Prý spolknul korunku. Poraďte co s tím

kutcher
13. led 2012

Ahoj holky, mám 3,5 letýho kluka, který za mnou před 2 dny přišel s tím, že spapal korunku - jenže nevím kdy, jestli vůbec ani jakou - předpokládám, že by to bylo něco menšího, ale nevím nic, Poraďte, co s ním...:-/

mamkamarketa
13. led 2012

@kutcher ahoj, a byli to opravdovy penize? nesnedl cokoladovou minci? nebo detske penizky?
no nevim,jestli ho neboli brisko,nechala bych to do pondelka a pak sla asi k dr. pac,pokud to opravdu spolknul,nespis to ma porad v zaludku 😕 popr. to muze ucpat streva a tak ☹

mamkamarketa
13. led 2012

jeste me napada. vymysli si casto? jestli se mu da verit... ja vim,ze muj kluk si (zatim) nevymysli. vcera nechtel spat,chtel televizi,kdyz jsem se rozcilila,ze musi uz do postele,prisel,ze ho boli ousko (trpi na zanety stredniho ucha) nejdriv me napadlo,ze simuluje,ale nakonec sme jeli na pohotovost. bohuzel ne zbytecne ☹
takze pokud si cilene nevymysli, urcite bych to nebrala na lehkou vahu

kutcher
autor
13. led 2012

@mamkamarketa no... já nevím nic, ale dětský ani čokoládový nemáme a když jsem se ho ptala, jakou měla barvu, tak ukázal na kovový nůžky... jinak kaká furt normálně, ono to vlastně začlo tím, že mě vyprávěl, že ho trochu bolelo bříško a zoubek a já říkám od čeho a on jak spapal korunku, že si ji dal do krku a pak šla do bříška - ale ačkoliv jsem mu říkala, že až bude potřebovat kadit, tak ať si řekne, jenže on si kolikrát jde na záchod jen tak, vykadí se a spláchne, takže teď opravdu nevím vůbec nic☹ ani nevím kdy se to údajně mohlo stát - jestli před týdnem nebo kdy...

kutcher
autor
13. led 2012

no, moc si ani nevymýšlí, jak kdy, no ,v tomhle případě moc nevím

mamkamarketa
13. led 2012

@kutcher tak to treba proslo samo travici soustavou 😕 no,ale podle toho,co rekl, tak bych tomu (ze snedl penize) opravdu verila. jenze podle barvy,to muze byt i petikacka a to je velka mince...pokud ho tedko nic neboli,tak bych ho nechala a v pondeli bych zavolala mudre

kutcher
autor
13. led 2012

@mamkamarketa díky moc za radu🙂

mamkamarketa
13. led 2012

@kutcher no moc jsem neporadila...tak potom dej urcite vedet! 😉
jeste bych mu ukazala korunu,dvojkorunu a petikacku at ukaze,kterou spapal

weri1
13. led 2012

@kutcher jednou jsem si to myslela taky , doktorka řekla, že do dvou dnů by měla vyjít stolicí ven

bufina
13. led 2012

@kutcher Jednou jsem měla taky obavu že malej spolknul korunu... Nebo nějakou minci... Volala jsem sestřenici doktorce co s tím a prý se nic nestane, že se to obalí a vyjde to ven...

kutcher
autor
13. led 2012

@weri1 To já nepoznám, bohužel, když nevím, kdy to údajně snědl...

kutcher
autor
13. led 2012

@bufina já i věřím tomu, že už tam není, ale mám si to risknout, že mu to tam může někde zůstat, toť otázka:-/

beruska24.9.
13. led 2012

@kutcher - pokud by nevyšla, tak by mu bylo špatně, blinkal by nebo jiné problémy. pokud mu nic není, tak už vyšla (tedy pokud ji opravdu snědl).
já jako dítě také nějaký peníz snědla, ale netuším, jak se to nakonec vyřešilo.

kutcher
autor
13. led 2012

@beruska24.9.
@bufina
@weri1
@mamkamarketa holky moc všem dík, s manželem jsme posbírali všechny možný mince po bytě a jednoduše se malého zeptali, kterou to ochutnal, vždy neomylně vybral 10 haléřů - našel je u dědy, dal si je do bundy a donesl domů - jestli to byla jen takhle malá mince, tak to by dle mě nemělo udělat nic, aspoň si to myslím🙂

azifca
13. led 2012

Prohlížejte stolici, do 5 dnů by měla mince vyjít z těla ven. Pokud ji nenajdete, nejspíš jen unikla vaší pozornosti. Nebude-li mít potíže, asi není nutné to řešit. Pro klid duše možno udělat rtg - mince je rtg kontrastní, takže pokud by někde zůstala, bude vidět. P. S. Jsem dětská lékařka 😉

mayem
13. led 2012

@kutcher ahojky, slyšela jsem od známých, že kluk ve třech letech spolkl dvoukorunu, ale že to teda hned poznali, že se začal dávat, což je asi pochopitelné, myslím si, že kdyby opravdu spolkl korunu, tak i ta má dost slušný průměr a jistě by se dávil a kašlal... si to vem, jen když polykáš větší prášek, taky to občas i dospělému dělá problém a koruna má průměr mnohem větší, takže byste o tom jistě hned věděli. Tenkrát tomu známému dělali rentgen, nebo utz, nevím přesně a tam to hned viděli. Hlídali to pár dní, jestli sama opustí žaludek, nešlo to, připravili ho na operaci a jak mu dali narkozu, tak mu to uvnitř povolilo a dvoukoruna prošla do střev, to už bylo prý v pohodě, nejhorší je ten přechod a pak ji normálně vykakal. Taky ale říkali, že mnohem větší problém způsobuje desetník (bývalý), že ten je menší a nadělá větší pohromu, ale to už nevím proč.
Myslím si, že nic tvůj klouček nesnědl, opravdu byste to zaznamenali, určitě by se dávil, tak bych byla v klidu 😉

kutcher
autor
14. led 2012

@mayem no, on právě zbaštil nejspíš ten hliníkovej desetník... já věřím, že při větší minci by se snad i dávil, jak píšeš, ale myslím si, že si bohužel nevymýšlí... moc dobře poznal, jak jsme z té jeho zprávy znervózněli a že je zle a kdyby si vymýšlel, tak by už dávno obrátil a začal by říkat, že nic nesnědl, ale on místo toho začal natahovat a říkat že ji snědl a že už to neudělá...

seb
20. led 2012

@kutcher , já bych zavolala dr., jestli by doporučila jít na RTG at rozhodne ona, podle toho co píšeš, bych řekla, že ho snědl, typla bych, že ho vykaká, nebo už se stalo, ale s tím RTG byste měli jistotu