Prso místo dudlíku. Mám jí nutit dudlík?

chuminka
29. črc 2010

Ahojte maminky, mám 6ti týdenní holčičku a ta zásadně odmítá dulík a vyžaduje místo dudlíku prso. Takže sedím i dvě hodiny s prsem ven a malá dudlá a dudlá. Co si o tom myslíte? mám jí nutit dudlík nebo jí dávat prso na dudlání? Pokud dudlík, tak máte nějaké vychytávky jak jí to naučit? Děkuji Chuminka

nanya
30. črc 2010

@strouzek - netušila jsem, že jsi mlíko vůbec neměla, z tvého příspěvku prostě vyplynulo a vyplývá, že prostě nechceš kojit z pohodlnosti, proto jsem reagovala. Na konci mého příspěvku jsem také konstatovala, že chápu maminky, které bohužel kojit nemůžou a chtěly by, že jediné východisko je pro ně UM. Takže tady došlo bohužel k nedorozumění. Ale s tvým názorem, že druhé dítě nechceš ani přiložit k prsu, s tím také bohužel soulasit nemůžu, každé těhotenství je jiné a také kojení může být úplně o něčem jiném, navíc, první přisátí je pro dítě velmi důležité, získá mnoho imunity z okolí bradavek a i byť by tam byla kapka mleziva, tak i z toho. Já jsem maminkou nedohošeného chlapečka a vím, co to je rozběhnout laktaci, co je to za problém /rodila jsem ve 28tt, malý vážil pouhých 830g a měl 34cm, poprvé jsme tuším k prsu přiložili až někde po měsíci a půl, do té doby jsem co 2,5 až 3 hodiny vstávala a každé prso 10 minut odsávala, byl to boj a krutý, o rozpraskaných bradavkách do krve bych mohla napsat knihu.
Jinak je mi moc líto, čím sis musela projít v porodnici, to jsem taky netušila, a taky netvrdím, že matka, která nemá mléko nebo prostě kojen není z jakého koliv důvodu možné není, není dobrou matkou. Ale opravdu jsi to napsala tak, že kojit nechceš jen z toho důvodu, že prostě UM je pohodlnější a tečka. První přiložení k prsu bych si u druhého dítěte, být tebou, ještě rozmyslela, ale bude to jen a jen tvoje dítě a je to jen a jen na tobě, jak si to zařídíš.

nesetrilek
30. črc 2010

@chuminka podle me ( a nejen podle me) se takhle mala miminka brecet (vybrecet) nemaji nechavat, samozrejme je to na kazdem, at si dela kdo chce co chce... Ja u prsu uspavam a problem s tim nemam. Rid se tim, co Ti rika intuice 😉

strouzek
31. črc 2010

nanyo ano u prvního jsem opravdu neměla mlíko, pak se udělalo po týdnu a to tak slabé a tak málo že prostě se stejně plně přikrmovalo UM. jenomže celá ta mašinerie kolem kojení, jak v porodnici, viz to vyhladovění malé, taky to že mě nutili abych dávala cizí MM hadičkou přes moje prso což prostě ve mě zanechalo tak neskutečný odpor, jsem prostě divná ale mě se z toho nadavovalo, měla jsem z toho neskutečné depky že jsem špatná matka že mám u prsa své dítě které si myslí že pije moje ale dávám jí cizí MM kdoví od koho(a zabijte mě jsem asi rasista ale nejvíc odevzdávali mlíko cigánky a samé takové kdovíjaké dívčiny) , navíc mě to cizí mlíko smrdělo, pokaždé jsem byla od toho cizího mléka špinavá na noční košili takže jsem se neustále převlékala a sprchovala.. atd. pak tu byl ten šílený tlak od lidí kolem, i od dětského dr. , byla to taková mašinerie že jsem měla v sobě blok takový že jsem styděla jít koupit sunar a tak ho ze začátku musel kupovat manža ..

prostě vše co se kolem toho mého nekojení první týdny dělo plus to jak jsem se při kojení cítila, prostě neměla jsem ten fascinující pocit jako mi každý vyprávěl jak je to skvělé mít dítě u prsa, pro mě to byl jeden velký stres z každýho koja atd. prostě sakum pikum je to tak že možná jak bude plynout čas a budu čekat své druhé dítě naprosto ty moje pocity a strach přejdou a třeba se budu na kojení těšit ale v současné chvíli je to prostě o tom že 1) nemám na kojo dobré vzpomínky 2) ta neskutečná kojící mašinerie mě znechutila tak že mi spíš kojení znechutila, stačí si koupit časopis maminka nebo betynka, snad 90% článků je o koju , nebo se v tom článku alespoň jednou kojo zmíní, a věty typu :kojené děti jsou inteligentnější, zdravější, kojo matky nemají rakovinu, MM je zdravé, dá se pít, mazat tím celé tělo, přidávat do koupele, kapat MM do oka nosu atd........ prostě něco neskutečnýho a mě i mému manžovi se už z té kojící osvěty zvedá žaludek protože jako matka nehodlám neustále poslouchat a číst jaká je moje malá chudinka protože jsem jako matka selhala a za 3) si prostě myslím že kojení není zase tak skvělá věc, upřímně když vidím jak je moje malá na UM spokojená, roste krásně, žádné problémy s prdíkama, žádné alergie, já jsem totálně v pohodě, prostě totální pohoda tak prostě nevím o co víc by to bylo lepší při koju. dle mě lepší by to být nemohlo , spíš stejné nebo horší protože mě fakt stačí poslouchat a sledovat děti svých kojících známých a taky číst tady diskuze na koníkovi, problémy typu prdíky z toho co mamina snědla, problémy se slabým mlékem, růstové spurty, kratší spánek u kojených dětí atd. prostě to celé mi přijde že kojení se dost nadhodnocuje. A ano přiznávám že je tam i ta pohodlnost to nepopírám v žádným případě, spím já i malá a dle mě je tvrdý dlouhý spánek prostě to nejzdravější co může být.

jakelina
1. srp 2010

@strouzek přečetla jsem se zájmem tvůj příspěvek. Já prvního syna nekojila a potom další děti ano a všechno má své pro a proti. On jediný nekojený má alergii a možná by ji něměl, kdyby měl alespoň měsíc mateřské mléko. To už se nedozvím.

strouzek
2. srp 2010

jakelino no vidíš, moje neteř kojená dlouho má alergie a astma, byla neskutečně uřvané dítě a synovec tedy její brácha byl kojený kratší dobu a byl hodné dítě a je zdravý jak řípa. já ani manža kojení nejsme a alergie nemáme na nic, takže dle mě je to spíš věc genetiky, náhody a taky prostředí v jakém vyrůstáš než kojením

eloana
2. srp 2010

taky musim rict, ze nejsem kojna a alergii nemam.Ja dceru kojila 2 roky a bylo mi doporuceno prestat neb byla najednou dost nemocna, ze si pry netvori svoji imunitu....

xkacatkox
2. srp 2010

tak já kojená nejsem, a mám alergiina na lecos, astma, a atopický ekzém, proto mě na kojení moooc záleželo, a také se nám to zatím daří a doufám, že alespon do 2 let bude,záleží na každém, nikoho neobviˇnuji, než přijít o nervy, myslím, že jsou matky, které kojit mohou a které holt ne, ani kdyby se snažily bůh ví jak dlouho, vidím to v práci, ale že to maminky které nemohli kojit štve, že jim to nešlo, a pak si přijde některá, co kojit nechce jen tak, a má mlíka na rozdávání, sice uspávám u prsu bohužel stím nic nenadělám, a než se stresovat moudrými radami z knih, tak dám na svoji intuici, holt jednou ho to přejde 🙂 snad nebudu běhat do školky 😀

strouzek
2. srp 2010

xkacatko tak když jseš tak nemocná bereš na ty svoje alergie , atop ekzem atd. nějaké léky? protože jestli bereš silné kortikoidy jako moje neteř tak by mě zajímalo jestli se to nedostane do mlíka a jestli tvůj malý opravdu v budoucnu nic mít nebude protože je prokázáno že pokud má jeden z rodičů nějakou alergii dítě má k tomu velkou dispozici i kdyby kojené bylo a když vidím co všechno bere neteř (kojená neteř) na astma, alergie a atop. ekzem tak silně pochybuji že tvé MM bude tak super zdravé. promiň ale já nevěřím že MM všechny léky odstředí

strouzek
2. srp 2010

jinak k tomu rozhodnutí matky , tak já jsem sice mlíko neměla ale i když budu mít u druhého dítěte mlíka hektolitry tak kojit nechci a rozhodně se za to nehodlám nikomu ospravedlňovat, cizím už vůbec ne snad jen tomu dítěti ale pokud je dítě spokojené roste , nemá prdíky a spí celou noc tak nevím ani za co bych se mu měla omlouvat. prostě je to moje rozhodnutí a věřte nebo ne, dneska jsem byla na obědě s malou v zahrádce a přišla za mnou číšnice s dotazníkem že dělá seminárku na téma kojení versus UM. ježiš to kápla na tu pravou, u otázky typu jestli si myslím že UM mému dítěti něčím ublížila jsem se zasmála a napsala jsem že si myslím že pro mé dítě je lepší UM a nekojím a nikdy kojit nechci! 😎 každopádně mě to kojo snad pronásleduje a nedá mi pokoj ani na obědu 🙄 😀

xkacatkox
2. srp 2010

nic neberu , já neříkám, že tomu MM zabrání, ale chtěla jsem proto udělat vše 🙂

strouzek
2. srp 2010

xkacatko to je jasný, každá mamina chce pro svoje mimčo to nejlepší co si myslí 😉

m_m_m
29. čer 2015

Ahoj, obnovuji diskuzi (snad tedy není jinde). Mám "problém" - moje 8m dcerka usíná jen u prsa, což mi zase tak nevadí (aspoň vim, že usne), ale vadí mi to, že přes den chce během toho spánku podudávat a jak jí odpojím, tak někdy brečí, že až přestane dýchat. Občas se jí to snažim odnaučit a prostě ji nechám brečet, ale ona pak prostě neusne a je hrozně přetažená a kňourá, tak to zkusím znova a zase spokojeně usne, ale jak jí odpojim, tak znova pláč...takže to po několika pokusech vzdám a spíme takhle třeba hodinu. Je jasný, že to takhle dál nejde, ale jak jí naučit přes den spát?? Podotýkám, že v kočárku už taky nespí, protože tam dělá různý vylomeniny (donedávna šla ještě udrncat), v autě spí a co je zajímavý, tak večer prostě vytuhne, přenesu jí do postýlky a spí dál (nebo jí trošku pohoupám) a dudání nevyžaduje a spí většinou celou noc...Poradíte někdo z vlastní zkušenosti, co na to denní podudávání pomáhá? Díky moc za každou radu...