Protékání plen. Nemáte nějakou radu nebo zlepšovák?

kiwisa
21. lis 2019

Zdravím zkušenější maminky. Mám první miminko, holčičku 4m, a problém s plenkami :( Malá kadí tak jednou dvakrát denně ale pokaždé nám plenka proteče přes záda, vyzkoušela jsem několik typů plen a žádná nevydržela, což mě vede k tomu, že musím něco dělat prostě blbě já. Nemáte nějakou radu nebo zlepšovák? Mám docela hrůzu z toho když s ní mám někam vyjet ven a vím že ještě nekadila :D

petulejan
21. lis 2019

Jsem na tom podobně. Taky netuším,proč se to děje a to máme pampersky.

sobist
21. lis 2019

Jo, čůrání neproteče nikdy, ale kadění skoro vždycky. 🙂 Dělo se mi to u syna, te´d i u dcery, radu nemám, musela jsem se s tím smířit. :D Nám třeba pomáhá když má body a polodupačky, pokud má tričko/košilku nebo jen overálek, jsou nehody častější.

kspp1
21. lis 2019

Mne se to stavalo u pamprsek premium u syna. Zmenili jsme pliny a dobry. Smali jsme se, ze je borec, ze si umi pocurat zada.

sailen
21. lis 2019

Syn měl taky období, kdy se to občas stávalo, pokud si člověk hned nevšiml a nepřebalil. Ony ty plenky mají jakoby "volná" záda a břicho, což nedělá v tomhle (netuhém) věku dobrotu.
Je nějaká možnost, že děťátku kupujete větší plenky nebo zapínáte trochu volněji?
Zkoušeli jste "kalhotkové" plenky? (nasazují se jako kaťata a mají gumičky po celém obvodu - nám se jediné osvědčily na protékání moči v noci).
Jinak daleko méně nehod měl syn v látkových plenkách, ale to asi nechcete slyšet :D

kiwisa
autor
21. lis 2019

@sailen Velikost věřím že máme správnou a utahuju co to jde, ale stejně záda vždy protečou. Moč teda ne, jen ta srajda 🙂 Látkové pleny mám nakoupené taky, ale zatím dávám jen občas, přišlo mi že se v nich malá hůř pohybuje a jsou na ni ještě velké a taky jsem měla strach co s nima udělá právě ta srajda když jednorázové tak protékají, ale jestli říkáte, že je to s nimi lepší tak se do toho látkování zkusíme možná už víc opřít 🙂

pampeliska1
21. lis 2019

Látkovky mi nikdy neprotekly, jednorázovky furt...

atekram42
21. lis 2019

Přesně jak píše @pampeliska1 , látkové nám neprotekly nikdy, ani moč, ani stolice. Třeba na ta záda se v látkových nemá šanci nic dostat, protože ty svrchňáky to udrží, není tam volný okraj, jako u jednorázových.

deaneira29
21. lis 2019

Já teda nevím mě plenky z dm nikny takhle neprotekly , max když víc cural tak okolo nožičky ale i to se mi stalo jen párkrát.

marketa1218
21. lis 2019

My máme Dada plenky, holčička skoro 3 měsíce a ještě žádná nehoda nebyla, ale je pravda, že ona vyloženě nesrajdi 😁

kiwisa
autor
21. lis 2019

My právě střídáme plenky z DM s Dada (zkoušeli jsme zelené i fialové) a stává se nám to u všech, zkoušeli jsme i Pampers premium i obyč a to samé :/ ale jako je fakt že to je fakt pořádná nálož :D

veronikav31
21. lis 2019

Malá je hubenější nebo silnější?mají pampersky ten natahovací pásek na zádech?syn je hubenější a jakékoliv pleny bez té gumičky vzadu protekly. koupila jsem s gumičkou a pohoda, kupovala jsem Monperi,na noc Huggies

kiwisa
autor
21. lis 2019

@veronikav31 naše malá je docela dlouhá ale hubená, tak možná to bude tím :/ Pampers už nevím, dady to nemají určitě, ale ty dmka mají pružný ten zadek, taková jakoby harmonika je na zádech a stejně nám proteklo

veronikav31
21. lis 2019

@kiwisa dady to nemají určitě,to jsem už vyzkoušela a malému to od zad odstávalo,tak jsem se porozhlédla po plenkách které to mají a pohoda.z dmka jsem nikdy nic nepoužívala,nevěřím té značce na pleny

suromana
21. lis 2019

Syn kadil i desetkrát denně, taky občas protekl, střídali jsme DM, Bella Happy a Pampers, naštěstí se to za chvíli vyřeší samo, přijdou příkrmy, stolice se zahustí a už to neproteče 🙂

olicorra
21. lis 2019

@kiwisa v 4m mi holcicka taky kadila az pres zadicka, horsi uz pak nikdy nebylo 🙂) s laktovkami moc necekej, nebot se ti nevrati investice, kolem cca 9m dite zacne vztekat u prebalovani nebo utikat, bude to mnohym slozitejsi. Zda se ta plina velka, ale rychle na to zvyknes. V pohybu vubec neomezujou.

monaluza
21. lis 2019

Stejny pripad, jako uz psaly maminky nade mnou - papirove protekaly, latkove nikdy.

katka_nedo
21. lis 2019

@kiwisa ona kdyz je tam tzv.naloz o velkem mnozstvi,tak to asi zadna plena nevydrzi.U syna to tak bylo.U dcery jsou naloze mensi a zatim se nic takoveho nestalo

veronikav31
21. lis 2019

@katka_nedo dcera i syn nálože měly a problém s Monperi nebyl nikdy

katka_nedo
21. lis 2019

@veronikav31 Tak mate sikovne deti.Muj syn to mel i na zadech😀

veronikav31
21. lis 2019

@katka_nedo nemáme šikovné děti,ale dobré pleny 😀, protekly až byly děti starší a byly malá čísla a když jsem zapomněla synovi dát pindíka dolu a měl ho nahoru 😀, ale jinak ne.byla jsem s nimi spokojená,vlastně u syna jsem s nimi spokojená doteď(má 1r a 8m,používám už jen pants na cestování,jinak ne)

biciklissie
21. lis 2019

Jestli ma hubenejsi mozicky, tak to bude mozna tim. Asi je plena celkove volnejsi, i kdyz je spravna velikost. Moje dcera byla taky drobnejsi a kakala jednou denne, poradnou naloz, casto i s curanim. Vzdycky zrovna u me v naruci (po jidle), no, mela to ona na tele, plene, obleceni, ja na tele, obleceni🙂. Uz mi dochazelo obleceni, jak jsem se porad prevlekala🙂. Jak vyrostla a zesilila, tak to vymizelo.

dzejsy
22. lis 2019

@kiwisa t
Taky jsme ten problem meli, syn hubenoucky a jednou jsme koupili omylem pleny o velikost mensi a nic neproteklo. Tk uz kupujeme ty mensi (Ma 12 kg a je na plenach ve vahove kategorii 5-9kg)

veronikav31
22. lis 2019

@dzejsy a to ho neškrtí mezi nožičkami?

leerinka1
22. lis 2019

Zkuste na noc pres plenku pretahnout kalhotky s pull ziperem at se to nedeje v noci🙂udrzi plenku na miste pres den to je neprijemny ale na noc to protikani je horsi🙂

cleer00
22. lis 2019

Kup o číslo větší nám to pomohlo. Dcerka je hubená ale za to vysoká a plenky na její váhu ji byly kratsi a pořád protekaly. Koupila jsem o číslo větší a super

dzejsy
22. lis 2019

@veronikav31 prave ze neskrti, ma hubene nozicky