Proč můj 18měsíční syn řve?

verasin
22. bře 2017

Maminky prosím o radu či zkušenosti zda jste se některá s tímto setkala,je to můj druhý syn a u prvního to vůbec neznám,že by to dělal Problém je v tom,že syn řve třeba když jsme venku či v obchodě a ať už mi chci sundat bundu či nákrčník,tak začne řev,proč?Má to i když přijedeme k mým rodičům,má to u přítelových rodičů a stane se to někdy aj když jdeme spolu dom.Náš den začíná ,že odvedu syna do školky s tím mladším,jdem nakoupit a dom a to je v pohodě,aj se sám vysleče. Pak jdeme pro syna taky dobrý aj když přijdeme domů,pak jde spát a jde se ven.Po dvou hodinách jdeme domů a to je řev a valí na plný obrátky,začnu ho svlékat přes jeho pláč a pořád za mnou chodí s bundou a chce jít ven.Ptám se přejde to někdy?Vydržet až přestane řvát a nebo se obléct a jít ven?Synovi je 18 měsíců.Děkuji za rady v případě můžu napsat další případ řvaní ☹

verasin
autor
22. bře 2017

Zrovna včera jsem byly u našich,přišly jsme k nim domů a když ho nechám oblečenýho tak dobrý,ale jak začnu svlékat je zle..Tak jsme se rozhodly,že zajedeme na chalupu,tam syn může být venku na dvoře,pohoda .Balíme se a jedeme opět za bábí dom,syn usíná ,když se probudí je u něj děda a jsou chvilku spolu venku,pak začne mama,baba,tak se rozhodne,že půjdou za námi opět řev když přijdou dovnitř a zesílí když ho začnu svlékat,je vysvlečený a opět tahá bundu ,po půl hodině ho to přejde ,hraje si a pohoda,když je večer je na čase jet domů ,dorazíme a opět řev,co s tím ?Děkuji

panickatlamicka
22. bře 2017

Davas mu vedet predem, ze ho budes svlekat? Tim myslim-davas mu dostatek casu, aby stravil prechod mezi zmenama?

lv
22. bře 2017

Nelíbí se mu to, chce být ještě venku, aby bylo po jeho, aby nemusel domů, prosadit svou vůli a místo lehkého rozladění = když umíš pracovat s emocemi, řve. Jde do období vzdoru. Jo, přejde to, kolem 3 let.
Pomáhá to říkat předem, jak píše @panickatlamicka dál dávat vybrat (z čeho může, tím se posiluje jeho sebevědomí, kompetenci - třeba sundáme prvně čepici, nebo boty? Až se svlékneme, chceš malovat nebo svačinu? Ještě i vyjádřit pochopení, jako hm, vidím, že se ti nelíbí jít z venku domů..

panickatlamicka
22. bře 2017

@lv pises kolem 3 let...marne cekam zatim 😀 😀

lv
22. bře 2017

@panickatlamicka já čekala do 3 a čtvrt 🙂 a to byl extrasupermega vzdor u Evelínky (peklo na zemi). U Apolenky tak nějak klasika, jooo až to přišlo podruhé, tak jsem teprve viděla, zač je toho loket 🙂 🙂 🙂
..a blíží se jí "malá puberta" kolem 5 roku, odsekává "proč já, no-a-cóó, ty šaty jsem měla milionkrát.." a podobně.
Už jsem to tu psala, je to nejak kontinuálně, sem tam přerušeno pár měsíci, aby rodiče chytili druhý dech prdy-zuby-vzdor-malá puberta-puberta 😨

verasin
autor
22. bře 2017

Dneska jsme přišly z venku dřív a byla pohoda,tak uvidíme ,zítra jedeme opět k rodičům,pokud bude opět pláč, zkusím to říct,že ho budu svlékat,jestli to zabere ,zatím děkuji

luciiinka87
22. bře 2017

@verasin u nas byly tyhle vzteky pokazde, kdyz byla mala pretazena, unavena. Povetsinou to zacinalo tim, ze z klidne holky byla fofr mys, splasena, skakala, vsim triskala, zkratka nezvykle zive dite na sve pomery. A pak, kdyz se ji neco jenom trochu nelibilo, tak hysterak. Osvedcilo se mi nastavovani zrcadla - ona me rve za vlasy, ja ji zatahnu za vlasy (samozrejme ze ne nejakou silou, proboha, ale aby to pocitila) a kdyz rvala, tak jsem si sedla k ni a zarvala taky. Ono ji to vykolejilo a byl klid. Pochopitelne to nejde praktikovat na verejnosti, no :D Nastesti tehle situaci bylo minimum. Ale i ted, kdyz ma svoji naladu, to jeste zabira.