Prstíky v puse. Poraďte

lucajdak
13. pro 2009

Ahoj maminky, prosila bych o radu.Mám 3 měsíčního synka a pořád si strká prstíky do pusinky.Dudlíček má svůj oblíbený, dudá v pohodě.Ale jak se třeba otočím, už ho má z pusiny venku a má v ní skoro celou ručičku 😀 Na zuby si myslím že je asi brzo a dásně nateklé nemá.

lucajdak
autor
13. pro 2009

nikdo neporadí?

tymothy
13. pro 2009

Lucajdo, buď ráda za ty prstíky. Já se teď potýkám s tím, že si tam malá strašně ráda cpe cokoliv igelitového nebo alespoň papírového. 🙂
Ale klidně to ty zuby být můžou - některým dětem rostou fakt brzy.

crca
13. pro 2009

Lucajdo,to moje děti taky dělali a dělají dodnes 😀 je nám 7,5 měsíce a zub teda nemáme ani jeden 😀 😀 Jeden čas měl Matýsek jen paleček,tak jsem se bála,aby mu to nezůstalo a nezůstalo,ve 3 měsících jsem je naučila dávat si dudlík samy a teď jen co vidí dudu,tak si pro něj doleze a je to.Asi je to normální 😀

angetha
13. pro 2009

Naše holčička to dělá taky tak ale myslím, že tak "poznávají" věci okolo, dudlík je stejný, ručička se tam dá nacpat pokaždé jinak 😉

momin
13. pro 2009

Danik to taky dela do ted. ja sem z toho byla ve 3 mesicich uplne nadsena! 😀

Delaji to prece vsechny mimca tak co je spatne?

vercak.
13. pro 2009

podle mě to dělají všechny mimča a nevidim na tom nic nenormálního. prozkoumávají vše, co je na dosah a zatím to zkoumají pusinkou. jen si představte, jak musí být zajímavá ručička pro takovýho drobečka. Je to něco placatýho, na konci roztřepenýho a ještě se to dokáže ohýbat. No podle mě je ručička úžasný předmět ke zkoumání 😀 😀 😀

lucajdak
autor
13. pro 2009

Jéé holky díky moc, jste hodné, že jste mi napsaly.A jsem ráda, že je to v pořádku 😀 😀 😀

momin
13. pro 2009

ja sem dokonce slysela ze si tim deti rozviji rec. ze sem podari vydat pokazde jiny zvuk .. podle toho jak tu rucicku v pusine maji.. Ale to netvrdim ze je pravda.. 😅 Jenom sem to slysela. 😉

schwarzovka
13. pro 2009

děti tímhle způsobem zkoumají svět...špatně vidí i slyší...v pusince zkoumají tvary, materiály 😉

rimmel
14. pro 2009

😀 😀 ved toto deti robia 😉

kocule
14. pro 2009

U nas to dělají obě děti a ještě u toho děsně slintají, tak mě taky napadly ty zuby. 😀 Vzhledem k tomu, že jsme ve spurťáku a jsou pořád oba mrzutí, tak jsem pořád koukala do pusinky. 😀 😀 😀 Dočetla jsem se, že je to fakt normální, děti začínají oběvovat sami sebe a okolí, takže slintíme a slintíme. A nejradší po jídle, to nám ty ručičky opravdu chutnají. 😀 😀

lucajdak
autor
14. pro 2009

kocule, přesně jak píšeš, u nás je to stejné, ale úplně 🙂 díky

makulinka
14. pro 2009

Ahojky, tak u nás je to už od narození 😒 ALe od 3. měsíců má malá zoubky a v 11. měsících jich měla už 16. Bylo to neskutečné, lezl jeden za druhým, dobře to, ale zase snášela. Malá měla tak rozcumlaný paleček, že měla už i na něj antibiotika. Teď je jí rok a stále dudáme paleček a stále 😀 😵 . Marný boj. 😲

gretyke22
20. pro 2009

Ahoj lucajdak.ja mám 2,5-mesačnú dcérku a robí to isté čo aj twoj synček....ručičky má w puse wždy.pítala som sa mnohých mamičiek a podla nich to nie je priskoro....a twrdia,že ich už swrbí dasno...a že ich to po čase prejde a potom sa to bude ešte opakowat zo pár krát až tak wykuknú prwé zúbky.....

pajka888
20. pro 2009

čauky, tak my taky dáváme palečky do pusiny a to používáme dudlík. Prostě palečky jsou asi lepší 🙂
Taky šíleně slintáme. Doktorka říkala, že se můžou pomalu klubat zoubky, ono prý někdy trvá několik měsíců než vykouknou, ale dítě to pociťuje o dost dříve. Tak jsem začala dávat kousátka.

pikusa
20. pro 2009

Ahojík....prckové mají "hmat"v pusince a takto vše zkoumají 😀