Problémy se spaním novorozeného miminka 😞

monikagurthova
14. dub 2016

Ahoj holky, mame doma dvoutydenni miminko a mame problem se spaním. Když ji nakojim krasne usne pokud ji mam v náruči, nebo pokud ji ma manžel v náruči, ale jak ji dam do postýlky tak za cca 30 minut začne knourat, točit se a je neklidna. Pres den to jeste není tak hrozne a celkem spát vydrží, ale v noci to je horor ☹ nechce spát nejen v postýlce ale ani u nas v posteli se ji nelíbí. Nakojim usne, uložím do postýlky či k nam do postele ale problem, podotýkám ze kojení v posteli na boku je fiasko, protože mala parkrat dudne a spi a pak se budí hlady, takze kojim zásadně v sedě..... Jak ji uložím tak je neklidna, rotuje, fnuka....premyslela jsem pořídit pelisek nebo polohovací podložku protože v porodnici na zvýšeném spala krasne plus doktor doporučil polohovat hlavičku aby ji neměla placatou a to je taky terno na právem boku pohoda ale jak ji dam na levý tak je problem. Na zádech ji nechat nemůžu zásadně si po kojení nechce krknout (povedlo se asi 2x) a tak se vždy cca po hodině ublinkne. Nevim jestli je neklidna jen proto ze je narozena dřív, ale myslím ze to není ten problem. Prosim o jakoukoliv radu uz jsem opravdu vycerpana, noc co noc spím cca 30 minut. Děkuji

anakolut
14. dub 2016

Máme to podobně. V neděli budou malé 2 týdny a přes den hodně spí v postýlce. V noci ji trochu trápí prdíky a nespí, pokud ji nemám položenou na sobě. Dám ji do postýlky, na kterou dosáhnu i na ní držím ruku, ale neusne v ní a když ji tam dám spící, tak je za 10 minut vzhůru a rozčiluje se. Taky nevím, co s tím. Starší dcera spala bez problémů, stačilo, že mě cítila na blízku, nebo že jsem ji držela za ručičku, ale tady si nevím rady.

hanih
14. dub 2016

Nám se také takhle malá budila, většinou se začla nějak kroutit ze spaní a pak mrskla ručičkama a vzbudila se. Pomohlo nám zabalení do pleny, kdy jsme jí ruce přitáhli k tělu, aby s nima nemohla mrskat. Od té doby spinká krásně 🙂 Třeba by vám to taky pomohlo.

karlajasmine
14. dub 2016

@monikagurthova Mela jsem to se synem dost podobne.. spal jen na me nebo na manzelovi. Jestli te to povzbudi tak casem se to zlepsi a srovna 🙂 Nam pomohlo dat na noc do zavinovacky.. muzete zkusit.. ale hlavne to bude chtit proste cas. A podridit se tomu, zkusit z toho nebyt ve stresu... ten cas strasne leti a za chvili bude vsechno jinak. Zatim se s manzelem pokud mozno stridejte, at ji o vikendu on hodne bere ven at ty muzes spat pres den.. pokud spi pres den nejradeji na tobe tak zkusit satek, nositko, nebo si sedni do kresla, poloz si ji na sebe, pust' si televizi a pospavej u toho.. to nocni kojeni treba zkus jenom s fakt malinko rozsvicenou lampickou nebo co nejvic po tme, at vi, ze je noc a nebudi se tolik..

Mymu synkovi je ted 5,5 mesicu a spi v noci krasne... vcera 2x 4 hodiny... pres den uz ho taky muzu normalne polozit do postylky... driv se okamzite vzbudil, ted si tam i pospi.

Kazda matka s necim takovym nebo podobnym bojuje.. kdyz to neni spani je to neco jinyho... ty zacatky byvaji hodne tezke ale fakt to utece a co nevidet budes v daleko vetsi pohode.

monikagurthova
autor
14. dub 2016

@hanih Ja ji zabalenou mam a nepomáhá to. Ručičky hned vytáhne. V porodnici s tim problem nebyl o když mela packy venku...mam ji zabalenou a pevné uvázanou do plenky a taky problem

karlajasmine
14. dub 2016

@monikagurthova Muzete jeste zkusit neco proti prdikum - biogaiu treba..

zlatkavlk
14. dub 2016

Taky mě napadají prdíky, dětem se ty střívka hýbou nejvíc právě při krmení... moje dcerka na to hodně trpěla... pak jsme taky zjistili, že nám pláče hlady, měla jsem málo svého mléka... cucala si prsty... jinak lze zkusit to zavinutí, případně taky je fajn bílý šum... přeji hodně štěstí, ať se daří ! 😉

pajula123
14. dub 2016

Kromě výše zmíněného mě napadá, že když jsem se v práci zmínila, že náš malý konečně pochopil rozdíl mezi dnem a nocí a že v noci konečně spí, nebo jí a usne, tak šéf (mají o malinko staršího syna) řekl, že někde vyčetl, že miminka jsou toto schopna pochopit a rozeznávat, když překročí váhovou hranici 5 kg. Alespoň u nich a u nás to tak bylo. Každopádně držím palce, ať to malá co nejdříve pochopí! 🙂

monikagurthova
autor
14. dub 2016

@karlajasmine prdiky ma v pohodě

luj89
14. dub 2016

Takhle malá miminka si prostě logicky a přirozeně vyžadují kontakt s maminkou nebo tatínkem. Vždyť je to pro ně obrovská změna oproti bříšku. Má prostě strach a nechce být odložené. Proč třeba mimčo nenakojíš v sedě a pak necháš v leže jen dudlat prso když ji to uspí? Vždyť si vlastně sama odpovídáš ve svém příspěvku když píšeš, že takto usne..
Zkus něco načíst o kontaktním rodičovství.

alboo
14. dub 2016

Ja sem díky bohu nic takoveho nezazila, ale nez sme pochopili, ze zavinovacku ne, tak nam to chvilku trvalo. Mela rada volnost. A jinak v od večera do rana u nas byla proste tma, max naktmit v přítmí a jinak tma a klid.

monikagurthova
autor
14. dub 2016

@luj89 ona tak usne asi na 20-30 minut a potom je neklidna a budí se. Zkoušela jsem prave ji nechat i sebe ale taky odmítá ☹ myslela jsem ze když bude u me v posteli ze pohoda ale ani to ji neuklidni. Jediné kdy spi je v náruči a to proste nejde ji tak mít celou noc a chovat

monikagurthova
autor
14. dub 2016

@alboo to ona ve tmě se sní nenaji a pokud je úplně tma tak mam pocit ze se boji takze mame rozsvicenou dětskou lampicku

monikagurthova
autor
14. dub 2016

Tak pokus uspavani po kojení na polštáři 2x zabral pak byla v postýlce a spinkala .... Ufff musíme to vychytat

monikagurthova
autor
15. dub 2016

Takze dnes v noci 3,5 hodiny! Nakloněna postylka, uspavani na kojicim polštáři, zavinovacka a tlumené světlo a heureka 🙂 tak snad to vydrží

gnozka
16. dub 2016

Taky jsem malou zavinovala jinak by se nevyspala . Mela jsem na to super zavinovacku od red castle miracle blanket . Ruce nevytahne a na nohy je jen takova kapsa takže ditko muze kopat nozickama takže vyhání krasne prdiky . A v te zavinovacce jsem ji dávala do postylky na veliky polštář takže byla v takovem pelisku . A od te doby se budila jen dvakrát za noc .

gnozka
16. dub 2016

Jo a jeste na usinani bezvadné funguje bily šum 🙂

michaela_2
16. dub 2016

@monikagurthova Ta je krásná 🙂, vůbec nevypadá, že je narozena dřív, myslím velikostně na té fotce 🙂. Já si také myslím, že jí trápí bříško. Dokud ji držíš, tak má nožičky víceméně pokrčené, jakmile se položí, začne ji to tlačit a ta úplně nejmenší miminka si s tím ještě nedokáží poradit, aby si pokrčily nožičky.
Já obě děti dávala spinkat tak, že jsem je na noc pokládala na bok ( za zádíčka jsem jim většinou dávala kojící polštář) a střídala jsem strany, vždy po kojení.
Přišlo mi, že na boku si ty nožičky více skrčili a víc se vyprděli 😀
Tak ať se Vám to srovná co nejdříve, uteče to rychle neboj 🙂

monikagurthova
autor
1. kvě 2016

Ahoj, asi se mi vysmejete, ale dneska jsem úplně v šoku. Malé budou skoro 4 týdny a posledni 2 týdny byly silene na spaní jak pres den tak noc, naspala denně tak 8-10 hodin jinak chtěla byt porad u prsu. Kojila jsem i 16x denně, v noci klidně 6x se budila na pití. Najednou zlom! Posledni 2 noci se budí 2x po 3 hodinách a dneska jsem úplně vyvedení z míry. Ona spala v noci 6 hodin v kuse! Usnula o půlnoci a v šest rano jsem ji musela na pití budit, pak spala so devíti pila a ted spi uz 4 hodiny! Stalo se vám někdy ze miminko najednou spi jak zabité? Ja vím, je to směšné nejdřív si clovek stěžuje ze nespí a pak když spi tak jsem nervozni jestli jo něco není.....ale tak znáte to první miminko 🙂

tulikiss
1. kvě 2016

@monikagurthova kdyz spi miminko malo clovek si stezuje kdyz moc tak si taky stezuje 😀 ale znam to mala od narozeni spatne spala, no a to vydrzela klidne rvat celou noc, ale fakt rvat od 10 do 6 do rana, byl to des usnula na 10 minut a pak zase hodinovej rev, nakonec pomohlo ze sem ji jednou dala na brisko ona lehla a spala x hodin, poridila sem monitor a od te doby spala jenom na brisku, od 10 tydne zvladla spat od 10 do 6 do rana vkuse, takze nekdy zmena polohy hodne pomuze.

psya
1. kvě 2016

@monikagurthova a nezacala vic odrihavat? U nas prvni 4 tydny horor, skrundani, bolesti, ale pak tacal odrihavat vertikalne a super. Asi uz se i naucila na sebe napojovat spankovy cykly ..

monikagurthova
autor
1. kvě 2016

@psya to prave ani ne. Ona spis po kojení ublinkne napucne se jako blázen a pak blinka. Prave ze jsme nic moc nezmenili. I když jo v noci jsem ji mela u sebe na rameni ale pres den spala v postýlce