Proč ocucává omítku? Chybí mu vápník?

radka.k
18. dub 2011

Ahoj maminy, jeden z mých synů začal v roce ocucávat omítku - nejprve u postýlky, to dělal, když měl spát a nechtělo se mu, tak tam stál a olizoval zeď. Teď už ale ocucal omítku všude, takže náš byt vypadá tak, že ve výšce cca 70cm nad zemí jsou nevzledné fleky 😖 Proč to dělá? Nechybí mu vápník, nebo tak něco? Vypadá to, že je to jeho největší záliba, stojí proti zdi a jakoby se líbá se zdí a potom vypadá jako Mikuláš 🤐

innes
18. dub 2011

Děti to čato dělají, může v tom hrát roli i nedostatek vápníku, prý.

petrusew
18. dub 2011

napadá mě jen nedostatek vápníku

janca_dobi
18. dub 2011

Můj brácha to prý taky dělal, asi opravdu nedostatek vápníku.

zuzkkkaaa
18. dub 2011

Já to taky dělala, pamatuju si, že mi to děsně chutnalo, jestli mi něco chybělo to nevím, já to fakt lízala pro tu chuť. Ale dělala jsem to jen u babičky, tam chutnala nejlíp 😀 😀

boruuvka
18. dub 2011

tenhle dotaz byl i na diskuzi na maminka.cz a doktor tam napsal, že to je zlozvyk a je třeba odvádět pozornost a odnaučit. Tak nevím....

kikimaruska
18. dub 2011

Syn toto taky zkoušel dělat v postýlce, tu sem přesunula uplně ode zdi a i od vypínače na světlo mj,protože stále rozsvěcel. Když chtěl omítku drápat ve dne (nejdřív jí zdrápal,až pak si ji strkal do pusinky, ne přímo),tak sem ho okřikla, vzala mu to a pak ho hlídala. Pak s tím přestal asi po měsíci.Podle mě jde taky o zlozvyk a třeba i o přitažení pozornosti na sebe. Dělal to třeba,když jsem vařila a nemohla si s ním hrát plně,tj.u něj sedět. Pořád jsem ho musela hlídat...