První zuby. Poctivě se staráte, téměř bez sladkého, a přesto kazy?

arwen666
14. bře 2021

Ahoj maminky,máte některá dítko u kterého se poctivě starate o zuby a i přes to má kazy? Syn má 2 roky . Sladké mu téměř nedávám občas Brumika, a pije jen čistou vodu každý den cistime a všimla jsem jsi že má kaz

hezz17
14. bře 2021

Na ig sleduju dentistforsmall, zaplatila jsem si u ni i kurz. A nejhlavnejsi myslenka kurzu mi prislo, ze je, ze na cistem zubu se kaz neudela. Tak treba u zubare probrat techniku...? Čím čistite? Ja triletacce klasickym detskym kartackem, jednosvazkovym a mezizubakem. Aby to bylo fakt čisté...

mamikry
14. bře 2021

@arwen666 Syn ma v sesti letech za sebou jeden kaz. Zuby cistime pravidelne, sladke ji, ale nijak moc. Pouziva i ustni vodu. Cistim mu je ja. Myslim, ze bude mit sklony ke kazivosti po manzelovi. Ten ma kaz snad co navsteva zubare.

arwen666
autor
14. bře 2021

@hezz17 cítíme pastou elmex kartáček detsky obyčejný a myslím jsi že pořádně že všech stran i krouzivymy pohyby dávám.jsi zalezet i přes odpor ditete řve u toho jak kdybych ho mucila

hezz17
14. bře 2021

@arwen666 a mezizubaky nepotrebuje? Nema jeste zub na zub?

arwen666
autor
14. bře 2021

@hezz17 ma už vetsinu zubů chybi mu poslední stolicky mezizubni kartáček mě nenapadl

hezz17
14. bře 2021

@arwen666 on muze byt potreba klidne u prvnich dvou zubu. Pokud se plosky dotykaji. Pocet zubu neni zasadni. Prave...🙂

malenka3
15. bře 2021

Používat i mezizubní kartáčky, zubní nit (u dětí na takovém nástavci). Pak pro prevenci pak elmex gelee jednou týdně a gc toothmouse několikrát týdně.