První očkování ve 2 měsících. Není to brzy?

kejcvil
30. led 2020

Malej bude mít v neděli 2 měsíce a příští týden už má jít na první očkování . Neni to brzy? Byly vaše děti taky už ve dvou měsících?

zavodnice
31. led 2020

Prevenar jsme očkovali v 5 měsících, až když mělo dítě 5 kilo, hexa pak v 10 měsících.

xtina123
31. led 2020

Syn měl Pediacel schéma 2+1, očkovany ve 4.,6. a 12 m a jsem za to rada, naprosto bez reakce.

kejcvil
autor
31. led 2020

Syn je týden po operaci perianalniho abscesu a píštělí , dělali mu elastickou ligaturu v celkové narkóze. A příští týden má jít na to očkování....smí se vůbec ockovat když má ještě tu ránu otevřenou a musím mu ji čistit a udržovat otevřenou?

jolana24
31. led 2020

@kejcvil No tak to bych neočkovala. Až se to zahojí, tak bych šla

ah1234
31. led 2020

@kejcvil to by som rozhodne neockovala. Moj syn mal ist na prvy hexu v 2 mesiasoch, ale musel ist na operaciu a doktorka sama povedala, ze pred a po operacii urcite ockovanie nedava. Takze mal prvu Hexu az niekedy v 3.5 mesiaci (al len drobnu operaciu tryselni kyli, za mesiac a pol uplne zahojena rana). Ja som za ockovania a normalne v termine, aj MMR sme ockovali teraz v 15.5 mesiaci (v 13 sme to nemali sancu stihnut, to mal este len poslednu hexu a vzdy mesiac rozostup medzi ocko nasa doktorka nechava), ale doktorka by mohla chapat, ze ked ma dieta otvorenu ranu, tak nie je uplne koser ockovat. Ako ten novy trend odkladanie ockovani ma povedala by som zacina uz trochu aj hnevat, ale niekedy je odklad velmi na mieste a takym niecim operacia rozhodne je

zuzita15
31. led 2020

@kejcvil tak to bych ockovala, az bude naprosto zdravy, klidne ve 2 letech, o nic neprijde.

zuzita15
31. led 2020

@ah1234 v Japonsku posunuli povinne ockovani na 2 roky a maji jednu z nejnizsich kojeneckych umrtnosti na svete, USA nacpe do deti v rannem veku nejvic vakcin na svete a ma vyssi kojeneckou umrtnost nez lecktera zaostalejsi zeme, co presne Vas na odkladu hneva? Ted nechci zakladat diskuzi ano ci ne, ale hneva?

surikata131
31. led 2020

@zuzita15 je to umrtnost v souvislosti s očkováním? Asi ne, že...

barchen
31. led 2020

@zuzita15 Máte prosím zdroj k tomu pozdnímu očkování v Japonsku? Klidně v angličtině. Pobývala jsem chvíli v Asii ale tohle mi není známo, protože Japonsko je silně proočkovací země, vlastně stejně jako AUS, NWZ a ostatní vyspělé země v této části světa kde povinně očkuje i na chřipku. Vím, že v JPN se např. velice tlačilo i na povinné očkování proti HPV ale to tehdy nepřešlo. Měli tam problémovou vakcínu na styl MMR, zrušili to ale pak se jim tam vyrojili státisíce případů spalniček a hned se začalo očkovat znovu ve velkém.

mourovatakocka
31. led 2020

Pro mě to bylo brzy, nechtěla jsem dělat problémy, nic jsem neříkala a lámala si hlavu. Nakonec odložil neurolog se slovy, že je drobná, ať jí to nebrzdi ve vývoji. Málem jsem mu dala pusu. Pokud bych měla další dítě, odložím znovu.

zuzita15
31. led 2020

@surikata131 to ne, spis jsem to myslela naopak, ze ani hromada ockovani v brzkem veku nema negativni vliv na umrtnost kojencu a to je proc vsechny ockujeme, ne? 😉

zuzita15
31. led 2020

@barchen mrknu doma a napisu, tusim, ze je to z Varovnych signalu ockovani od prof. Strunecke, ale jeste potvrdim.

zuzita15
31. led 2020

@barchen cteni k vakcinaci USA vs. Japonsko: https://www.google.com/amp/s/www.globalresearch...

zuzita15
31. led 2020

@barchen tak ano, je to ze Strunecke. Pise, ze v roce 1975 prestali ockovat deti mladsi 2 let. Udava odkaz https://www.who.int/whosis/whostat/EN_WHS10_Ful...

zelenoockaa
31. led 2020

V chřipkové epidemii se fakt očkovat nemá. Doktor očkující když je epidemie opravdu není normální.

megi89
31. led 2020

@kejcvil tak po operaci už tuplem bych neockovala!

zelenoockaa
31. led 2020

@kejcvil určitě bych po operaci počkala ať se tělo může vzpamatovat :(

popelka1984
1. únor 2020

@urtica přesně tak to bylo u nás, od otce který to chytil v práci jsme já i syn černý kašel dostali, syn ještě neměl první očkování, skončil první měsíc, byl to hraniční věk aby přežil

urtica
1. únor 2020

@popelka1984 Ježiši...A dostal se z toho bez následků???

popelka1984
4. únor 2020

@urtica no trpí na různé plicní infekce, jakože často v chladných měsících má ty škaredé vlhké kašle, před dvěma týdny byl doma, pak týden ve školce a teď je zase na týden doma, pak bude chvíli klid a zas to přijde, takže asi tak a má náběh na astma. Navíc to že byl skoro měsíc se mnou zavřený v jedné místnosti bez možnosti čerstvého vzduchu, sluníčka, mu taky nepřidalo.

astyna88
4. únor 2020

Kdyz je po operaci,neockovat. Syn mel 6m odklad po spinalni anestezii pri orchedopexi. Pak by se nevedelo,zda byt jen zvysena teplota souvosi s pooperacni rekonv nebo s ockovanim. Az po prvni prohlidce jsme kyvli na obj se k ockovani.

amenophus
4. únor 2020

@kejcvil nase mala byla na operaci v 15 mesicich a rikali nam ze v zadnem pripade neockovat driv jak 2 tydny po operaci (pokud je to ockivani opravdu akutne nutne), jinak je leosi pockat mesic az dva. Takze takhle male miminko bych tak brzy po.operaci neockovala uz vubec. Budete ale muset drzet prisnou karantenu (zadne navstevy, nechodit s nim nikam do obchodu, nejezdit mhd, vsichni kdo jsu ve styku s miminkem by meli byt naockovani, radsi si zkontrolujte s muzem ockovaky pripadne nechte nabrat protilatky - at nikdo neprinese domu cernej kasel, pneumokoka apod., radsi si vsichni naockujte i chripku). Ve chvili kdy je i ockovani u ditete rizikove, infekce je fatalni.

merope
5. únor 2020

@amenophus Tak na pneumokoka stejně tohle očkování není. Hexa je z tohoto na černý kašel. Ale ano, po operaci je asi vhodné dávat opravdu extrémní pozor úplně na všechno.

A jinak je vhodné si projít příbalový leták od vakcíny (měl by být na webu - minimálně SUKLu) a projít si, zda dítě vyhovuje či nikoli (namátkou si pamatuji minimálně 14 dní zdravý a nebýt v kontaktu s nemocnými a 5 kg váha). Pokud dítě vyhovuje, není důvod neočkovat. Pokud ale u vás máte chřipkovou epidemii, silně bych zvažovala.