Proč 4měsíční syn najednou nespí?

liliana2016
22. lis 2017

Ahoj holky, sice pro některé bude můj dotaz hloupý, ale třeba někdo s podobnou zkušeností poradí.
Mám syna, koncem listopadu mu bude 5 měsíců. Od narození spával celou noc cca od 9 do 5, pak jsem nakrmila a spal až do 7:30... Pokazilo se to před 14 dny, cca v době, kdy se začal přetáčet na břicho. Po první vakcíně se budil v noci dřív, ale pořád jen jednou. Jenže před dvěma týdny už se začal v noci budit častěji a s mrčením, což dřív taky nedělal. Teď už nevydrží spát ani 2 hodiny v kuse a co hůř, nechce mi v noci ani zabrat (usíná u kojení)... A když už usne, nemůžu usnout já.
Přes den spí jen u mě v šátku, ani ho nezkouším odložit, to se hned vzbudí. Nehledě na to, že musím být pořád v pohybu, zastavit se a lehnout si s ním, je nemožný. Na noc pevně zavinuju, jinak se bije do hlavy...
Nejdřív jsem to sváděla na zuby, slintá jak divej od 3 měsíců, pořád si strká ruce do pusy, dásně možná trochu nateklé, ale tím to asi nebude. Přes den právě bývá usměvavej, veselej,nevypadá to, že by ho něco tlačilo nebo bolelo... Hladem to taky nejspíš nebude, přijde mi, že toho moc v noci nevypije. A na růstový spurt nijak zvlášť nevěřím, nikdy jsme to citelně nezažili.
Pomalu už padám na hubu... Máte podobnou zkušenost? Aspoň mi třeba řekněte, že to brzy přejde. 🙂

lucie01
22. lis 2017

Ahoj, může to být cokoliv...u nás teď 3 dny spánek nejprve 2 hodiny a pak vzhůru co půl hodiny no a už mu vykoukl zoubek. Mám dvě děti a vždy bylo období, kdy ten spánek byl horší a za nějakou dobu se to zase zlepšilo...třeba ,když se začal otáčet na břicho, tak se budil tím, že se neuměl otočit zpátky, nebo když už se v té postýlce naučil zvedat, tak se prostě v noci vzbudil a postavil se a samozřejmě pak nevěděl jak dolů, takže řev a to bylo několikrát za noc, za pár dnů to zase pominulo. Jediná rada je asi to nějak přežit...a věřit, že brzo bude zase lépe 🙂

lida9
22. lis 2017

u nas behem prviho roku to bylo jak na houpacce, nekdy obdobi kdy spal celou noc jindy zase kazdou chvili vzhuru... v dobe kdy se zacal otacet na bricho a celkove byt vic aktivnejsi, tak sla zavinovacka pryc, oblocila jsem postylku polstarky kolem dokola a hold zkousla jeho silene spaci polohy, ale jemu to vyhovuje a kdyz ho chci narovnat, tak zpusti... zkus ho nezavinovat🙂 a na zuby bych to taky typla, zkus at zvejka kousatko/ztvrdlou kurku od chleba, aby se vyklubaly rychleji.... vydrzte tohle obdobi 🙂

liliana2016
autor
22. lis 2017

Holky, děkuji za povzbuzení, vypadá to, že začíná být pěkně aktivní, ve dne se každou chvíli otáčí na bříško, ale zpátky to ještě moc neumí. Možná se budí kvůli té zavinovačce, že už se cítí svázaný. Mám strach, že když ji ale nedám, tak se bude budit ještě víc tím, jak se bude ve spaní přetáčet... Dokonce jsem ho předevčírem nezavinula a odložila na bříško... A spal snad ještě hůř... Kdyby to aspoň nebylo každou noc.☹

ahanka
25. lis 2017

Co takhle spací pytel? Mně se docela osvědčil, až jsem se divila. Dostala jsem ho a nemínila používat a jak jsem teď za něj ráda 🙂. Taky mi pomohl mazlící plyšák, kterého malá v postýlce našla, když začala mydlit rukama. Naučila se ho držet, hladit, cumlá ho, docela jí pomáhá držet ruce klidnější. Když ho zrovna nedrží, tak se svým pohybem samozřejmě vzbudí. No a spací pytel mi ji udržel přikrytou. Neměla nikdy moc ráda zavinování a od narození je velmi aktivní, takže udržet ji v noci přikrytou nebylo nikdy snadné. Pytel dobrý. Chválila si ho i má sestra u svého syna.

liliana2016
autor
25. lis 2017

Pytel mám, nepoužívám. Ukázalo se, že malý spí stejně se zavinovačkou jako bez ní. Takže pořád na houby... Pořád si říkám, jestli jsou to zuby, všechno tomu nasvědčuje, ale když dám Calgel, tak se mu neuleví, když dám na noc Viburcol, Nurofen, Paralen, tak taky nic. Přes den je pohodář, ale v noci se budí s brekem... Ruce by si nejradši snědl, dokonce měl dva dny zvýšenou teplotu. Tak fakt nevím...