Prso místo dudlíku. Mám jí nutit dudlík?

chuminka
29. črc 2010

Ahojte maminky, mám 6ti týdenní holčičku a ta zásadně odmítá dulík a vyžaduje místo dudlíku prso. Takže sedím i dvě hodiny s prsem ven a malá dudlá a dudlá. Co si o tom myslíte? mám jí nutit dudlík nebo jí dávat prso na dudlání? Pokud dudlík, tak máte nějaké vychytávky jak jí to naučit? Děkuji Chuminka

strouzek
29. črc 2010

chlumi to si děláš srandu ne? jako to že je malá zvyklá na prso z koja beru ale ty se ptáš jestli jí máš nechat? no promiň jestli tě to baví takhle "ztrácet" čas tak klidně. bud jí prostě musíš nechat párkrát vybrečet a ona si zvykne usínat i bez dudlání jako u nás, já naučila malou usínat samotnou v postýlce jen s usínáčkem, prostě si párkrát povzlykala a hotovo a nebo jí musíš naučit na dudel. u mě aventy, nuky aj. drahé ortodentické zázraky selhali, malá je nechce ani vidět, jediný dudel který si vezme je obyčejná latexová kytička za 14 kaček a to si ho vezme jen v kočáru. když chci aby si ho vzala doma musím jí to namazat gelem na dásně který jí chutná, bohužel když usíná tak jí vypadne a jí to vzbudí takže spíš nedudlíkujem ale rozhodně od prsa, protože tě čeká ještě dlouhá doba než malá vyroste a nechceš jí trávit tak že celé dny budeš sedět s prsem ven ne?

bobsove
29. črc 2010

@chuminka ahojky! No já mám doma 8 týdnů staré mimko, taky mě měl zezačátku jako dudlík - normální dudlík nechtěl... No víš jak, asi to není to nej, no. 🙂 Takže jsem ho vždycky nakojila, nechala malinko podudlat naprázdno a odendala... Oni si pak z toho udělaj zlozvyk a je to na hadr na hlavu. 🙂
Náš mladej dudlík nechce, ale někde jsem četla, že stačí přes dudu položit složenou plínku - nebude mu tak padat z pusinky, když ho neumí ještě dobře držet. U nás teda dudlík nefunguje, nechce, vzteká se, tak mu ho necpu... Ale je to s týdnem a týdnem lepší, teď už tolik dudat ani nechce, už pokukuje po okolí..

bobsove
29. črc 2010

@strouzek jo jo, je to prča jak chtěj ty obyč levný dudlíky, žádný drahý za x kaček.... Akorát se prej latexový přestávaj dělat.. přitom jsou to ty nejoblíbenější...

beruska2x
29. črc 2010

@chuminka to bch teda taky nenechala 😅 ja jsem dudlika nabizela a nabizela az si ho vzal, mame Avent..

nanya
29. črc 2010

@chuminka - ahojky, já bych malé teda v žádném případě prso jako dudlík nenechávala, staneš se jejím otrokem a pak se tohoto zlozvyku těžko zbavuje! Opravdu. Nechat prso jen, pokud vidíš, že malá pije, jinak prsa prostřídat a pak vzít. Pokud nechce dudlík, zkus jiný, mě syn dudlíka taky v žádném případě nechtěl, ale jen do té doby, než jsem našla tento: http://www.zdravotnicke-potreby.cz/kojenecke-po...
No a jak malou na dudlíka naučit? To je u každého dítěte jiné, já bych byla pro nabízet, nabízet a nabízet, ale v žádném případě NENUTIT ! No a slyšela jsem, že pokud mimi prso jen dudlá a již nepije, že to zastavuje časem tvorbu mlíčka, ověřený to nemám, ale možná na tom něco pravdy bude.

bobsove
29. črc 2010

@nanya fakt?? Já na stránkách kojeni.net četla, že naopak dětská pusinka - ty bakterie či co - stimulujou tvorbu mlíka... 😕 tak jsem z toho jelen...

bobsove
29. črc 2010

Si myslím že tam jde o to, že maminka pak nic pořádně neudělá, bude jen sedět a mimko dudat a pak taky ty bradavky trpěj... Prostě já nakojim, pak cítím že už "jede" na prázdno, nechám tak minutku dvě a hybaj pryč. A funguje to dobře, spokojený jsou obě strany...

strouzek
29. črc 2010

tak u nás nebyl problém s tím že by vypadával, to až teď u té kytičky bohužel malá usíná výhradně na boku takže tam bych musela dudel asi přilepit izolepou aby jí nepadal 😀 u těch drahých dudlajících zázraků kterýma jsem se zásobila ještě v době těhu s naivní představou že moje holčička bude dudlat dudlíky všech možných tvarů a barev , byl problém ten že malé se z nich nadavovalo. když se jí snažila vecpat dudel moje máti tak se jí poblila takže mě to přestalo bavit jí to nutit. pak mi ale poradili tu kytku a dudlá, když jsem ho šla koupit do lékárny lékárnice se smála že opět další matka která může vyhodit avent a bude u staré dobré latexové hrůzy 😀 že nejsou k sehnání si nemyslím, v lékárně jsou , já si je objednala protože měli jen modré a ty nepřipadali v úvahu takže jsem si nechala objednat 5 růžových kytiček a pohoda. jediný co je pravda že v obchodech to neuvidíš, v každé drogerce mají jen ty super drahý , sice pěkný na pohled ale když je ty děcka nechcou tak co naděláš 😀

k.ate
29. črc 2010

@chuminka dvě hodiny je fakt docela dost, do máte od kojení ke kojení, ne? 😕 nám v porodnici říkali, že místo dudlíku se dá dát do pusiny mrněti malíček a u našeho malýho, kterej dudlík nechtěl ani vidět ,to pomohlo... Ale dudlík nemáme do teď, prostě ne a ne a ne, máme doma asi 5 dudlíků a žádnej nevzal na milost 😀

bobsove
29. črc 2010

@strouzek no u nás právě je jich čím dál míň a lékárnice tvrdila, že ten latex na dudlíky nesplňuje.. no a teď nevim... a že se budou stahovat. Kdyžtak zjistím o co že jde. Daj se krásně sehnat v Bille a fakt výhoda je jejich cena. 🙂 Levné účinné - to se vidí málokdy.

strouzek
29. črc 2010

ježíííš hlavně nedávat prsty, já malou na rady všech dokrmovala přes prst v puse s hadičkou a výsledek že malá si na prst zvykla tak že pak dlouho byl jediný uklidňující a uspávací prostředek náš prst. pak se to teda odnaučila díky bohu už mě nebavilo trávit večery tím že mi dudlí prst a pokouší se uspat

bobsu to mi neříkej že to chcou zrušit, to abych si šla koupit ještě do zásoby nebo co? já myslím že kdyby tyhle dudle zrušili strhne se revoluce, protože podle lékárnice je nás pořádná hromada co tam chodíme kupovat latexové zázraky za pár šupů 😀

bobsove
29. črc 2010

@strouzek no fakticky, právě že jsem ho nemohla ve dvou obchodech s dětskýma potřebama u nás sehnat (furt mi cpali ty drahý, nebo prostě silikonový, tvrdý...), tak jsem nasupeně naběhla do lékárny a tam mi to vysvětlili... Já nevim co že to nesplňuje, ale cosi prej jo... třeba někdo taky bude vědět... Nebo se avent (jinak dobrá značka, to zas jo) naštval a chce latexáky vyházet z trhu. 😀

strouzek
29. črc 2010

bobšu no spíš latex vyházeli z trhu lidi posedlý aventem, já to viděla u sebe, prostě zblbá z reklamy jsem šla koupit ty drahý dudlouše, drahou kosmetiku, protože jsem byla tak zblbá a už dopředu jsem věděla že malá bude silně alergická na latex, bude mít zdeformovanou čelist a totálně se osype z indulony. a výsledek? malá mi avent nechtěla nejen dudlíky ale i flašky ,máme od canpolu nakonec, kosmetiku jsem dopotřebovala tu drahou sensitive se zjištěním že úplně stejně je jedný zadeček z batolete nebo indulony. všecko je o reklamě, jakmile se v telce objeví nový šampon všichni ho houfně letíme koupit, vč. mě, ale že kolikrát by byl lepší obyč šampon to už se nevidí. takže postupem času je pravda že obchody přestanou nabízet ty levné věci, protože je prostě lidi přestávají díky zblbosti z reklam kupovat.

bobsove
29. črc 2010

@strouzek tak já jsem naštěstí v tomhle asi "zpomalená", 🙂 razim heslo "starý dobrý věci". (Kdybych byla úplně OT: Je to jako s tím "zázračným kelímkem" od Avonu - a hle, ona to obyč. vazelína 😀 ).

petronelie
29. črc 2010

chuminko, mě před tím varovali v porodce, že prostě prso je na jídlo, tak přikládat co nejčastěji,ale jen 10 min a pak aloha....pokud nechce dudu a pláče, třeba jí trápí něco jiného.

Jinak nám Avent dudu vyhovuje, malej jiný nechce a u flašky je mu to jedno....co teče, to bere....hlavně, že se nají 😀

petronelie
29. črc 2010

bobsove, ten zázračnej kelímek jsem taky prokoukla a kupuju si dmku vazelínu za dvacku 😀

a jinak co se týče kosmetiky, do jediné cpu peníze, a to jsou opalovací krémy....prostě jsem viděla pořad, jaký je rozdíl mezi těmi dražšími z lékárny a levnějšími z běžné obchodní sítě.....ikdyž Daylong mají pouze v lékárně a zjistili testem,že neobsahuje UVA sunblock....tak si člověk nevybere.....

chuminka
autor
29. črc 2010

Děkuju za názory. Malá pije přes den v pohodě, dudel nevyžaduje, protože jí dokážu zabavit jinak,.Jen večer při usínání se prsa drží a když jí ho vyndám, tak pláče do fialova a někdy mám pocit, že se i nenadechne. Nechávám jí vybrečet, ale někdy jsem osočena, že je malá ,na to, abych jí tak trápila. Proto jsem se optala tak blbě, abych si potvrdila, že nechávat jí u prsa je pitomina a doplatím na to. Dudle jsem už vyzkoušela všechny, i staré i nové. Vše jí nadavuje. NO zkusím sehnat další a budeme zkoušet a odvykat. Díky holky

petronelie
29. črc 2010

chumi, hodně štěstí 🙂

eloana
29. črc 2010

@chuminka ---joo toto znam moc dobre -presne toto jsem resila u dcery a ted u syna......dudlik si ani jeden nevzal a cpala jsem mu je horem dolem je to na tobe.... mimco chce byt s tebou. ja to resila u male u syna to neresim ...vecer si lehneme dam mu prso chce tam byt hodinu, tak je hodinu proste nam to tak obema vyhovuje))) nechat urvat nenechavam je mi to proti srsti. nekdo ma pocit,ze jsem otrok nebo neco podobneho. kdybych nechtela neridim si deti))) u male jsem toto mela asi do 2 mesicu-pak se to upravilo mala zacla vnimat hrat si atd.....noce byly horsi,ale ja to vyresila takto jako u syna....kojila jsem do 2 let a ve dvou docela snadno odnaucila. kdyz jsme potrebovali nekam jit -nebyl vetsinou problem u babicky prso nechtela 😀

nanya
29. črc 2010

@bobsove - někde jsem to četla, že to tak je, ale už si zaboha nemůžu vzpomenout, kde 😅

@chuminka - malého taky nadavovalo, tak jsem mu ho nenutila, opravdu byl do třech měsíců bez dudlíka, nakonec vzal ten, na který jsem ti dala odkaz - suavinex, jiný dodnes nechce, taky ho z toho natahovalo, až jsem si občas myslela, že vyblindí vše, co spapal, takže fakt nabízet, nabízet a nabízet, ale nenutit, jednou si ho vzal a teď bez něj nemůže žít 😀

strouzek
30. črc 2010

chlumi a nemůže to být třeba bříškem? je divný že před den dudlat prso nechce ale večer jo, u nás to bylo jednu dobu taky tak, malá pořád chtěla pít a pít , cokoliv čaj nebo mlíko bylo to fuk, jakmile jsem vyndala flašku z pusy řev, myslela jsem si že má hlad ale ono ne, prostě jí bolelo břicho , takže jsme začli řešit bolení bříška kapkama a teplýma peckama a potřeba flašky hned skončila

eloana
30. črc 2010

@strouzek to muze byt cokoli oni to kojici deti resi prsem -je to pro ne neco na uklidneni.....ono by pres den taky byla u prsa ,ale to ji clovek zaqbavi -ja s maloup orad jezdila kocarkem aby porad nechtela to prso🙂

@chuminka taky jsem si myslela ,ze je to nekonecne,ze budu jen sedet a kojit🙂 to je jen nez se ot srovna -vetsinou to trva tech 6 nedel -ale nam to trvalo taky dele.

strouzek
30. črc 2010

no to je pravda, sama jsem si všimla že kojoděti jsou větší závisláci na mamině, včera mi to potvrdila i kámoška, ta děti nemá ale jsme dvě její kámošky co máme stejně staré děti a říkala že moje malá se nechá pochovat, položit do kočáru a dokáže se zabavit sama a při usínání chce být sama jednoznačne, zato když jde na kafe s tou druhou kámoškou co kojí, její malá chce být neustále s maminou na rukách a u prsu 😀

eloana
30. črc 2010

@strouzek me vcera vecer usnul malej sam od sebe bdelej usnul sice u nas v posteli ,ale uz toto je uspech 😀

strouzek
30. črc 2010

eli tak tohle bych já nepovažovala u nás za úspěch ale prohru 😀 hold jak si to nastavíme tak to máme 😉

eloana
30. črc 2010

@strouzek tak spi u nas porad a usnul jen u prsa takze u nas to je vyhra ,ale zitra to muze byt zas jinak-ale to neresim🙂 nase mama taky povidala ,ze nam dala flasku a my spali -holt kojeni je trosku nekde jinde treba taky nekdy poznas 😀

strouzek
30. črc 2010

eli néé díky, kojení mě fakt už nikdy nečeká, nevím jestli budu mít druhé dítě ale vím bezpečně že kojit nechci a zabijte mě , nestydím se za to, já jsem na koju nenašla nic pozitivního, snad je to že je to zadáčo ale sunar mě stojí ani né tisícovku měsíčně takže pár kaček za tu pohodu 😎 každopádně to že si bereš dítko do postele nemá nic společnýho s kojem i když je fakt že pokud v noci musíš vstávat kvůli krmení tak je postel pohodlná , to já opravdu neznám na sunaru, my spíme celou noc proto to není ani potřeba si k sobě malou brát. prostě je tvoje volba, já jsem malou neměla nikdy v posteli, ani přes den, prostě se snažíme jí naučit na to že ložnice je výhradně na spaní v postýlce, a zbytek bytu na hraní takže si s malou na posteli hraju max pár minut a pak hupky šupky do obyváku aby si na naší postel nezvykla. monžná přijde doba kdy budu mít malou v posteli a bude špatně usínat i spát ale zatím je to pohoda a jak mě každej strašil že se to po šestinedělí nebo nejpozději ve 3. měs. zlomí tak to můžu říct že ne, spíme ještě líp jak předtím takže dle mě je to prostě o tom na co si dítě naučíš. já malou na postel nenaučím a proto nebudu mít problém jí od toho odnaučit. 😉

eloana
30. črc 2010

@strouzek jasne vzdyt jo. me zas kojeni vyhovuje tom ,ze dam maleho k sobe dam mu prso a spime🙂 predstava vstvani a vareni ci ohriani je pro me desna 😀 ale je fakt ,ze deti po sunaru spej temer celou noc🙂 kazdy ma jiny nazor.Me a taky me treba ukamenujete deti v posteli vyhovujou a nerikam to proto ,ze je tam mam-slo to treba i jinak -nechat urvat atd... ale to jsem proste nechtela je to moje volba🙂) neni pokojicek uz se dela a mala tam chce jit pak s brachou, tak jeste nejmene 2 roky je budu mit oba u sebe🙂 a uzivam si to.
u nas se to taky lepsi -malej v pohode usina uz bez prsa ted usnul v postylce---posledni 3 tydny temer nespal -pro me to je samozrejme vyhra🙂)

strouzek
30. črc 2010

eli no to jo ale zase já krmím 4x-5x denně,vypitou flašku máme za 4 minuty, nebo spíš vodu uvařím do termosky a zbytek jen míchám, zato při kojení se krmí i 10-15x denně a kojí se delší dobu než mě malá stáhne flašku, takže vlastně já šetřím čas víc 😀 co se týče pokojíčku tak kdybychom měli pokoj navíc tak bych měla malou samotnou v pokojíčku klidně od narození s chůvičkou. jasně je to prostě o tom komu co vyhovuje, mě vyhovuje se vyspat o to víc jsem pak schopná být lepší mamčou přes den, čímž teda neříkám že ty nejseš ale já prostě jak se nevyspím jsem nepoužitelná, viz včera mě vzbudil kocour ve 4 ráno a pak už jsem nespala a výsledek byl takový že jsem večer dostala šílenou migrenu a musela jsem si vzít prášek a jít v 8 lehnout , sotva jsem pletla nohama takže nespat v noci 3 týdny za sebou tak už jsem mrtvá 😀

eloana
30. črc 2010

@strouzek no ja se vyspim spis kdyz spi u nas🙂 kdyby spal v postylce, tak ho po kojeni musim uspat a nikde neni nevis kdy se vzbudi vetsinou veskera manipulace s nim ho vzbudi....kdyby mi spal na flasce celou a byl by v postylce spokojeny no, tak to take neresim🙂) kojeni mi prijde super pro kontakt s miminkem-ze je pak zavislejsi ano,ale ja to nevidim az tak na skodu. male jsou fakt chvilicku-vidim to u Lindy jsou ji 4 a uz me temer nepotrebuje a co se narodil Jachym,tak se hrozne osamostatnila....
a je ot take o konkretnim diteti...moje segra nikdy s rodicema nespala -nechtela byla radeji od malicka v pokojicku v jinem patre... a ja k nasim chodila hrozne dlouho a segra nikdy....