První pomoc

amira55
29. čer 2009

Ahojte maminky🙂

Dnes jsem četla článek o tom jak maminka zachránila život miminku tím, že mu včas poskytla první pomoc...Je to téma které nám maminkám dělá občas zle, když si pomyslíme že by....

Chtěla bych založit toto téma, aby se sem dávaly odkazy na téma první pomoci, osobní zkušenosti popřípadě i rady při různých zraněních-i drobných mimísků i větších dětí, protože včasná pomoc je v některých situacích zásadní....

mousunek
29. čer 2009

amira55 - za zalozeni tehle diskuze dekuju...

mnohokrat jsem se chtela zeptat nekolika maminek kdyz maji monitor dechu ktery by jim oznami zastavu zda dokazi dat prvni pomoc, obcas mi totiz v nekterych pripadech prislo, ze pro mnoho lidi je monitor dechu tak dulezity ze si neuvedomuji co muze byt dal kdyz monitor zacne signalizovat....

s prvni pomoci u kojencu mam zkusenost jen teoretickou a nacvik ze sanitarskeho kurzu, u vetsich "decek" jsem poskytovala prvni pomoc 12ti lete holcine

amira55
autor
29. čer 2009

mousunek-já sama monitor mám a naštěstí nikdy nehoukal, ale říká se že při velké části poplachů stačí s dítětem pouze zatřást....nevím, zkušenost nemám

jen mě teď napadá jak by měl člověk zareagovat když si dítě vyrazí dech?

P.s:mousunku sama jsem se divila, že toto téma jsem zde nenašla🙂

mousunek
29. čer 2009

amira55 - ja osobne monitor dechu nemam, malej spi od malicka na brisku a vse OK... kdyz jsem se ptala dr zda mam monitor kupovat bylo mi receno ze je to zbytecne ze nema malej problem ani s dychanim ani se srdickem a ze neni v zadne rizikove skupine... tak jsem ho nekoupila a priznam se jsem klidnejsi nez kdyz by mi tu monitor houkal treba jen planej poplach.

nekterych temat je tu koliklrat 10 stejnych a tohle je tu pravdepodobne prvni prave proto za nej dekuju

amira55
autor
29. čer 2009

mousunek-já monitor mám malej se narodil 36tt sice se dobře adaptoval ale zichr je zichr

jinak k tomuto tématu mrzí mě, že jsme tu zatím jenom my dvě-třeba se ostatní přidají....je pravda, že debaty na téma dětské úrazy nejsou oblíbené právě kůli tomu, že maminkám ta představa dělá zle, ale mě osobně dělá zle představa, že bych nevěděla co mám dělat....

jdu něco pohledat o úrazech v domácnosti-malej se začíná plazit tak musím pořádně prohlídnout byt🙂

mousunek
29. čer 2009

amira55 - -ono muze delat zle, ale jak pises me by spis vadila bezmoc kdyz bych nevedela co delat, lepsi je i neprijemny temata probrat nez si pak neco vycitat

mamutka
29. čer 2009

my monitor mame, hulakal dva krat, maly tiez nie je v rizikovej skupine a som rada ze monitor je pod nim. vlacim ho so sebou aj k rodicom. maleho som vtedy zdrapla a velmi ztazka sa nadychol ale hned zaspal dalej, nastastie nic horsie.
super tema. mne je tiez mizerne ked si predstavim ze neviem co robit keby daco....kupila som si taku malu vreckovu knizku o prvej pomoci, precitala, ale ked sa daco deje, clovek si v strese nespomenie 😒 na kurze som nikdy nebola ale povazujem to za super vec.
maly uz lozi, takze sa snazim premysliet co vsetko je v domacnosti nebezpecne, to by cloveka ani nenapadlo co vsetko take dieta vie prevalit, stiahnut naseba a pod ☹

mamutka
29. čer 2009

pozeram ze vsetky mame 8 mesacnych prckov 😉

amira55
autor
29. čer 2009

mamutka se koukám že jo-všem je 8 měsíců🙂

mousunek
29. čer 2009

na druhou stranu ono i kurz je na nic pokud neni clovek natolik odhodlany zasahnout kdyz se neco deje vetsinou cizimu dokaze pomoci lepe nez vlastnimu... asi se boji ze by mohl ublizit jeste vice.

mousunek
29. čer 2009

uz melo vase ditko nejaky uraz treba?

amira55
autor
29. čer 2009

tak přemýšlím že jsem do tohoto tématu mohla dát i prevenci že?aby to bylo jasný....
sí říkám holky co jste v bytě kůli prckovi upravovaly a byla už situace kdy ten úraz i přes opatrnost hrozil?
ještě pohledám nějaký odkazy...

ibolia
29. čer 2009

Ahoj, příspěvěk z vlastní zkušenosti. Malá si asi v 8 měsích kousla jabka a to jí zaskočilo a ona se začala dusit. Tak jsem ji chytla, přehla přes kolena a jemně bouchla po zádech. Naštěstí jablíčko vyskočilo a vše bylo OK. Ale ten šok, když to začalo, nikomu nepřeju.

mamutka
29. čer 2009

no tak pozor na lehatka, maly to v pohode prevazi vyklananim sa, clovek ani po pohar vody nemoze odbehnut a nechat ho tam....
zatial uraz nebol, ale nech to nezakriknem 😒
zasuvky, to je jasne ze treba poriesit, vsetky rohy, dvere.....stve ma prievan, maly sa smochta bytom a dvere sa zacapnu, tak furt beham a zatvaram okna...

mousunek
29. čer 2009

amira55 - obcas kdyz sleduju ve svem 1+1 malyho jak se stavi a leze tak je uraz na kazdem rohu, muze spadnout spatne ze stoje nekde narazit unas narazit znamena v plne rychlosti lezeni, muze si stoupat u neceho mene stabilniho jako ze to ho ke stoupani laka taky nejvic, je toho spousta

amira55
autor
29. čer 2009

ibolia-to ti věřím mě stačilo když se mi malej zakuckal a nemohl vykašlat sousto a byl úplně rudej naštěstí pomohlo poklepat na zádíčka...on totiž zaklonil hlavu a v puse měl květák a ten mu stekl do krku páč mu nechutnal-už mu květák nedávám

mousunek
29. čer 2009

ibolia - super pohotova reakce velka pochvala

mamutka - prave kvuli tomu co pises jsem lehatko dala uz pryc malej se v nem uz zacinal houpat tak ze si sedl a zacal se predklanet a zaklanet, od te doby lehatko nemame

mousunek
29. čer 2009

osobne mam treba strach ze si malej vyrazi pri blbnuti zuby... kamoska ma klucinu o 10meiscu starsiho a ten si pri koupani dva predni zuby nastesti "jen" ustipl padem ve vane

amira55
autor
29. čer 2009

no vana-to je další strašně nebezpečný místo....

mousunek
29. čer 2009

me staci kdyz se malej vali ve vane ve vode a snazi se otocit na brisko ☹

mamutka
29. čer 2009

my mame lehatko momentalne na krmenie, inak je uz na nic, ale taku prednu nohu ked som vysunula, aspon sa to nedojda dopredu, ale on to skusa zvalit nabok prcek jeden. ja sa bojim strasne padov teraz, mame podlahy, len jeden maly koberec na hranie. bojim sa ze si na hlavicku ublizi ako sa stavia a nezvlada sa udrzat poriadne.

mousunek
29. čer 2009

mamutka - proc nekrmis v jidelni zidlicce? taky jsem malyho krmila v lehatku,ale jak pisu zacal mi v nem delat blbosti.

kacka.va
29. čer 2009

nám malá ze začátku hodně ublinkávala, šlo jí to i nosem a dvakrát se mi stalo, že nemohla chytit dech, jednou jí stačilo jen naklonit a podruhé jsem jí musela obrátit skoro vzhůru nohama. JInak zaskočené jídlo taky známe a jednou my okousala kousátko a já nevěděla jak velký kus snědla, takže jsem jí strčila prst do krku a ona to vyblinkla a tu největší ukousnutou část jsem našla na zemi, takže ji nesnědla.