Procházky v mrazu. Do jakých teplot chodíte s dětmi ven?

lin18
29. led 2012

Ahoj, zajímalo by mě do jakých teplot chodíte s dětmi ven. Syn má přes dva roky a teď nás prý čekají velké mrazy. Vím, že když byl miminko tak mi doktorka říkala, že můžem ven max. do -5, ale to souviselo s vývojem plic. Tak nevím, jestli v tomto věku už by mohl třeba i při -10 na hodinku ven, anebo jestli ho mám držet doma.

weri1
29. led 2012

já při -10 bych asi šla, ale je pravda, že syn je převážně v kočárku....celé dny doma by mě piclo 🙂

weri1
29. led 2012

ale jo na půl hodinky bych šla i pěšky

cerstvamama
29. led 2012

Ahoj, v -10 bych ani já nechtěla být hodinu venku, natož abych tam brala dítě. Bude mi stačit těch pár vteřin při prebíhání do auta. Bála bych se třeba i omrzlin. Chodíme max. do -5 a to jen na chvilku.

hasky24
29. led 2012

Já bych šla tak na 20 - 30 minut víc ne 🙂 🙂

llluckaaa
29. led 2012

Já bych šla, ale někdy kolem poledne a pěkně po sluníčku, to by teplota mohla vyšplhat o něco výš.

lin18
autor
29. led 2012

@llluckaaa no jo...malej kolem poledne spí....vstává kolem druhé a když ho nechci tahat ven rovnou z postýlky tak se dostanem ven kolem třetí odpoledne
každopádně ven chci chodit co nejvíc...jednak to malýho parádně utahá a jednak nám to celkem rozděluje den. Proto mě vyhlídka na týden bez procházek děsí 🙂

jmisa
30. led 2012

Ven chodíme, pořádně obléknout, oblečení vrstvit, pořádné rukavice, teplo od nohou, dobrá čepice, z hlavy uniká hodně tepla, tvářičky a nos namazat krémem do mrazu a jdem.
Máme psa, takže stejně musíme. Snažím se pohybovat po sluníčku a hlavně se pohybovat. My chodíme spíš dopoledne, když jsou ty mrazy tak kolem půl 11, to už bývá snesitelně a sluníčko, když svítí, tak i trochu hřeje.
Syn v poledne taky spává, takže bychom se ven dostali po 15 hodině a to už to sluníčko moc nehřeje.

andelka
30. led 2012

No je tam kosna, ale my taky budeme chodit - někdy se holt musí a někdy zas by mě z něho doma už kleplo. Většinou je v kočárku ještě, maximálně před barákem ho pak pustím ať si pochodí. Ale viděla bych to tak na půl hoďky.

1983hr
30. led 2012

Já teda ven pujdu jen když budu muset.Stačí mi že malou tahaj venku se školkou což se mi moc nelíbí.

werunka21
30. led 2012

Ono to asi nebude tak o mraze jako spíše o smogu 😠 . V mrazu menší procházka ano, smog už ne. Jelikož mráz=smog tak toho asi moc nenaprocházkujeme 😔

beruska24.9.
30. led 2012

Se starším dítkem (batoletem) bych na chvilku určitě šla. My i teď chodíme před polednem, miminko v kočárku, starší pěšky. Netuším, jak to bude v těch mrazech, s miminkem to nepůjde. Asi se budu muset prostřídat s přítelem (když bude doma) a některý z nás jít se staší na procházku.

sabuse1
30. led 2012

my chodíme aspoň na hodinu, chodili jsme i loni když byl syn maličkej a v pohodě, byl zachumlanej v kočárku a krásně vyhřátej, nechodili jsme když byla inverze, ale když bylo hezky a bylo třeba i -10, bavila jsem se o tom s dr.a ta mi sama řekla, že nejhorší je inverze mráz jako takovej že tolik nevadí

kammka
30. led 2012

klidně jděte.... mám kamarády v Norsku, žijí tam už tři roky.. děti jsou venku velkou část dne, jedinou vyjímkou je orkán 😀a to žijí dooooost daleko za polárním kruhem!! a Norové jsou otužilí veselí lidé..
@beruska24.9. když mimi v kočárku zachumláš co to jde, hodíš přes korbu deku nebo tlustou plenu, tak klidně, pokud to není novorozenec.. protože nevím, jak bys to řešila, kdybys měla doma školáčka a mimčo, to by seděl školák celou zimu doma?? no ale letos ještě moc nemrzlo..

sunysara
30. led 2012

No holky tak to já řeším dneska taky. malý má skoro dva roky, ale me říkala dr že když je holomráz (bez sněhu) tak max do -5 a tak na půl hodky. páč už nechodíme v kočárku ale pěšky tak já ted vůbec nevím.
kdyby vydržel v kočárku tak jdu i v -10 na chvili ale když chodí tak nevím no.

kammka
30. led 2012

holky neblázněte je jenom minus deset, no i kdyby víc.. dítko zachumlám co to jde, koukaj jenom oči, hlavně na hlavu čepici a kapucu a pořádný rukavice a jde se..malá začala chodit v prosinci a hned nato nasněžilo a začalo mrznout, jak ta byla spokojená venku na sněhu!!! mráz má velkou výhodu: zmrnou bacily a šppína - bahno...to by skandinávci nevytáhli paty několik měsíců v kuse, kdyby to bylo tak strašně nebezpečné.. pokud jde o školkové vycházky, tak já bych naopak uvítala, kdyby s nima chodily učitelky i v dešti.. my chodíme, vezmem pláštěnku a holiny a tradá.. jenže děti tam vesměs nejsou vybavené a maminky vycházky v deštíku odmítají..v tomhle mrazejku snad půjdou.. 😀 😀 😀

kammka
30. led 2012

@sunysara když chodí, tak se spíš zahřeje..

sunysara
30. led 2012

@kammka jo jasné -10, ale kdyby jsme aspon šli rychlej, ale malej cupitá pomalu pak se nekde zastaví a tak takže nevím tady je -9 a sluníčko zatím u nás není jsme v dolíku , ale budu muset dopoledne páč odpoledne malej vstává kolem 2 anež se nají tak jsou tři a to už je docela kosa.

sunysara
30. led 2012

@kammka no kdybych chodil normálně tak se zahřeje 😀

smardik
30. led 2012

chodíme, nevidím důvod proč sedět doma, jen at se kluci otužují. ale až kolem 11 kdy je nejtepleji

kammka
30. led 2012

@sunysara pro tak malé dítko je sport jakýkoli pohyb, fakt se neboj.. naše malá se furt válela po zemi, vstala, zas šla.. já fakt nevidím problém v pohybu na mrazu. horší je smog. Rusové a ani Skandinávci nejsou jiný živočišný druh.. a byla jsem v Anglii, tam sice moc nemrzlo, ale děcka chodila oblečená fakt nalehko a nezažila jsem v rodině se čtyřma dětma rýmu...otužování je nutný..

1983hr
30. led 2012

@kammka Jenže oni se chodí houpat a na ty venkovní houpajdy to neni nejlepší.

sunysara
30. led 2012

@kammka tak otužování je dobrý to je pravda, my bydlíme v baráku takže o to m něco vím, jen je blbý, že malej vstává v 6 a jde spát kolem 11 půl 12 a spí do té půl druhé no takže to největší teplo zaspí.

ale zkusíme to nejak skloubit.

sunysara
30. led 2012

@kammka jo smog to je jiná. my tu máme cihelnu a to je tak štiplavej vzduch kolikrát že nemůžeme vylézt 😝

kammka
30. led 2012

@1983hr no naše školka chodí na VYCHÁZKY... a houpání je taky pohyb, malá když se houpe, tak se docela hejbe.. a když běhá na skluzavku, jéje, lítá jak čert, aby stihla sklouznout víckrát.. 🙂 ale pokud se ti to nelíbí, radši bys vycházky, kde děti jdou pomalu ve štrůdlu, tak se domluv s ostatníma maminkama a řešte to s učitelkama. já si teda myslím, že při volné zábavě na hřišti se ty děti naběhaj a zahřejou opravdu nejvíc...navíc učitelky je určitě k pohybu motivujou..

ja.na81
30. led 2012

my taky ven chodime, na chvilku kazdy den, jak to vyjde... ja teda mrznu, ale malej je krasne teplouckej, uz kolik dni nadavam, kdyz prijdem domu, ja nemuzu pomalu hybat prsty na nohou, jak jsem zmrzla a on je jak kaminka 😉 Chodi taky dost pomalu, ale tak se aspon trochu placatime pred barakem, cely den doma by mi hrablo, takhle je to aspon nejaka zmena 🙂 Nebo treba jdem aspon na nakup... ja byt teda sama, tak ven vubec nevylezam 😉 ale s prckem holt je to prece jen lepsi jit 😉

kammka
30. led 2012

fakt se toho tolik nebojte... kamarádi maj za polárním kruhem celej den bez slunce... polární noc ,mráz a vítr...

sunysara
30. led 2012

@kammka to jim teda nezávidím 😀

blanka.k
30. led 2012

@kammka ja to teda taky vubec neresim (loni ano, ale ted ma syn 20mesicu), tech -10 pres den mi taky prijde v pohode, ma dost rozumu, aby rekl, ze je mu zima, chodime pesky k rybniku a na pole, takze kosa radna od te vody, je zababuseny jak na Sibir a po dvou hodinach, kdyz uz je mi fakt zima , tak ho nasilim taham domu 😀 v kocarku i kdyz je ve fusaku, tak mi prijde pak doma studenejsi nez kdyz se honi nekde venku za kacenama, stoura klacikem do krtincu ( oblibena jeho cinnost)....
ale mam odolne dite, ktere melo pred rokem akorat sestou nemoc, jinak nic, v zivote nekaslal atd. I se snazime ho otuzovat, kdyz jdu na terasu s plinkama, tak kolikrat vybehne neobleceny za mnou, nebo z auta do baraku jen v mikine , ve vlaku beha jen v tricku, asi po manzelovi, ten dokud nenapadne snih , tak chodi v sandalech a kratasech 😀

kammka
30. led 2012

@sunysara no mně by vadila ta tma.. jinak já zimu miluju.. mně je jenom líto zvířat, máme jich mraky a taky rozmražovat denně misky na vodu je vopruz... ale i kočky jsou dost venku. pak teda spěj jak zabitý, nic s nima nehne.. tenhle víkend byla malá oba dny venku s tátou, včera se svezla na koni, nabalená jak hydrant.. tvářičky červený, ale velká spokojenost.. podle mně se hůř zajišťujou prckové v horku, v mraze to nabalíte, ale to vedro.. každej nemá u baráku bazén a klimatizaci 😒

dostyna
30. led 2012

Já myslím,že důležité je prcka pořádně obléct a není problém s jakýmkoliv mrazem.Problém ale trošku je, že dýchá ten ledový vzduch,což by mohlo v některých případech vést k nachlazení.Můj osmiměsíční syn je zvyklý spát venku v kočáře,ale jak přišel ten první mráz,tak mu ten studený vzduch co dýchal neudělal dobře.3 dny horečka a kašel s rýmou.Takže asi na něj byl moc ledový.
Jinak si myslím,že dítěti nejvíce prospívá pobyt na vzduch,čili venku. Žádné válení doma ale hezky na vzduchu. Nicméně ted zůstaneme doma a nebudeme nic pokoušet.