První dítě jsem nekojila, podaří se to u toho druhého?

hankaviki
3. led 2019

Když se rodiče rozhodují o tom mít druhé dítě, přemýšlí nad tím, jestli to zvládnou finančně, psychicky, fyzicky, jestli bydlení je dostatečné, ale já do toho musím zařadit i to, že se mi nepovedlo první dítě kojit. Už z porodnice jsme šli s UM. Doma jsem se nerozkojila. Byla u mne laktační poradkyně s moderními metodami, zdravotní sestra z dětského s tradičními metodami.. a nic. Na pokyn od mamky :"dej mu cucnout" už jsem byla naježená, protože stejně to nešlo, dítě hladové. Trhá mi srdce, když dítě chce jíst, že musím odejít vařit UM místo toho, abych vzala miminko a šla ho nakojit jako jiný mámy. Po téhle zkušenosti se obávám mít druhé, není to aktuální téma, miminku jsou teprve 3 měsíce, ale tak přemýšlím. Jaký na to máte názor? Zvláště mamky v podobné situaci jako já.

monika76301
3. led 2019

@hankaviki ja bych to teda vůbec neresila... Proč se stresujes? V čem jsou kojící maminky lepsi. Nez ty co nekoji? Prostě někomu není dáno kojit a i přes veškerou snahu se prostě nerozkoji... Bud rada ze mas zdravé mimi... Ja malou kojila 5 měsíců a pak mela um i kdybych druhé nekojila vůbec a davala bych um byla bych v pohodě nekojeni ma své výhody... Vis kolik mimi vypije vis přesně ze ma v mléku vse co potřebuje a navíc můžeš ty sama jist co chceš a mimi je v pohodě... Jsou maminky které ani kojit nechtějí nikdy.. Prijde jim to divné tak proč ty se tímto stresujes? Mateřské mléko je jedna z variant a kdyz to nejde tak to nejde... Užívej si miminko a prd na to zda jsi ho kojila ci ne...

preiba
3. led 2019

Já syna kojila pár týdnů a pak přešla na UM. Měla jsem věčně záněty, horečky, hnisave bradavky a stres. Teď každým dnes se má narodit holčička a říkala jsem si, že když to půjde, budu strašně ráda, ale když ne, tak se z toho taky nepo... 🙂 Nebudu si lámat hlavu... Ty si ji taky nelamej at si užiješ miminko... Ať už prisate na prsu nebo s lahvičkou 😊

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
shaun40
3. led 2019

@hankaviki Já jsem taky nemohla kojit ani prvé ani druhé dítě pamatuji si jak jsem brečela proto že v Motole se chovali jako kdyby kojení byl rozsudek bytí nad dítětem. Jako prvorodička jsem se cítila méně cenná.Pak jsem porodila druhého syna a už jsem to ne řešila. Kluci minimálné marodily .Moje kámoška oduševnélá kojná byla z holkou pořád na antibiotikach a kázala mi o tom jak je umělé mléko nezdravé.A dnes jsou z nich nádherný fešáči 12 a 10let.Tak se nestresuj na kojení nic extra není co by ne nahradilo suché mléko.☺

lstuchlova
3. led 2019

Já tyhle stresy ohledně kojení třeba vůbec nechápu, vždyť je to úplně jedno, dnešní umělá mléka jsou dostačující. Já kojit nechtěla, tak jsem to ani nezkusila. Malé je rok, je naprosto zdravá. Já kojená taky nebyla, jsem taky zdravá, můj bratr byl kojený chvíli a je taky v pořádku...

bayt
3. led 2019

@hankaviki Já jsem to teda před porodem nikdy neřešila. Věděla jsem, že ne každému to kojení jde, takže jsem to brala tak, že buď to půjde, nebo ne. Upřímně má nekojení taky řadu výhod. Určitě by to pro mě nebyl důvod, proč (ne)zvažovat druhé dítě. Určitě má kojení dobrý vliv na dítě, ale to i spousta jiných věcí, že...A ne každá se dá ovlivnit.

syrinxka
3. led 2019

@hankaviki první dcerku jsem taky nekojila. Obrecela jsem to, mrzelo mě to a mrzí do dnes. Teď čekáme druhé a určitě to budu zkoušet znovu, snad se na to lépe i připravím co se týká laktační poradkyně, knížky apd. Ale když to nepůjde tak to nepůjde. Hlavně že dítě bude zdravé, nakrmene alespoň UM a nebude plakat hlady. Na řeči ostatních kašlu, teď už proti nim snad budu víc psychicky obrněná než poprvé.

gruyerre
3. led 2019

@hankaviki já sice takovou zkušenost nemám, ale mohu s jistotou říct, že by to pro mě určitě nebyl důvod nemít další miminko. Prostě bych zkusila, jestli to půjde a když by to nešlo, dostalo by um. Nemáš si co vyčítat, když to nejde, nedá se nic dělat, existují přece daleko daleko horší věci. Můžeš si na tom najít nějaké klady, jako třeba že miminka na um lépe spinkají v noci, že může krmit manžel a ty spát třeba do oběda a nebo někam jít. Netrap se tím, co stejně nejde změnit, to jestli jsi dobrá maminka stejně nezávisí na kojení🙂

misicka1988
3. led 2019

@hankaviki První dcerku jsem prakticky od začátku moc nekojila, špatně se přisávala ( také jsem to dost špatně psychicky nesla ). Druhé dítko syn když se narodil, byl pravý opak, kojení šlo naprosto báječně a přirozeně. A třetí dcerka byla také dlouho kojená, bez problémů. Sice u obou ze začátku bolest a pár zánětů, ale po měsíci pohoda.

miba10
4. led 2019

První dcerku jsem také nekojila. Snažila jsem se 2 měsíce. Byla jsem na dně, fyzicky i psychicky, přišla jsem si neschopná. Malá hladová, já do toho nacpala tisíce jen abych se rozkojila. Nic. Tak jsem s tím prostě sekla. Dneska si říkám, že jsem se na to měla vyprdnout už po začátku. Teď čekáme druhé mimi a nejsem si jistá zda to vůbec mám chuť zkoušet.