Proč moje dítě stále pláče?

rokasetodo
12. bře 2013

Ahojte maminky.Ma 10 mesacneho chlapceka a ten od narodenia stale place. Jeho plac mi pripomina skor zavijanie ako plakanie... Uz sme s manzelom zufali... Naozaj je to strasne, cez den nespi, v noci nespi a pani doktorka tvrdi, ze to je tako uplakane dieta... Ked sme mali 7 tyzdnov, zistili mu rotaviry, skoncili sme v nemocnici... Potom zase vraj vetry, teraz zase vraj zubky... a uz mame toho vraj dost... Ak je tu nejaka maminky, ktora ma podobny problem a vedela by mi poradit alebo doporucit niekoho, kto by sa na nas pozrel, bola by som rada. Manzel uz to prestava davat a ja som so silami tiez uz mimo... Mame totiz este jedneho synceka a treba sa aj jemu venovat... Moc dakujem za rady a postrehy... Zelam vam peknz den

monik1
12. bře 2013

Ahoj, můj syn byl od narození taky hodně uplakaný - trvalo to cca rok (teď má 2 roky a 1 měsíc a je moc hodný), ale první rok svého života taky hoooodně brečel, chtěl být pořád u prsa - kojila jsem non-stop, zkoušela jsem všecko, ale bohužel fakt nic nezabralo, jen to chtělo čas a moje MUDr. taky říkala, že je takový prostě povahou, že je jinak zdravý. Přes den spal po deseti minutách, v noci jsem snad 10x k němu vstávala. Nechěl mi jíst zeleninu.. no, prostě boj po všech stránkách. Zkoušela jsem homeopatika a všelijaké rady - nic nepomohlo, takže to chce asi fakt jenom čas.. Teď už na to vzpomínám s úsměvem, ale tehdy mi do smíchu vůbec nebylo. Držím pěsti, jak bude starší, uvidíš, že bude lépe 😉

salomee
12. bře 2013

Ahoj, radu nemám, jen stejný problém...všechno dělám pod silenym tlakem, honem honem, aby se synek neurval, už nevím, co vymyslet, jak ho zabavit, vařím, uklízím, myju se.všechno s kulisou vřískotu..a nebo než se obléci, když se chystám ven, kolikrát se mi proto ani nechce.
Jen s tim rozdílem, že jsem s malým sama...takže i jít na wc je kovbojka. Někdy už brečím taky.
spí taky jenom se mnou, jinak řev..ale dle dr.to tak mají všechny děti a mám si prý představit mít k tomu ještě rodinu a školu, atp

shak29
12. bře 2013

Tak záleží při čem pláče, po čem pláče, jak, kdy... Já bych vám asi doporučila koupit kapičky Bio Gaia a zkusit je dávat každý den 5 kapek. A zoubky třeba mazat Calgelem, aby se aspoň něco vyloučilo, případně se u něčeho pozorovala úleva... A nechce se třeba jen chovat, kojit... ? nevim, nám syn plakal 4 měsíce, ptž měl koliku a vim, že je to strašný na psychiku a je to vysilující. My právě koupili ty kapičky Bio Gaia a od tý doby byl klid. Držim palce!

berynka
12. bře 2013

Dcera byla taky hodně uplakaná. Vždycky to tak půl dne... den šlo a pak deset dní řevu. Nějak jsme to prostě vydrželi, dnes už ani nevím jak 😅 😉 . Ale vím, že třeba v Motole je centrum, kde se zaměřují na takové uplakánky. Možná by stálo za to se podívat na stránky FN Motol.

zazana81
12. bře 2013

Já když jsem si jednou postěžovala u doktorky, že dcera nespí, je neklidná, taková nějaká nespokojená, tak mi doporučila "kineziologii one brain". Neumím asi přesně popsat, o co jde, tak si to najdi na netu. Je to nějaká metoda .... Uvažovala jsem o tom tenkrát, ale protože je do docela drahé, tak jsme do toho nešli. Malá vyrostla, už jí budou tři, není to úplně pohodové dítě, ale zase je šikovná, tak už je to všechno lepší a nějak se to zkrátka vyvrbilo, my jsme si asi i zvykli. Musím ale říct, že po tom, co jsme si s dcerou prožili - asi jak popisuje salomee - ten neustálý stres a řev, tak absolutně netoužím po druhém dítku.

aaa
12. bře 2013

Holky, v Praze v Motole je specializované oddělení pro extrémně plačíčí miminka. Osobně neznám nikoho, kdo by tam byl, ale proč to nezkusit, když nepomáhá nic jiného?

bonavoxa
12. bře 2013

Moje malá je taky ubrečenec. Neudělám téměř nic. Od začátku jsem zoufalá a snažím se přijít na to, čím to je. Jeden weekend řvala tak ukrutně hystericky, že jsme skončili na týden na pozorování v nemocnici. Se závěrem, že jí nic není. Trápí ji větry, zkusila jem postupně všechny rady, všechny rady na uklidnění..a nepomáhá nic. Dnes se mi poblila, u krmení se kroutí..zase jsem ve stresu, co že se to zase děje. od začátku jsem si neodpočinula. Chvílema vypadá spokojeně, ale většinu času brečí a je nespokojená...už se fakt bojím aby to nebylo něco vážnějšího. U doktorky jsem každý týden, pokaždé kvůli něčemu jínému. Malá má dva měsíce. Je to moje první dítě, dělám první poslední...je to tak hrozně frustrující...chci chvíli klidu a spokojené mimino.

raddus
13. bře 2013

Ahojky holky, moje malá od narození brečela ccca 20 minut po každém kojení, vydržela to hodinu a pak vyčerpáním usnula a za hodinu a půl se vzbudila, měla hlad, nakojila jsem a za dvacet minut jsem měla orchestr opět, takto jsme to vedly 4 měsíce vkuse, já byla utahaná stejně jako ona, totálně vyčerpaná...pomohly mi nejvíce důkladné masáže bříška, potom jsem koupila třešňové pecičky v malém polštářku v drogerce, myslím v DM, které se nahřejí v mikrovlnce a přiloží na bříško, kapičky jí bohužel nezabíraly žádné....a když bylo nejhůř, tak jsem v noci sundala obečení a dala jsem si jí na holé tělo, to ji hrozně uklidnilo a brečela kratší dobu, poslechla si srdíčko a já byla ráda, alespoň na chvilku....naštěstí to bylo lepší v kočárku, tak jsem vozila a vozila a vozila...byly to taky nezapomenutelné 4 měsíce, ale přežily jsme, obě, a to jsem v tu dobu byla na ní úplně sama...

bobovci
13. bře 2013

ahojky, ťažko sa radí, chcelo by to vypozorovať kedy sú vaše deti nekľudné a kedy plačú, či je to hneď po jedle, to by mohla byť bolesť bruška (my dávame do každého jedla espumisan kapky, ale nezabrali hneď, chvíľu to trvalo, dobré sú vraj i laktobacily), keď plačú po dlhšej dobe od jedla može byť, že sú hladné a nestačí im vaše mliečko a chcelo by to prikrmovať umelým. a ak krmíte umelým, tak je možno nevhodné, treba všetko vyskúšať. ja síce nekojím, dávame umelé, ale stalo sa mi, že keď som skúsila zmenu mlieka tak malá bola nekľudná, v noci sa často budila a sem tam i zaplakala, pri návrate k prvému mliečku sa vrátila do starých koľají a spinká mi celú noc. každé miminko je iné tak treba skúšať 🙂

sarka1983
24. zář 2016

Zdravím maminky,chtěla jsem se zeptat jestli některá z vás nemá zkušenosti s palčícím miminkem.Malá od narození plakala,trápili nás prdíky když jsme zjistili které kapičky nám zabíraj vše bylo v pořádku.Užívala jsem si mateřství plnými doušky,protože prevní syn byl taky uplakánek.Ale teď už tři dny se od ní nesmím ani hnout,spíš ji musím pořád chovat jinak neustále pláče.Ale je to řev,že se pak zaliká a nemůže se nadechnout a když ji vezmu do ruky je vše v pořádku.Jak už jsem psala mám staršíhi syna,který musí taky jíst a tak musim uvařit i uklidit atd.Ale splačícím miminem za zadkem to je tak strašně stresující.Nemáte některá z vás nějaký trik?Díky 😀

andryyysssek
24. zář 2016

@sarka1983 a co šátek nebo nosítko? 🙂

zazrakysedeji
24. zář 2016

Jak to vsechno ctu,mate vsechny muj obrovsky obdiv a mely by ste mit svatozar a řád...neumim vam poradit,je to i zacarovany kruh.vy jste unavene a ve stresu z ditete,to vse citi a je pak ve stresu taky...kdo to nezazije,nemuze radit...smekam pred vami