Procházky v mrazu. Do jakých teplot chodíte s dětmi ven?

lin18
29. led 2012

Ahoj, zajímalo by mě do jakých teplot chodíte s dětmi ven. Syn má přes dva roky a teď nás prý čekají velké mrazy. Vím, že když byl miminko tak mi doktorka říkala, že můžem ven max. do -5, ale to souviselo s vývojem plic. Tak nevím, jestli v tomto věku už by mohl třeba i při -10 na hodinku ven, anebo jestli ho mám držet doma.

sunysara
30. led 2012

@kammka jj vedro je horší máš pravdu. no já mám věčné dilema co malému oblíct 😀

kammka
30. led 2012

@dostyna kvalitní šálu přes ousinku a nebo přes korbičku dečku, oni si to vytopí aspoň na bezpečnou teplotu 🙂

blanka.k
30. led 2012

@ja.na81 jako u nas, ja jsem ta, kdo prosi dite, ze je mi zima a chci domu 😀 Sama bych taky nejradsi byla zalezla v teple

1983hr
30. led 2012

Podle me by je brat na pisek a houpacky nemely.Pak by se nestalo ze ma pulka tridy zapal plic.Ja taky nechodim na houpacky ty jo?

smardik
30. led 2012

mám školku za barákem a děti ven chodí-na procházku, na zahradu ale na na houpačku. ale hrají na honku, skáčou, závodí a hrají různé pohybové hry at se zahřejí a jsem ráda, do té školky by měl chodit i starší syn tak jsem ráda že budou chodit ven a ne celou zimu zavření ve školce

dostyna
30. led 2012

@kammka ta šála je dobrý nápad,to každopádně.Ovšem to moje zlatíčko je pěknej divoch a předpokládám,že se z ní do minuty vymotá 😀

kammka
30. led 2012

@dostyna
@sunysara já Fanynce v roce a čtvrt při -15 nabalila punčošky, nátělník, pak další dvě trika, svetr (lepší než mikina)na punčošky leginky a na to kombinézu..fígl na šálu:začnu se sundanou kapucíomotám jednou, nanádm kapouci domotám přes pusu a vzadu za krkem zavážu.. na ruce klidně dvoje rukavice: tenké pletené a palčáky hodně douhé utemovat v rukávech.. ponožky dvoje, bavlněné a vlněné, ale bacha nesmí tlačit botičky, to radši dám velké boty..v tomhle skafandru byla s podobně zabalenou kamarádkou úplně spokojená...

sunysara
30. led 2012

tak tady je tedka -7, 5 ve stínu a na sluníčku -4 , tak asi na chvili půjdeme i když jsme se vrátili včera z víkendu a mám asi zánet močáku, takže se mi ven nechce jsem ráda že dolezu do schodů.

kammka
30. led 2012

na první fotce tak moc nemrzne, na druhé s kamarádkou, která nebyla tak běhavá a malá ji pak tahala z kočárku 😉

beruska24.9.
30. led 2012

@kamka - jedná se o 5m mimi. co vím, u starší dcerky mi dr říkala s miminkem max do -5, když nikam nutně nemusím. jinak starší chodí po vesnici pěšky od 11m (od 10,5 začala chodit doma) a loni jsme v zimě normálně chodili (to ji bylo něco přes rok)
jinak s ní od malička, a teď i s mimi, chodíme za každého počasí, v dešti, větru (když není příliš silný), při sněžení...., ale je pravda, že zatím tolik nemrzlo, jak mrznou má

jmisa
30. led 2012

Já se držím hesla - není špatného počasí, je jen špatného oblečení 🙂

Takže i já mám spodky, fční nátělník, na hlavě čepici a pořádný rukavice.
My už jsme teda z venku, syn by ještě vydržel, ale mně už se chtělo domů, bylo to fajn, sice chladno, ale jinak dobré.

Já teda chodila ven i s kojencem, v zimě byl malému půlrok a vůbec jsem neřešila mráz, vždy byl jak kamínka.

kammka
30. led 2012

@beruska24.9. jo to mi dr. říkala s miminkem do dvou měsíců...

ffiinnkkaa
30. led 2012

U nás bylo včera - 12 a to ve dne..a bude to prý horší..takže budeme sedět doma na zadku, ani mě se nechce samotné 🙂. Navíc nejde jen o mráz, ale ta děsná inverze 😠

ffiinnkkaa
30. led 2012

@jmisa Když byl kojenec či spal v hlubokém kočárku bylo to fajn, byl zababuchaný plínku přes..takže to šlo 🙂

jmisa
30. led 2012

@ffiinnkkaa tak inverze je něco jiného, ale tady v praze zatím krásně svítí sluníčko.

ffiinnkkaa
30. led 2012

@jmisa Jo to jsem dnes viděla v televizi 🙂 Praha bez sněhu slunce 🙂 U nás je velká ☹

jasekd
30. led 2012

Do tech -10 jsme loni normalne chodili, letos taky pujdem , deti maji 22 a 10 mesicu. Chodime mezi 10 a 12 hodinou. Snasej to v pohode. Dcera je ted nachlazena a venku se krasne vyspi, lip se ji dejcha nez doma, to mi furt breci. Malej rve, ze nechce jit domu. Kdyby se do -10 nemohlo, tak deti v Rusku sedi doma pul roku 😉 Ja to beru podle sebe, pokud by to mne bylo neprijemny a palilo na pruduskach, tak uz pujdem domu, pokud se mi dycha dobre, tak detem taky. Navic na slunicku, co ted je, neni -10 ani nahodou 🙂

svatule
30. led 2012

myslím si, že mráz až tak nevadí, chvilku se projít, dítě nechat v kočárku, ale bohužel vadí kombinace inverze a mrazu, takže dnes jsem s malou nevylezla a pokud se to nezlepší(jako, že nemá) tak vylezeme maximálně na nákup ☹

m_michalka
31. led 2012

Ahoj holky, čtu tu vaše příspěvky a některé jste mě dost uklidnily. Jedeme s malým na hory (má ted 23 měsíců). Chystáme se do Itálie. A ty mrazy mají být i tam. ale věřím že na sluníčku nebude -20 a na horách kde zasvítí bude mnohem líp. takže jak některé píšete, pořádně zababušit, namazat a hurá ven. samozřejmě všechno s rozumem. Ale nevidím důvod proč sedět celé dny doma i -15..Hoidnka, hodinka a něco neuškodí. Jen se chci ještě zeptat, jak řešíte rukavičky? dávate jim třeba 1 tenké a druhé šusťákové teplejší? Nebo jen jedny vždy? Díky za vaše odpovědi. Míša

jmisa
31. led 2012

@m_michalka já mám pro snya palčáky Reima a jsou super, navíc trochu odolávají mokru.
http://www.skibi.cz/detske-zimni-palcaky-reima-...