Proč nespí, když se mu chce?

momin
12. bře 2010

Proč sakra to moje děcko nespi když se mu chce??
Chtěl by spát už jen jednou denně ale je vidět že mu to nestačí....
Doslova padá na pusu,ale v postylce se postaví,chytí se šprušlí a skáče tam jak opice...
Takhle bojujeme celé dopoledne a stejně usne až po obědě... Pak je tak do 15hod v klidu a přijde to samé.. Nakonec usne až v 19.....
Kočárek mi prosím neradte,tam řve..

rimmel
12. bře 2010

mozno potrebuje nejako ukludnit, predsa len nepojde spat taky rozjaseny, rozhnevany..mozno ho skus ja neviem vzat na ruky, zaspievat, precitat knizku(pri tom sa moj vzdy skludni) alebo daj flasku nech cuca a cuca a to by ho malo skludnit a potom tisko rozpravaj, bud kludna a mozno sa skludni 🙂 a zaspi.

ci ne? 😀

beruska2x
12. bře 2010

je to prechodne obdobi nez si uvedomi co vlasrne chce 😀 myslim ze to ma skoro kazdy dite, nam to asi po 3 tydnech preslo... upravil si to sam jak potrebuje, uspavani nic nepomohlo, stejne nechtel ☹

rimmel
12. bře 2010

my sme to teda nemali 😀

beruska2x
12. bře 2010

to prijde neboj, my asi v 13m

rimmel
12. bře 2010

fakt? no sa tesim 😀

beruska2x
12. bře 2010

ty jo ted premyslim a mozna jeste dyl, zacal spat jen po obede tak hodku a pul - pred tim spal odpo i dopo hodku a neco.. no nez mu to "stacelo" tak byl protivnej, spat nechtel tak chodil desne brzo do vany a spat vecer - i kolem 17:00 az 17:30 😅

ivika18
12. bře 2010

my jsme mívali vždycky tak týden, 14 dní problém, když ubývalo nějaký spaní. Než mi došlo, že už 2 spaní za den nepotřebuje (myslela jsem že jo, protože vydržel spát i 2 hodinky), kolem roku jsme zkusili spaní posunout - místo spaní v 10 jsem dala kolem 11 oběd a pak usnul bez problémů. Večer pak taky začal líp usínat. A jak později už zase nemohl po obědě usnout, tak jsme zase posunuli. Určitě bych nenutila, ať se mu to spaní nezhnusí 😉

momin
autor
12. bře 2010

Diky to sem potrebovala vedet ze je to jen dalsi prechodne obdobi....
I kdyz 3 tydny..? 😕 ty 2 zni lip..... 😎

Nebudu ho tam teda davat do te postylky at mu to opravdu nesprotivim...

Rimm to uklidnovani ma u nas tak nejak opacny efekt.... 😅 rve jeste vice....

beruska2x
12. bře 2010

no a myslim ze ted bude taky pakarna az zase preridej cas, tak jsem zvedava, snad to zkousne a nebudem vstavat v 5:00 😝 😉

radka.m.
12. bře 2010

momin-může to být opravdu ten přechod,kdy si malý to jedno spaní ubere,protivní bude chvíli,než si organismus postupně zvykne,moje děti měli taky takové období,a pak přišlo i druý zlom,to když vypustili i ten druhý spánek,u každého dítěte to je nastavené jinak,u staršího syna-ten po prvním roce začal spát jenom jednou denně a na přelomu druhého roku přestal chodit spát i po obědě,kdežto ten mladší,ten do dvou let chodil spát dvakrát denně a doted to zatím tak zůstalo 😉

momin
autor
12. bře 2010

my prave vetsinou vstavame kolem pul 6 takze je to pro neho podle me fakt dost malo to spani 1x denne...
Ale co s nim no.. nutit ho nebudu...

momin
autor
12. bře 2010

Radko ja znam deti co chodi spat i ve 3 letech po obede.. to my asi s takovou chodit nebudem co?!

beruska2x
12. bře 2010

momin to MM by chodil i ted 😀 ale u naseho malyho to taky asi nehrozi 😖 nech ho, on se s tim popere jen jsou protivnejsi no 😨

radka.m.
12. bře 2010

momin-to nejspíše ne,i když nikdy nevíš 😀 ,jinak holky,moje nejstarší dcera chodila spát po obědě ještě ve třetí třídě a spavec je teda doted,po ránu,když ji vidím,tak je fakt jak spící panna,v tomhle je po mm,ten není schopnej po ránu fungovat vůbec 😀

momin
autor
12. bře 2010

To sem jaaaaa... chodim tady vzdycky pul dne jako zombie... 😀
A po obede bych spala taky... 😀 A nas tata taky tak nevim po kom to ten maly ma.... 😎

radka.m.
12. bře 2010

no,mě by to vcelku teda ani nevadilo,ale nejhorší je,když máme hned ráno někam jet,třeba k doktorce a oni dva fakt nejsou schopny se vypravit,přesně,jak píšeš-jako zombie 😀 😀 to by mě pak trefil šlak,když spěchám 😀 😀

momin
autor
12. bře 2010

😀 😀 😀 😀 😀

a teda jeste jeden dotaz na vas....
Kdyz mi usina v tech 11 mam mu davat obed nez jde spat? Nebo az se vzbudi? Co je podle vas lepsi...
Kdyz on v 10 svaci...

radka.m.
12. bře 2010

mom-náš malej vstává brzy-kolem šesté,to di dá mléko,pak normoš snídani,kolem deváté svačí jogurt a oběd mu dávám dřív-kolem jedenácté-půl dvanácté,on by zatím dýl nevydržel,třeba že by jedl až ve dvanáct a pak šel spát,jinak se mi už kolikrát stalo,že když jsme byli na nákupu,tak jsme se zdrželi,tak už byl tak přetažený,že by se pořádně nenajedl,tak jsem mu dala max.polévku a druhý až když se vyspal,ted ale stejně to budu muset v létě začít posouvat,protože půjde v říjn u do školky,tak aby byl zvyklý chodit v poledne spát o trochu déle,teda jestli do tý doby nepřestane spát úplně,pokud třeba spíte do jedné,tak mu můžeš klidně oběd dát až po spaní,i když než půjdete do školky,tak ho budeš zase přenaučovat,ale to fakt vyzkoušej a uvidíš,co vám bude vyhovovat 😉

rimmel
12. bře 2010

obed staci az ked sa zobudi! ked ma svacu o 10 obed az o 13 🙂

momin
autor
12. bře 2010

Diky..

ja si rikam ze se mu treba casem to spani jeste posune napr na 12 hod..to uz bych mu davala obed pred spanim.. Uvidime.. sme teprv na zacatku... 😉

radka.m.
12. bře 2010

přesně tak,však on ti dá jasně najevo,jak mu to bude vyhovovat,my jsme třeba dloho bojovali s tím,než se naučil jíst polévku a hned na to druhé,i když je pravda,že u těch starších to trvalo daleko dýl 😉

momin
autor
12. bře 2010

ja polevku jeste nedavam..... 😅
Uz je asi na case co?

radka.m.
12. bře 2010

já myslím,že to neva,stejně to chvíli trvá,než si zvyknou na obojí,my jsme tomu zezačátku taky moc nedali 😒

rimmel
12. bře 2010

momin ja polievky doteraz nedavam 😉

ivika18
12. bře 2010

momin, my vždycky oběd před spaním, protože po spaní jíst nechce a ve 3 už je podle mě na oběd pozdě, takže tak jenom vyjímečně, když se odněkud pozdě vrátíme, tak jenom sváču a jde spát a oběd až odpoledne, ale stejně toho pak moc nesní. A taky buď dělám jenom druhý nebo hustou polívku. Tak s tím obědem musíš asi zkusit, co bude malýmu vyhovovat. Třeba i tu sváču dřív, aby zvládnul oběd?

nela2008
12. bře 2010

ahojky, já mám 5 tydenní mimi a přes den mi vůbec nespinká třeba od 6 h od rána do odpoledne, zabere třeba na půl hoďky a pak zase nespí. Má prdíky, tak to ho budí, ale jindy ho nic netrápí a stejně nespinká. Je to normální? Přijde mi, že hodně malinký na to, že nespí. Večer je to lepší, ale to má ještě před tím koliku....Jaké s tím máte zkušeností? děkuji

ivika18
12. bře 2010

nela, tak malý mimi by prý nemělo být vzhůru déle než 2-3 hodiny. Zkoušela jsi třeba kočár na uspávání?

sylvka
12. bře 2010

ahojky,přesně jap píše beruška,to je takový blbý období.přesně si pamatuju když to měl martin.potřeboval by 2krát,ideálně ráno od 10-11h.a ospo 16-17h.no ráno i když byl unavenej,prostě nespal,usnul okolo 12,spal hodinu,jenže pak ten úsek do večera byl dlouhej a někdy usnul od 18-19h a pak byl v 22h.free 😠 upravilo se to okolo 14měsíce,kdy spí po obědě,začínal na hodince a teď dá i tři 😵 občas se probudí a zase zavře oči.vydrž... 😉

nela2008
12. bře 2010

kočárek zabere aspon na tu hodinu a půl, když jsem venku,jinak kouká na hračky, tak si s ním chvilku hraju, houpu ho, nosím ho - to někdy zabere a tak, ale jsou dny, kdy zase spí i přes den víc, večer se mi zdá, že začíná mít trošku režím, ale přes den je to různé...někdy spí a někdy toho moc nenaspí...

nela2008
12. bře 2010

jo a u kojení je úplně vytuhlej, tak vždycky vypadá, že bude spát, ale v kolíbce se za chvíli probere a začně brečet...