Problémy se spánkem u 7měsíční dcery

rosa106
14. črc 2018

Ahoj, prosím, potřebovala bych poradit. Dceři je sedm měsíců a už zhruba dva měsíce mi děla následující...
Zhruba v půl osmé ji nakojim a krásné sama usne, jenže...Pravidelně kolem půl dvanácté se začne převalovat na bříško a po chvíli i knikat, tak ji pretocim zpět na zada, ale to začne hystericky řev, který je neutisitelny. Nošení, hlázeni, zpívání, dudlík, manžel, nic, zaručeně zabere jen prso. Jenže tohle její pretaceni na břicho, knikani a následný hysterak se poté opakuji třeba ještě desetkrát za noc a já jsem totálně vyrizena a trápí mě, ze nevím, co trápí ji. Nemáte někdo prosím zkušenost nebo radu, jak nám oběma pomoci? Děkuji

lenkajan
14. črc 2018

@rosa106 Nemám zkušenost, ale možná bych zkusila vymyslet opatření, aby se malá v noci nepřetáčela, a třeba by pak spala klidně. Já dávala dceru do spacího vaku a okolo ní kojicí polštář. Nikdy se mi při spaní na břicho neotočila, protože k tomu neměla prostor.

rosa106
autor
14. črc 2018

@lenkajan Ve spacim vaku spí a spinka ještě v hnizdecku s vyvysenymi okraji, takže moc prostoru na pretoceni nemá, ale stejně se ji to povede 🙈 pretaci se mi i v ksirach v kočárku... Ale moc dekuju 🙂

urtica
14. črc 2018

Kolem půl roku se dětem spaní často zhorší - jako důvod bývá uváděno dozrávání nervové soustavy. Děti už si více uvědomují, zážitky a vjemy nasbírané přes den se nakumulují a může se to projevit takto. Dcera kolem půl roku též hodně špatně spala, často se budila a poplakávala..

bayt
14. črc 2018

@urtica a kdy to přešlo?

urtica
14. črc 2018

Ve dvou letech 😀...ale dcera spala od mala špatně - do tří měsíců koliky, pak bylo chvilku - asi dva měsíce - světlé místečko, kdy to vypdalo, že vydrží spát celou noc....pak přišlo toto noční buzení, pak měla tříhodinové noční prodlevy, kdy sice neplakala ale nespala a pérovala na kolínkách a pak začaly růst zuby...

swetlusska
14. črc 2018

já bych nepřetáčela, nechávám dítě spát od začátku tak jak usne a kdekoliv usne, jsem totiž ráda, že vůbec spí. To ho radši budu víc kontrolovat. Jakákoliv manipulace se mi nevyplatila.

market1512
14. črc 2018

@rosa106 me prijde zvlastni tento dotaz, promin 🙂 Ale pokud sama vidis, ze se situace opakuje diky pretoceni na bricho, tak asi uz je vse jasne a neni treba vic resit... Respektive ja chapu, ze ti jde o to, aby na brisku nespala, protoze mas strach, aby se neudusila, ale ona neni hloupa a zvladne to. Muj maly spal od 7 tydnu vyhradne na brisku, jak v postylce pres den, celou noc, tak v kocare v korbicce ve fusaku v zime. Prvni noci jsi vice opatrna, kazdou chvilku jdes zkusit zda dycha, nebo to dite chvili pozorujes a zjistis, ze I v tech 7 tydnech je "dostatecne chytre" a tu hlavu nezabori tak, aby se udusilo, ale vznika mu tam prostor mezi nosikem a plenkou na matraci... porad jsem poslouchala chytre sousedky, zda se jako nebojim a ze urcite ale pouzivam monitor dechu, ktery to jisti... Ne, zadna monitor, a vzdy jsem jim rekla, ze kdyz jsou tak hrozne chytre, at mi.ho jdou uspat na zadech ci boku, kdyz se mu to nelibi a rve jak sileny a na brise usne do minuty... zustalo mu to doted, a to ma pres 3 roky, ze preferuje spanek na brise bez prikriti, ktere nesnasi. O rok mladsi holcicka zase na brise nechtela byt, radeji zabalena v zavinovacce na zadech, ted 2 roky miluje spani pod perinou, prikryti ji nevadi, ale kolem toho 6-7 mesice se zacala taky pretacet na spinkani na brisku... co tim chci rict? Kazde dite je jine a vi samo, co mu vyhovuje a jak se mu pohodlne spinka, nemuzes to vedet ani ty ani sousedky. Ja bych ji proste nechala, par noci hlidala, pripadne koupila monitor pokud ji proste "neveris" a uvidis zda se obe nevyspite lepe.

lenkajan
14. črc 2018

@market1512 Já myslím, že se maminka nebojí nechat dítko na břiše. Problém je, že se dítko na břicho otočí a začne kníkat, tedy není na břiše spokojené. Zároveň se mu ale nelíbí přetoceni na záda. Mám to podobně, když malý, 4 měsíce, leží na hrací dece. Otočí se na břicho, začne plakat, a když ho otočím zpět, brečí ještě více.

rosa106
autor
14. črc 2018

@swetlusska taky bych nepretacela, ale ona pak prave na brisku začne plakat, borit hlavu do podložky, perovat na kolinkach, takze to vypadá, ze už prave na břichu nechce být...

rosa106
autor
14. črc 2018

@market1512
Ja vůbec nemám strach, ze se udusi, to vím, ze snad už je dost velká na to, aby případně ten obličej zvedla 🙂 Jde mi o to, ze to vypadá, ze po čase už nechce na tom břiše spát a začne plakat, jenže když ji pomůžu se otočit zpět na zada, řev je úplně stejný, ne-li vetsi.

rosa106
autor
14. črc 2018

@lenkajan Děkuji, to je přesně ono 🙈😴

kittyy17
14. črc 2018

Je to naprosto normální, dělali to oba moji kluci, dokonce si uprostřed noci sedli v postýlce, což je problalo a zmateně koukali co se děje. Souvisí to s motorickým vývojem, má proleženinu, mozek vyšle signál k otočení ve spánku, automaticky se otočí na bok a dál na břicho, na kolínka a do sedu, vzbudí se a nechápe co se stalo. Upraví se to časem samo, až se naučí válet sudy zcela bezmyšlenkovitě a přirozeně

market1512
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivuska1986
18. črc 2018

No a co zrusit hnizdecko? Treba uz potrebuje vic mista. Me prislo mala uz ve trech mesicich.

ivuska1986
18. črc 2018

Jeste me napada, nerostou mimcu zoubky? Jakmile nam lezou zoubky, nechce byt dcera na zadech, jakmile ji tam polozim, rve. Pri prvnim zoubku jsem tak pronosila deset hodin denne tri dny