Půlroční miminko pořád dost ublinkává

rewq
12. led 2012

Ahojte maminky, prosím o vaše zkušenosti. Mám půlročního syna a ten od malička dost ublinkává. Je to opravdu jen ublinkávání a ne zvracení, ale je to klidně i hodinu nebo dvě po jídle. A několikrát. Do teď jsem jen kojila. Teď jsem zavedla příkrmy (už 14 dní) a je to stejné i u nich. Do kdy tak ublinkávaly vaše děti? Díky.

helulela
12. led 2012

@rewq jestli dobře prospívá nebo nemá nějaké jiné problémy, tak vydrž. Říká se, že se to většinou zlepší, když začnou děti sedět. U nás to platilo, ublinkávání přešlo cca v 8 měsících.

maruja
12. led 2012

@rewq a co na to pediatr?? Může jít o reflux

rewq
autor
12. led 2012

holky, jiné problémy nemá. Vůbec. Je to od narození hladovec (doteď kojím co dvě hodiny), hltá, takže jsem si říkala, že ublinkává "přebytky". Ale už se mi to zdá dlouho. Půl roku. Je fakt, že je hodně aktivní, v půl roce už skoro lozí. Od narození je hodně na bříšku, má tuhle polohu rád, dokonce tak i spí, otáčel se taky dost brzo, takže bříško si prakticky furt masíruje ... Doktorce jsem to říkala, ale spíš jsem to formulovala jako normální "ublinkávání". Příště se na to zeptám důrazněji. Reflux se mi to nezdá být, je to fakt jen ublinkávání, žádné "šavle" neháže. Přibírá od narození krásně. Snad to bude tak, jak píše helulela....

camelinka
12. led 2012

nase mala taky hrozne ublinkavala, ale po zavedeni prikrmu se to srovnalo. i pres prikrmy kojis co 2 hodky? 😕

helulela
12. led 2012

ublinkávání až zvracení je projev refluxu, takže reflux to na 99% je... ale to je jedno, jak se to pojmenuje. Myslím, že můžeš být v klidu, když všechno ostatní je ok. V tomhle případě se jen čeká, až z toho dítko vyroste, může to trvat i víc než rok.

luthien.k
13. led 2012

@helulela, @rewq, ublinkávání až zvacení není jen projev refluxu, je to velký omyl svádět všechna blinkání na reflux bez vyšetření, hodně dětí také blinká, protože mají alergii na kravské mléko nebo jiné potravinové alergie (a alergiků na BKM je mezi kojenci 5 až 10%, akorát o většině z nich se to ani neví).

helulela
13. led 2012

@luthien.k dobře, tak ne reflux na 99% ale na 95% 😉

luthien.k
13. led 2012

@helulela já ale vím, že oni mají i problém s kašlem a dýcháním, a to může s BKM též souviset, takže já to tipuju spíš na ABKM...

helulela
13. led 2012

@luthien.k aha, tak to je dost důležitý údaj. Alergie je určitě na zvážení a taky to může být i naopak - kašel a potíže s dýcháním z refluxu. Určitě by se nad tím měla dr. celkově zamyslet a dovyšetřit.

helulela
13. led 2012

@luthien.k jo, už jsem si všimla i té druhé diskuze 🙂

jeudi
13. led 2012

muze to byt reflux nas malej ublinkaval asi do roka a pul do mleka jsem mu kupovala nutriton zahustovadlo ,ale urcite doporucuji navstivit lekare a poradit se s nim.

luthien.k
13. led 2012

@helulela to máš pravdu, nezeptala jsem se @rewq, jestli mají v rodině nějaké alergie, astma, ekzémy...?

natalie77
13. led 2012

@rewq
Náš syn měl to stejné, ale ten zvracel a ublinkával vlastně pořád. K tomu měl bronchitidy a prokázané astma. Poslali nás už v šestém týdnu na sono a zjistili reflux. Na sonu jsme byli již 3x a i když mu bude 5 let, stále s tím bojujeme.
Má zvýšené lůžko, dietu pro refluxáře, žádné pití s bublinkami...
Chce to konzultovat spíše s pediatrem než na diskuzi 😉.
Držím pěsti.

rewq
autor
15. led 2012

Teda holky, teď jste mě vyděsily! ☹ Já netušila, že kašel, alergie a ublinkávání spolu může souviset ☹ Teď se ke všemu cítím jak totální blb 😕 Mám už druhé dítě, první naprosto bez problémů, žádný kašel, žádné ekzémy, žádný reflux ... takže tohle jsem nikdy neřešila. A to, že všechny naše problémy spolu můžou souviset mě nenapadlo už vůbec! ☹

rewq
autor
15. led 2012

@natalie77 ... a do kdy ten reflux může u dětí trvat? Já vždycky myslela, že je to záležitost prvních měsíců. Fakt jsem tohle nikdy neřešila. Ani neznám nikoho v okolí, kdo by s tím měl problémy. Musí to být pro syna dost nepříjemné ☹

rewq
autor
15. led 2012

@luthien.k právě, že my žádné alergie, astma ani ekzémy v rodině nemáme (jen moje ségra má od puberty ekzém, ale zbytek rodiny vůbec nic, ani z manželovy strany). Z toho taky pramení moje nevědomost 😉

rewq
autor
15. led 2012

@camelinka já dávám příkrmy teprve 14 dní 😵 Takže toho malej celkově moc nesní. Vše zapíjí mým mlékem, ta troška, co sní, mu nemůže stačit.

camelinka
15. led 2012

@rewq aha tak on se prcek jeste rozpapa 🙂 , my mame ultra zrouta, by me to zblajzla i s miskou takze uz kojim jen v noci a odpoledne na svacu tak uz blinkani skoncilo dikybohu. drzim palecky 😉

luthien.k
15. led 2012

@rewq můžou, ale nemusí, na alergologii to pořádně proberete a uvidíš.

rewq
autor
15. led 2012

@luthien.k Jo jo, ve středu tam jdeme, tak se ukáže. Díky všem za příspěvky, holky!

rewq
autor
21. led 2012

Zdravíme všechny, tak jsme ve středu absolvovaly alergologii a teprve nás dr. poslala na odběry krve. Výsledky budou za měsíc, tak se uvidí. Prý to nejlépe pozná z toho. Ptala jsem se, jestli je možné, že ten náš kašel souvisí s ublikáváním a prý ne. Prý by ten kašel vypadal jinak - spíš jen takové pokašlávání od dráždění, bez nálezu na průduškách (stahování průdušek).

linee
16. črc 2016

@rewq vim,ze je.to uz dlouho,ale jak jste tehdy dopadly?

rewq
autor
17. črc 2016

Ahoj linee, je to sranda, už si ani nepamatuju, že jsem něco takového řešila 😀 U nás je vše v pořádku. Ublinkávání přešlo kolem 1 roku. Na alergologii už nechodíme. Možná nějakou lehčí má (v květnu má každý rok vodovou rýmu a kýchá více něž obyčejně), ale neřeším to. Doktorka na allegro ho furt chtěla "řešit", měla jsem mu dávat léky při každém kýchnutí ... přišlo mi to úplně zbytečné, jen chemie, což mi potvrdila i naše pediatrička, takže jsem na allegro přestala chodit. A problémy nemáme žádné ... R.