První zoubek. Může to být špičák?

kachnicka01
27. pro 2010

Ahoj holky, nasemu prckovi se vyklubal pred par dny prvni zoubek - bila spicka ale vypada to na pravy dolni spicak.. vsude pisou, ze prvni rosou rezaky. Stalo se vam to nekomu, ze byste meli jako prvni spicak?

ivasad.
27. pro 2010

Je to možné, sousedovic dítě mělo jako první zub stoličku. Doktorka prý na to říkala, že občas vidí růst jako první dvojku, někdy vzásně špičák, ale stoličku že ještě neviděla 😀 A ta sousedka jako mimi měla taky jako první zub stoličku, a zuby má teď v dospělosti úplně normální. Tak žádné strachy 😉

ardila
28. pro 2010

Šimonovi vyrostli jako první čtyři stoličky 😀 Teprve pátý zub byla jednička dole. Dr. říkala, že to je rarita, ale že už se s tím setkala. Prý u zubů není nic nemožné 🙂

mataharyy
28. pro 2010

I stolička 😉 😀

bocinka
28. pro 2010

Sofi měla první dvojky nahoře, vypadala jako upírka... 😀 😀 a kamarádčin chlapeček měl první stoličku... buď v klidu...

jasekd
28. pro 2010

Ja sama v praxi to jeste nevidela, ale je fakt, ze vetsinou k nam ty deti prijdou do ordinace uz s vice zubama a ja se neptam , co rostlo driv 🙂 Pokud neni nejakej jinej problem. Jinak ucebnicove je poradi 1ka, 2ka (rezaky), 4ka (cili prave ta stolicka), az pak 3ka (cili spicak) a nakonec 5ka (druha stolicka). A vetsinou drive dolni zuby nez horni. Ale stejne jako je normalni, ze nekomu rostou na 4 mesicich a nekomu az po roce, je i normalni zmena poradi prorezavani, prorezavani driv nahore nez dole atd. Pokud je videt jen spicka, muze to byt i ruzek treba 2ky, ony ty zoubky rostou nekdy nakrivo, ne presne na svem miste apod. Jak pise Ardila, mozne je vsechno 😀

nelis
28. pro 2010

náš Tobiášek má taky špičku vlevo nahoře, tak jsem myslela, že to je špičák, ale doktorka mi řekla, že je to cysta slinné žlázy a prý to časem zmizí - mívají to prý kojené děti. Já jsem o tom předtím nikdy neslyšela, ale je fakt, že už je to měsíc co jsem "to" našla a pořád to vypadá stejně - takže zoubek to asi není. 😕 😕

janikn
25. čer 2014

Nooo, tak nám zřejmě také roste stolička jako první... zvláštní... 😕 😀 tak jsem zvědavá za jak dlouho bude venku

ehrdlicka
19. čer 2015

Tak mi máme doma malého vampýrka, jako první se mu objevily horní špičáky. 🙂

scorpionka
20. říj 2015

já dnes malé nahmátla jako první zoubek stoličku dole , 😒 taky jsem z toho byla a jsem do teď paf... nevěřila jsem a jsem ráda že nejsem jediná ,že nás je víc kdo má tuhle zkušenost ,že jako první vylezla stolička...

nonnni
20. říj 2015

@scorpionka prostredni dcera mela venky vsechny 4 stolicky a az pote ji zacaly rust jednicky...zbytek mela, jak noty na buben...a stejnym stylem ji ty zuby i ted vypadavaji 😀

maky_s
20. říj 2015

Mě přijde, že malýmu taky rostou špičáky..dnes už tam má i bílou tečku..Všichni mě přesvědčují, že to není možné, že musí první vyrůst řezáky..no, jde vidět, že nejsme sami 🙂 Tak přeji holky co nejklidnější noci..u nás to je někdy mazec 😉