Problémy s prdy ješte v 5 měsících

nikolaamiminko
12. čer 2018

Vim, ze diskusi na tema prdy a koliky je tu hafo, ale ja uz proste nemuzu :( Malemu je temer 5m a stale si neumi prdnout. V 6ti nedeli jsem myslela ze se zabiju, jen rev rev, rikam si vydrzim do 3m ze to prestane a ono nic. Rikam si vydrzim az se zacne vic hybat - uz skoro leze, hejbe se az moc, z briska na zada a zpet...ale proste neprdi...jen rve, rudne, krouti se. Je to ocistec, nepomohlo nam NIC a to jsme vyzkouseli fakt uplne vsechno! Kdyby to bylo jen vecer, ale je to furt a doktor rika jen, no jooo oni na to ty kluci trpi...je mi ho desne lito, uplne narika bolesti, a lito je mi i sebe, uz nemuzu :( takhle jsem si materstvi nepredstavovala ;( a prijde mi ze z toho nikdy nevyroste a bude rvat do 18 😩

blackhole
12. čer 2018

A co všechno jsi už zkoušela? My asi 3 druhy kapek, probiotika, masírování bříška, cvičení s nožičkama, rektální rourku... Asi tě nepotěším, ale odeznělo to až v 8mi měsících, když jsem začala omezovat kojení a přidala UM.

nikolaamiminko
autor
12. čer 2018

@blackhole Nas je na UM od 1m....a zkouseli jsme babycalm, espumisan, enticon, bigaya - davam stale, pecicky, masaze pupikem, olejem od veledy, prikrmy - bez vysledku....Jinak UM jsme taky zkouseli ruzna...proste nezabira vubec nic

kata267
12. čer 2018

@nikolaamiminko a s rourkou se vyprdi? A nemuze to byt treba neco jineho v zazivani? Neni treba alergickej na neco co ji a nemuze to travit, tim padem ho boli bricho?

terka2018
12. čer 2018

@nikolaamiminko a co nošení v manduce?

priefi
12. čer 2018

@nikolaamiminko necetla jsem diskuzi, ale jestli to neni treba alergie napr.na mleko nebo vejce a tim padem jsou problemy s briskem. Jestli kojis, taky zalezi na tom, co jis, zda nadymave, nebo nenadymave. Pokud nekojis,.zkus HA mleko, ale bacha, tam je taky bkm, um bez bkm je jen neocate a to je na recept, bez receptu pixla 400g stoji cca 1500

maggiele
12. čer 2018

Ahojky. Muj syn mel taky hroznou koliku, ted ma uz 17 mesicu, ale vzdy kdyz prijdeme k nasi doktorce jeste na to vzpomina. Maleho presly prdiky kolem 4-5 mesice. Az se rozjedl s prikrmy a vypustili jsme alespon 2 mlecne davky. Taky nam dost pomahala rourka-2x denne. Neboj bude lepe,vydrz!❤

pratensis
12. čer 2018

Nám pomáhala rourka, hodně. Říká se, že je návyková - nemůžu tvrdit, že ne, třeba je to individuální, ale já nemám tuhle zkušenost. U obou kluků jsem ji používala, sice jsem se snažila co nejmíň, ale i tak to bylo často. V nejhorších měsících určitě denně. Oba jsou v pořádku, nemají s větry ani vyprazdňováním problémy.
Jinak oba synové taky trpěli kolikami zhruba do toho pátého šestého měsíce.
A u mladšího nám na radu doktorky moc pomohlo, když jsem začala držet bezmléčnou dietu (kojila jsem, pokud je váš malý na UM a příkrmech, zkuste zvážit, jestli nezkusit třeba na pár dní eliminovat vše mléčné z těch příkrmů, třeba by mu to ulevilo; když ne, zase se k tomu můžete vrátit).

lansi83
12. čer 2018

@nikolaamiminko Ahoj, rozumím ti. Malý měl to samé. Vyzkoušeli jsme všechno.. Chemii i babské rady.. Koliku měl do 9 měsíců a pak to najednou během pár dní přešlo. Byla jsem na to sama, bez manžela, jen s babičkou a taky jsem to přežila 😀