První slova. Jaká a kdy řekla vaše miminka?

sorboni30
14. čer 2022

Maminky jake první slovo reklo vase miminko a v kolika mesicich?
Nase mala ma 4,5 mesice a tatínek (Slovak) ji naucil rikat "hej" 😀 Porad kdyz neco mrckala ji odpovidal heeej? A ona pak začala..
No myslela jsem, ze začne prvni mama tata kdyz to do ni hucim od rana do večera 😀😬

krisstina93
14. čer 2022

To bych ani nepovažovala za slovo :D moje děti prvně mluvili až tak kolem roka a klasicky máma, táta, baba...

sorboni30
autor
14. čer 2022

@krisstina93 ze jo 😀😀😀 Takze to jeji rano kdyz se vzbudi a zvola na me " heeeej" neberu 👍😷😀

sorboni30
autor
14. čer 2022

@krisstina93 jinak dvojčata kluci zacali v pul roce tata.. v roce uz mleli o sto sest 😀

lv
14. čer 2022

Slabikovani bababa, tatata atd. neberu jako slova (kdežto babicky často jo 🤣), až prostě cíleně tata na tátu.. Asi kolem 8.m to bylo

me_druhe_ja
14. čer 2022

První cílená slova bývají průměrně kolem roka. Plus mínus. Do té doby si děti hrají se zvuky, opakují po rodičích, ale ještě neví, co to znamená. 🙂 U mladší dcery bylo první cílené slovo "boty". Někdy od 15m. A to už od 7m mlela pantentem od rána do večera. 🙂

felixfelicis
14. čer 2022

Tak prostredni syn v 8 mesicich zopakoval po sourozenci "dobre rano" (do-e-a-no), ale neberu to tak, ze mluvil. Baba, mama, tata i to hej jsou zvuky, ktere se detem dobre vyslovuji, a zvatlani je v tomhle veku prirozene. Krom par geniu ale nevedi, co to znamena. Ja si treba vubec nevybavuju prvni slova deti - chvili trvalo, nez jsem si byla jista, ze neco fakt rikaji umyslne.

ekou
14. čer 2022

@sorboni30 asi nekdy v roce a bylo to slovo "bomba" :D (kdyz nepocitam nekdy v 8mesicich nahodne slabiky mama a tata)

pampeliska1313
14. čer 2022

Asi v devíti měsících, desíti? První slovo bylo táta. Pak přišla máma, bába, ještě před tátou rikal “nene” ale to beru spis jako žvatlání (a teda nenene je i teď častý, společně s vřískavým “mááámááááá!!”) teď začal není, rikal i pápá, ale to nějak zmizelo.(

emillyhk
14. čer 2022

První slovo kolem 10m - táta. V 11m říkal táta, máma, není a bác (plus něco jako bababa). Teď má skoro 17m a říká NE 🤦‍♀️ Jako ta jiná slova umí, ale co se naučil říkat ne, tak už je skoro nepoužívá. Začínám z toho být lehce nervózní...

lv
14. čer 2022

A když už jsme u toho, na mama jsem si počkala do roku a půl. Do ty doby tata, hammm a ja furt jenom máa

sirinfirst
14. čer 2022

Úplně první asi nevím, ono je těžké rozlišit žvatlání, kdy jen dělají zvuky, ale význam nechápou, a opravdová slova.. Co si vybavuji, že opravdu myslel, je díra (día), protože to byl šílenec, co pořád někam lezl, a že je pod ním díra, jsem mu opakovala velmi často 😀

ivetkafek18
15. čer 2022

V 8 mecici to bylo hav hav, proze slysi porad psy na ulici, pak tata a nakonec jsem se dockala i ja 😀

jahodalahoda
16. čer 2022

@sorboni30 tak ten náš se naučil “říkat” ajajaj 😂 ale za slovo to neberu.

sorboni30
autor
16. čer 2022

@jahodalahoda ajajaj je dobre 😀👌 jasne to jsou ty začátky kdy miminka zvatlaji a smeji se. Ja jsem to blbe napsala ze rekla slovo 😀

sorboni30
autor
16. čer 2022

@ivetkafek18 ze nakonec jsem se dockala i ja 👌😀😀😀

daasqua
16. čer 2022

Teď u syna bylo první cílené Máma (když měl hlad, byl unavený nebo jinak zoufalý), asi v 10m. Potom na tátu Táta, na babičku Bába. A od 14m je nejoblíbenější slovo Auto, říká ho asi 1000x denně, venku na auta, doma na autíčka, prostě miluje auta 😀