uplne zjednodusit stravu vyvarovat se vseho mozneho podezreleheo a pomalu sledovat co to muze zpusobovat ..u nas delalo paseku maso..nedavame ho uz dva tydny a mala kajdi jak hrom a je spokojena ,ale uz zacnu davat jednou az dvakrat tydne krutu k zelenine pro zacatek..

ad to michani mleka zkusenost nemam nemicham UM ,ale kdyz sem to parkrat zkusila trepala sem s tim ne moc,ale trepala ..jinak mozna metlickou?ale to nazenes vzduch uplne stejne tak ja nevim

helenacz
9. led 2010

ahojky, má Adélka má 5 měsíců já čistě kojím a na prdíky trpí hodně!!!! ja nejím nic co by ji uškodilo(bublinkové pití, čerstvé pečivo, nad.jídla atd) ona pije jen mé mlíko a stejně nás břiško bolí..takže to nené stravováním,ale prostě bříškem miminka 😒
podle mne ji to přejde až začne lézt.
nejhorší je to když se jde večer spát, jak je unavená a začne to bolet tk pláče a vrtí se....i za spánku začne plakat takovým jiným hláskem bobišek můj malinky a nebo se vrtí a trhá hlavou ze spánku....
musíme vydržet 🙂

breadfish
20. srp 2015

U nás ne, já dávala preventivně Espumisan poměrně dlouho, minimálně do těch sedmi měsíců, možná i déle, minimálně u mladšího syna. Když nám zabraly u staršího, tak mladší je dostával už v porodnici jako prevenci. Ale dávala jsem od těch půl roku už jen tři kapičky místo pěti.

lucienn5
11. pro 2015

My jsme pár týdnů zpátky řešily podobný problém a to má malá taky 7 měsíců. Mysleli jsme si, že malou trápí běžná kolika, ale právě nás znepokojilo, že to přetrvává takhle dlouho. No a zjistily, že nemá dovyvinuté trávení a není schopna trávit mléko, kvůli nějakýmu chybějícímu enzymu. Doporučili nám kapky Coliprev, které tělu dodají chybějící enzym. Zlepšení bylo vidět ještě ten den.

sonisa
21. únor 2016

@lucienn5
Ahoj, můžu se zeptat jak Vám to zjistili? My budeme mít stejný problém, malá má osum měsícu a stále nás trápí prdíky. Mám zjištěno, že nesnese umělé mléko ani jogurt, jakmile jsem ji to dala tak po dvou hodinách až ji to dorazilo někam do žaludku či střev, tak strašně zvracela. Pije moje mléko, plus dáváme příkrmy (zeleninu, ovoce, maso). Přes den je to vše v pořádku, ale v noci hrozný, taky už jsem přemýšlela o těch kapkách. Prosím poraď mi.

lucienn5
22. únor 2016

@sonisa Viz. soukromá zpráva 🙂