Problémy se spacím režimem 15m dítěte. Poradíte?

alucca
27. zář 2010

Tak já už nevím.. snad někdo poradíte. Synovi je 15 měsíců - celý den bez spaní ještě nevydrží, ale taky nechce jít odpoledne spát dřív jak mezi 13 - 15 hodinou - jenže to vstane taky třeba v 15-16 hod a večer nám začíná ..Usíná až ve 22-23 hod. Je hodný, o to mi ani nejde, většinou si chce prostě ještě hrát. Když ho zkoušíme uspávat vzteká se, nechce v leže ani nosit.. prostě nijak.. pak usne až sám chce. Přijde mi mírně hyperaktivní, dost silná osobnost, začínáme mít i období vzdoru (když se mu něco nelíbí plácne mne) což teda úplně nesnáším.. ale s tímhle už nevím.. když ho nedám přes den spát, nevydrží - usnul by mi třeba v 16h..já fakt nevím

mauska
28. zář 2010

a v kolik ti ráno vstává? Jestli vstává pozdě (tím že chodí i večer pozdě spát) tak je jasný že to má celé posunuté a neusne dřív. Naše malá když vstane v8 tak má taky problém usnout hned po obědě. Zkusila bych ho vzbudit o půlhodinky dřív, o tu půlhodinu snad po obědě dřív usne a tak několik dní, než se dostanete na to co potřebujete. To by myslím šlo... Ale nevím, jestli je pro tebe přijatelné aby vstával dřív.

alucca
autor
28. zář 2010

no vstává právě v 8, je to ospalec..a nedonutím ho jít dřív spát jak v 1,ve2 nědy i třeba v půl 3 odpoledne - nic nezabírá,hajání,zpívání,pochovat..nic, když nechce neusne..

jmisa
29. zář 2010

Já bych řekla, že s tím asi nic nenaděláš.
Nevím, jak jste to dělali dřív, když byl menší.

U nás se chodí do postýlky po večerdovi, to je kolem 19, pak usne, většinou hned, někdy si tam vykládá s plyšákem a spáváme do zhruba 8, někdy do 7, někdy do půl 9, jak kdy. Po obědě ho dám do postýlky a on usne většinou zase hned a nebo si o5 vykládá, spí tak 2 hodiny, někdy míň, někdy víc.

Takže bych asi zkusila to, co radila Mauska.
Nebo ho prostě v poledne strč do postýlky a vytáhni v půl 3 a když spal, tak spal, když nespal, tak ho nějak zaměstnej, aby neusnul a dej ho spát večer dřív.

alucca
autor
29. zář 2010

dřív vydržel míń vzhůru takže to bylo v pohodě, šel spát po o a večer v 8..jenže teď vydrží déle vzhůru -až 8 hodin v kuse..ale není to zase tolik aby nespal celý den. je to takové blbé meziobdobí ☹ a nechat ho v postýlce? tak to by vydržel tak 15 minut..pak by ho i hraní přestalo bavit a hotovo..není v ní zvyklí, když byl malý byl hodně nemocný -pořád průdušky atd takže spal na vyvýšené matraci aby semu lépe dýchalo vedle mě..a na postýlku si pak nezvykl..jako spí v ní..bez problémů ale usnout sám v ní neumí

jmisa
29. zář 2010

@alucca on by si zvykl, jednou si bude muset zvyknout usnout sám. Většinou to děti za pár dnů pochopí.

My jsme trénovali samospánek někdy kolem 6 měsíců, do té doby taky chtěl uspávání, ale to pak nechtěl usnout, dělal blbosti, šťouchal nás do očí, tahal za vlasy apod.