Problémy s usínáním malého miminka. Usne jen v kočárku

janinininka
2. dub 2008

Prosím o radu, máme 4 týdenní holčičku, ale vůbec neumí sama zabrat, usne akorát v kočárku venku, doma máme košík, tam skoro nechce být, musím jí třeba hodinu a půl chovat, dám jí do něj a je znovu vzhůru, je to únavný, večer hodně brečí, je unavená, má ospalá očička, ale prostě neusne.prosím o radu. díky

lu777
3. dub 2008

my jsme teda ještě taky malí, ale osvědčilo se mi koupel a pak těsně zavinout.. ne do zavinovačky, ale do deky..

viz knížka Nejšťastnější miminko v okolí, tam jsou tipy na zklidnění miminek při kolikách, jak jim prodloužit spánek apod.

Matýsek spí dost dobře, už prospí i 8 hodin v kuse, ale mívá potíže s usínáním a kvůli bříškovým potížím spává někdy dost neklidně.. takže to těsné zavinutí mu zabránilo mrskat ručičkama a tím sám sebe nebudit 😉 sám dává ručičky podél těla když ho položím na tu deku na zavinutí 😀

jinak teď čtu knížku Každé dieťa sa vie naučiť spať, to si taky tady holky chválily, ale zatím to nemám vyzkoušené.. čtu to kvůli tomu, že každý druhý den máme hodinový řev a pomáhá jen intenzivní houpání, asi tak hodinu.. fyzicky to ale už večer nezvládám a hlavně ho na to nechci naučit, takže ho prostě zavinu, pohoupu, dudlík, zazpívám a když řve jak tur, tak řeknu dobrou noc a nechám ho.. nikdy bych si nemyslela, že to udělám u tak malého miminka, ale prostě už večer nemám sílu a muž naprosto odmítá ho každý večer nosit, takže nemám moc na výběr..

jinak ale po těch dvou měsících už nevěřím, že dítě do 3 měsíců se údajně nedá rozmazlit.. malý měl tři týdny nachlazení a během několika prvních dnů, kdy měl záchvaty kašle a pořád jsem ho chovala, si na to tak zvykl, že jsem po té nemoci zjistila, že bych si nedošla ani na záchod 😨 😕

lu777
3. dub 2008

jinak vidím že názory se tu dost různí

já to taky cítím tak napůl - instinktivně bych chtěla mít broučka vedle sebe v posteli a celý den ho nosit.. jenže spím velice lehce, měla jsem úraz páteře a prodělala jsem únavový syndrom, takže musím být realista 😒 ..
minulý týden jsem se dostala do bodu, kdy jsem musela zavolat muže z práce, protože jsem malého nezvládla ani držet... den a půl se o něj staral on, já jsem ho nedokázala ani zvednout z postýlky, měla jsem křeče do ruk...holt jsem se snažila být dokonalá matka a přehnala jsem to 😅

takže jsem musela věci přehodnotit a např. postýlku dát dál od naší postele, do jiné místnosti a nechat otevřené dveře, abych se nebudila s každým otočením malého.. a dvakrát za týden chodím cvičit, abych ho zvádla nosit v šátku (ten je fakt supr).. kvůli tomu ho musí hlídat manžel, který to s ním moc neumí a trnu, aby byl Matýsek ok zatímco jsem pryč..
ale uvědomila jsem si, že dítě hlavně potřebuje, aby matka byla v pořádku, aby se o něj dokázala postarat..

zajímavé je, že od té doby co malý spí dál ode mě, tak spí taky líp.. a já se vyspím, přestala mě zlobit paměť a mám víc trpělivosti a ráno se na malého moc těším, hodinu si hrajeme a povídáme u přebalování 😵

janinininka
autor
7. dub 2008

ahoj holky, moc děkuju za rady 🙂
přišla jsem na nový nápad a od kamarádky jsme si půjčili kočárek na domů, tak dneska zkusím uspat tam.
je to pořád stejný. včera nás malá překvapila, usnula v 8 hod, což je krásný.
jinak vyřvávací metoda se mi taky nelíbí, ne ted, je opravdu malinká a asi prostě potřebuje chovat, jestli to bude trvat týl, tak to ale asi zkusíme..
u prsa neusne taky, v noci je v polospánku, to ani chování nevyžaduje, stačí jí dát do košíku a zapnout vibrace většinou a ty nám jedou třeba celou noc, ale budí se hlady třeba každé 2 hodiny, to je síla, doufám, že jí to přejde. teď jí mám na klíně, tak omluvte případné chyby, mastím to jedním prstem.

dasap
7. dub 2008

janinko, to že měsíční miminko má hlad po dvou hodinách mi připadá být zcela normální 😕 přece jsi nečekala že se narodí prťousek a bude jíst třikrát denně 🙂 ale ono se to pak v noci rychle prodlužuje, uvidíš. teď musíš jen vydržet🙂 a taky doporučuji tu již zmiňovanou knihu Nejšťastnější miminko v okolí, je opravdu fajn.

lu777
7. dub 2008

Janinininko: taky jsem s tím vyřváváním počkala.. ale nelepšilo se to, pak jsem padla a byla nemocná a natvrdo jsme s ní začli.. zatím jsme stáhli řev z hodiny na deset minut.. včera dokonce pět a jen pobrekávání, tak mám naději, že snad.. protože takhle se celý den s mužem nevidíme a večer si ani nemůžem pohovořit než jdu spát 😒

jinak u nás se taky jedlo po dvou hodinách když bylo Matýskovi měsíc.. pak po třech, teď po třech a v noci má jednu pět až šestihodinovku, takže je to dost dobrý, jen kdyby ještě šlo to usínání abysme se nemuseli oba takhle trápit 😔

jinak výborná je taky knížka Každé dieťa sa vie naučiť spať, je o to potížích se spánkem a o režimu..

janinininka
autor
8. dub 2008

Díky Lu- ta knížka by mohla být zajímavá, ale já teď jaksi nemám na čtení čas ☹ manžel je s malou venku, tak rychle jím, něco udělám a zase mám tu malou dračici doma. teď je venku už od 10 hodin, krásně spinká, tak doufám, že v noci nebude čumákovat. včera jsme zkusily vozit v kočárku na doma a nepomáhá, zkusím to znovu, měla zavřený očička, pak ale začala brečet, tak zase došlo na naše chování, teda spíš moje. už se kvůli tomu i hádáme, manžel chodí domů večer, ale že já mám šichtu 24 hodin denně, to jaksi nikoho nezajímá 😝 , je unavenej, pak už nevrlej, když nemůže spát, já jsem z toho nervozní..je to děs, snad se to zlepší, ale když pláče, tak mě je jí tak líto, že jí radši budu stejně chovat, prý takhle malý miminko nejde rozmazlit, tak tomu budu věřit. 😉

lu777
8. dub 2008

Janinininka: jak Ti rozumím !! 😝 my se taky párkrát hodně zostra pohádali a přesně tohle jsem říkala, že je to práce 24 hodin denně 7 dní v týdnu.. občas to stojí za to, když máme řev několik hodin, snad už to brzo přejde..

jinak mě pomohla na začátku přežít knížka Nejšťastnější miminko v okolí.. taky jsem neměla čas, ale řeknu Ti, že tam byly tak dobrý tipy, že jsem četla v noci místo spánku ! 😅 používali jsme pak hlavně zavinování, nějaký triky s dudlíkem apod. a díky týhle knížce jsme přežili první dva měsíce, občas to byla síla a nevím co bych s ním dělala, kdybych nenašla některé rady 🤐

janinininka
autor
17. dub 2008

tak jsem si knížku koupila, jsem na začátku, ale taky se mi líbí!! a píše tam, že se miminko má chovat, že je z dělohy zvyklé na houpavé pohyby a že nejde tím rozmazlit, má se hladit, pusinkovat, chovat, houpat, dát mu prsíčko jak chce, zavinovat, že se tím uklidní, tak doufám, že jo 😉
dudlík pořád nechce kačka, včera jsem jí ho vrazila teda, i tím se trochu uklidní, ale nechutná jí 😝
a vymyslela jsem metodu,kterou budou teda taky hodně holky kritizovat, ale např. od 6 hodin je unavená, tak na 7 jí uspávám, třeba do 9, zavře očička, položím jí do košíku a za chvíli je vzhůru a někdy ani neusne, a začne zase brečet, jenže pak už jsem i já unavená, takže chodím spát s ní kolikrát, takže manželskej život parádní, kolikrát si případám, že jsme jako brácha se ségrou 😲
tak si k ní lehnu, a když nejde uspat, tak si jí dám k sobě, lehneme si na bok, dám jí prso, podepřu jí rukou, ona mě cítí, možná že i to potřebuje a takhle usne a já taky a jsme obě spokojené a vyspíme se, ani tak nebrečí a v noci se někdy budí i dýl, hned jí dám prso a zase usne, a nemusím jí uchovávat atd, ale to jde, že je maličká, doufám, že jak bude větší, tak to zapomene, a usne sama. příští měsíc koupíme postýlku, teď máme košík, a mám kolotoč, už kouká na hračky, tak se snad zabaví trochu a naučí se spát. tahle metoda je dobrá teď, že se obě trochu vyspíme, ale až bude větší, tak nevím. a hlavně tatˇka spí v obýváku, až se vrátí do ložnice, tak bysme se tam nevešli, i když nevím, kdy se vrátí. fakt rodinej život parádní 😔

cazadora
17. dub 2008

jani my jsme naší natálku první dva měsíce snad jen chovali v noci uspávali od krmení do krmení trpěla na koliky a bylo nám jí líto, pak jsem jí jednou dala večer do postýlky a ona usla sama tak sme to začali praktikovat tak že v 6koupem pak nakrmíme a pak si hrajem dokud poprvé nezavře očíčka(jako že začne mžourat) ještě vzhůru jí odnesu do postýlky tam si brblá povídá výská a pak sam usne prostě to přišlo samo 😉

janinininka
autor
17. dub 2008

jé, to je parádní, to doufám, že se nám to taky podaří, protože jsem hodně unavená už a to je nám teprvě měsíc a půl 😝
včera jsme byly u pí. dr a hrozně křičela, tak jsme vyfasovaly sab simplex, pí. dr si myslí, jestli nemá taky koliky, tak nevím 😕 , jak křičela, tak z toho usnula taky sama mě na rameni, to se ještě nestalo 😲 , opravdu jí musím pořád uchovávat, nebo mít u prsa v posteli, jak jsem psala, ale to už se od ní nesmím hnout, má strašně slabý spaní a všechno jí hned vzbudí 😕

majenka
17. dub 2008

Jani, naše malá je na tom stejně. Ještě nikdy neusnula sama někde položená! Musím ji POŘÁDNĚ uspat (nejlépe na balonu nebo v šátku) a pak položit do postele (postýlku vůbec nechce, takže spinká se mnou na manželské posteli). Pak ji opatrně přendám a ona spinká-ale tohle jde udělat jen na dopolední spaní (někdy 😅 ) a večer od cca 23.hodiny. Jakmile to zkusím dříve, budí se a brečí. Tvrdý spánek má až od cca 22.45 hod.Občas také usne u kojení v leže. Takže čas usínání má 22.45-1.00. Pak spinká do cca 6.00-7.30, kdy ji nakojím a přebalím a ona pokračuje ve spánku do cca 9.00-11.00. Před tím měsícem měla ještě jedno krmení mezi tím. A během dne spí u mne v šátku-nejčastěji a je nejspokojenější. Metodu těch minut jsem zavrhla hned, jak jsem si to přečetla-napláče se sama až až-nebudu ji nechávat ještě nechat plakat vědomě. Kolikrát je Anuška také přetažená, vzteká se a křičí jak na lesy-nepomáhá šátek, míč...nic...a říkám si, "tak si můžeš brečet v posteli-to tě tady nemusím tahat" a položím ji, ale když vidím, jak je zoufalá a chce opravdu spát a nejde jí to (také to mívám-znám, jaké to je nepříjemné), tak to vydržím pár vteřin a pak ji zase vezmu a konejším třeba 4 hodiny (extrém). Takže já vyřvat nenechávám a i "vyřvaní" u miminka mi přijde stejně drastické. Když na mě kouká a já vidím, že zoufale touží zvednout a být u mě, tak ji tam přece nenechám ležet... 😝 . Věřím, že se to časem zlepší (a malinkatá zlepšení opravdu pozoruju)...takže vydržet 🙂

nensy
17. dub 2008

tak nám malá spala dobře až poslední měsíc je to hrůza bez toho aby u ní někdo byl neusne a večer to jsou ohromný scény tak se s manžou střídáme protože se to nedá 😒

iris
17. dub 2008

Ahoj holky,tak to my večer musíme skoro vždycky chovat,jinak Tom prostě neusne.Zkoušeli jsme ho nechat vyřvat asi 2 x,ale měl takovou výdrž a byl pak celej rudej,navíc,když hodně plakal,blinkal,teď mi 3 dny usnul večer při kojení,tak jsem ho dala do postýlky a spal až do 5 do rána...ale jinak je uspávání těžké,už má 6550 g a dost se pronese.

janinininka
autor
18. dub 2008

Je to práce s těma našema miminkama, co?
Maji- to je hezký až takhle v noci, že spí teda 😒 , ale pak když takhle hezky chrupe dopo, tak ti to vrátí a můžeš si jít taky lehnout 😉
mě je jí právě taky líto, když takhle pláče, a snaží se usnout a nejde jí to ☹
Iris- to věřím, že se pronese.
já jsem taky hotová, takže většinou když usne Kačka, tak já jí do hodiny následuju, takže manželskej život paráda, kolikrát mi přijde, že jsme jako brácha se ségrou.
včrea jsem jí uspala, že jsem jí dala do zavinovačky, přes očička plínku a dudlíček, ten teda nechce, ale když dudá, tak už jo, akoroát jí vypadává a já jsem nandavačka, tak usnula cca za půl hodinky, což je výkon 😲
přes den spí akorát v kočárku, tak jsem to teď zkusila, asi třičtvrtě hodiny bojovala a usnula, tak doufám...aspoň něco udělám doma, takhle to nejde, jsem pořád venku to by tady bylo za chvíli jako u cikánu, asi si pořídím taky ten šátek 😉 a na boku u prsa mi taky v noci usne, budí se každý 2-3 hodiny, tak jí dám prso a zase usne, to je nejlepší pro nás obě 😉 a prý to nevadí, do půl roka, že by miminko bylo rozmazlené.
holky a spí s vámi chlap?na nás se vyprdl asi hned druhý týden, což mě teda štve, ale na druhou stranu máme víc místa v postýlce 😀 😉

majenka
20. dub 2008

Jani: tak s tatínkem to máme jednoduché. Jsme celý týden samy a manžel jezdí domů jen na víkendy, jinak pracuje v Praze. A to je "vykázán" do obýváku, protože se bojím (a on ještě více), že by malou v noci zalehl nebo praštil...navíc ona má celou jeho půlku postele 😅 . Akorát teda nevím, jak do dopadne s naším intimním životem, protože na to prostě nemáme čas 😀 . V noci usínám tak dvě minuty po malé...

janinininka
autor
21. dub 2008

no Majenko- tak to jsme na tom stejně. zítra jdu na šestinedělní prohlídku, tak jsem zvědavá 😉 nic mě nebolí, ale jaksi taky nemáme kdy a když malá usne, tak jsem ráda přesně jako ty, že jdu spát taky. 😝 je to síla mít miminko, že? já si dneska koupila šátek na nosení dětí, tak uvidíme, jestli se jí v něm bude líbit, je jen z bazárku, abych zbytečně neutrácela a chystám se koupit i klokanku. ale Maji- obdivuju tě, když malá takhle nespí, že jsi doma sama, pomáhá ti někdo, to si neumím představit 😲

lenkabu
21. dub 2008

janinininko: jako bys psala o mojí Vandě...sama usne jen v kočárku nebo v náručí, obojí ale po řevu...metodu nechat vyřvat jsem zkusila jednou v postýlce a už nikdy víc..chodila jsem tam po několika minutách,ale stejně řvala hodinu, byla úplně hotová a nemohla zabrat až do půlnoci a i pak se pořád budila..takže to už dělat nebdu. Uspáváme nejlíp v náruči zavinoutou v rychlozavinovačce..nejlíp když se houpu ještě na balonu. Chvíli pláče,ale pak zabere.MM má víc trpělivosti tak ji chvíli houpe a pak odnese do postýlky a sedí u ní....i když není ještě úplně uspaná tak za chvíli odejde a ona už usne sama..ale to je proces aspoň na hodinu a já na to po celým dnu většinou nemám. Jinak v noci spí v postýlce a po nočním kojení tam i usne sama, jen jí dám dudlík...ale přes den a večer prostě ne. Nemylsím že bych ji to naučila, usínala mi špatně už v porodnici.

janinininka
autor
21. dub 2008

Lenkabu- Kačenka usne taky v náručí nejlépe, ale teď jí učím s tou plínkou, jak jsem psala, má necelé 4kg, ale pronese se už, já jsem jako z kozy dech, takže mě to stačí a když jí houpu hodinu, tak je to skoro nad mé síly, tak zkouším plínku. jindra ten jí neuspí, takže jsem na to sama, a nebudu zastírat, že jsem někdy opravdu hodně vzteklá, když nemůže spát, a vidím jeho, jak se válí na gauči, tak bych vraždila, já nemám chvilku večer pro sebe, a hodně by mi pomohlo, kdyby jí taky uspával, ale aspoň jí vozí v kočárku jako teď, jinak bych sem ani nemohla 😒
četla jsem, že děti do 4 měsíců se chováním, dudáním atd, zkazit nemohou, až pak začínají být vyčůraný 😝 😠

lenkabu
21. dub 2008

MM naštěstí večer uspává...to bych asi padla,přes den to řeším kočárkem,ale musím jezdit třeba hodinu než usne, dost toho nachodím a večer už nemám na uspávání...já věřím že se to jednou zlomí, neznám nikoho kdo by se uspával v náručí ještě v roce 😉

ronikacz
27. dub 2008

Ahoj, tak my sme riesili viac menej podobny problem. Tak nejak sme maleho naucili zaspavat na rukach.Do postielky neexistovalo, tam nezaspal a v poslednej dobe dlho trvalo kym zaspal aj na tych rukach.A ked nas drobcek uz sa blizi k 7kg povedali sme si s manzelom dost.Dostali sme radu od mojej maminy a mozem povedat, ze to zabralo "skoro" okamzite. Simonka vecer vykupeme-to ho unavi a po kupani ho kojim pri tme v spalni, kde je klud (predtym som kojila pre telke, kedze som vedela, ze budem uspava na rukach). Potom som ho pevne zviazala do zavinovacky-aj rucicky. Prvu noc jak som dokojila sme lezali pri nom na nasej posteli-strasne place.Tak sme len hladkali a hladkali...Druha noc znova v nasej posteli sme boli s nim a hladkali-revy uz boli mensie.Tretia noc-znova na nasej posteli- revy skoro ziadne, ale uz sme nehladkali, len som pri nom tichucko lezala, aby ma citil. No a dalsiu on uz som po kojeni a zabaleni dala do jeho postielky, ale furt som bola pri nom a hladkala kym nezaspal.Uz neplakal.No a od piatej noci-dokojim, zabalim, dam dudlik a do postielky a mozem odpochodovat.Stalo sa pre mna do tej doby nepochoúpitelne - maly zaspava sam a ani nemukne....Uz je to skoro 9 noci za sebou a ja sa stastna, ze to funguje...Sice tie prve 2-3 dni boli bolave, ale stalo to za to.Trosku sme zmenili tu radu 5-10-15, ze sme ho sice nechali plakat, ale boli sme stale pri nom a v ziadnom pripade nie na ruky. Tak skus, drzim palce...

maakule
27. dub 2008

ahoj, já souhlasím s ostatníma, změní se to rychle a musím říct, že pro mě do dneška nečekaně, ještě před mi týdny jsme uspávali s manželem třeba 4 - 5 hodin, po hodině jsem krmila a střídali jsme se o chování. Pak se mi podařilo jí jednou uložit a spinkala sama, pak mi po několika dnech usnula u prsu a tak to šlo postupně, až do teď, kdy jí uložím do postýlky a většinou usne po 5ti minutách,občas si ještě jednou zavolá na doražení - druhou várku krmení, ale to už je jen málokdy. Jo a většinou je to večerní křičení kolikou a na tu máme kapky BABYCALM a myslím, že i ty nám moc pomohly. Chce to trpělivost a brzy se to zlepší. Pevné nervy.

kacenka2013
23. únor 2013

máme 10tidenní holčičku a chceme se zeptat na jedno.......malá od 17.00 po kojení nechce spinkat,je nevrlá a usíná jen,když jí dám k prsu,saje jen málo,ale usne.Když jí dám do postýlky,tak je okamžitě vzhůru a to je až do 22.30 - 23.00.Pak jako když mávne kouzelným proutkem a spinká.Budí se po třech hodinách na kojení a opět spinká.Ale přijde 17ctá hodina a vše se opakuje.Poradí někdo ? 🙂