Půlroční syn pořád řve, chce se chovat, v noci se budí

oililygirl
21. únor 2014

Ahoj vsem,

brzo bude synovi pul roku a naivne jsem myslela, ze budeme mit to urvane obdobi za sebou. Ani omylem. Porad rve. Nemuzu ho nekam polozit, aby si hral a ja mohla neco delat. To vydrzi tak 5 minut. Pak rev. Nevim, jestli to jsou prdy nebo zuby nebo nuda, proste netusim. Chce se porad chovat a nejlip skakat na mici, jako v dobe nejhorsich kolik. Je plne kojeny. V noci se budi tak 3-4x. Nevite co s tim, prosim???
Jinak sme zkouseli vsemozne preparaty jak na prdy, tak na zuby a nic moc :-/
Porad si nedovolim jist cibuli, brokolici, lusteniny a tak. Uz sem docela zoufala. Poradte PROSIM

deenyska
21. únor 2014

@oililygirl Taky jsem měla takového uřvánka, i když je pravda, že v tom půl roce se to začala srovnávat. Samozřejmě si netroufnu říct, co plačtivost způsobuje tvému synkovi, ale z toho, co jsi uvedla, bych řekla, že je rozmlsaný, myslím na to chování a tak. Oni ti mimísci jsou pěkný potvůrky, snadno si na něco zvyknou a když zjistí, že jak pípnou, maminka přiskočí, dělají to pořád. Náš malý měl taky velký problémy kolikami, tam nám pomohl jedině Baby Calm. Ale co chci říct... celý noci jsem chovali, malej plakal, plakal, až si zvykl, že se pořád nosí, chová, dadá... takže jsem zahájila "misi" odnaučování. Ne, že bych ho nechávala vyřvat, to ne, ale chvíli trvalo, než jsem ho při pláči zvedla (maminka pozná, kdy je to vážné 🙂 ), a co se usínání týče, šlo vlastně o trénink výdrže, prodlužovala jsem jednotlivé intervaly mezi stáním u postýlky a odchodem a za pár dní se mi to vyplatilo. Chce to velkou trpělivost a odhodlání. To je tak z mé zkušenosti. Jinak některé děti se tak často v noci budí i v roce, těžko říct, co za tím je. Jestli bolí bříško, tak bys to asi poznala, zuby za tím taky můžou být, na to je gel Calgel, myslím, já jsem taky vyzkoušela ten masážní silikonovej kartáček na prst a masírovala jsem mu dásně... na nudu bych to neviděla, nanejvýš na to upozornit na sebe. Hlavně hodně sil a vydrž 😉

mrazulkav
21. únor 2014

Jj, jsou to potvůrky a mají dospělé pěkně obtočené kolem prstu, když chtějí 🙂 Zkusila bych hned nezvedat, ale zabavit hračkami, lechtáním, povídáním, zpíváním...
Já to malé zatrhla hned (naštěstí to šlo), taky trpěla na prdy, taky jsme chovali, potřásali... Ale jak jsem zjistila, že jakmile ji vezmu do náruče a přestane řvát - prostě chtěla jen chovat, rychle jsem ji šupla zpátky do postýlky. Byla jsem u ní třeba dál, ale nechovala... hladila jsem a broukala... Stejně jsme to museli udělat, když jsem ji brala v lehátku do kuchyně, abych uvařila. Měla u sebe jednu hračku (kousátko a stejně nakonec je nejspokojenější s lžící, popř. celou mrkví atd) a zpíváme, občas na ní juknu, bafnu, udělám ksichtík a je spokojená...
Ale je mi jasné, že každé dítko je jiné a co platí na jedno, na druhé ani náhodou... Takže držím pěsti 😉

pisisvori
21. únor 2014

@oililygirl měla jsem to podobně, nevydržela ani těch 5 minut...zlepšilo se to když začala sedět....v noci se budila i 10x ne 3x. Za velké trpělivosti bych zkoušela pomalu a postupně zvykat na to vydržet🙂. Ale mě se to neosvědčilo, když jsme jí nechala plakat 2 minuty, pak bulela ten den ještě o hodně víc...některé děti jsou prostě takové kontaktní a maminku potřebují a nezbývá než vydržet. Spaní se zlepšilo po 12m na 2-3x,po 16m už spala celou noc...přes den taky konečně po roce začala trochu spát...hrát si začala sama až okolo 3 let.
Asi jsme moc neporadila, ale jen moje zkušenost.

oililygirl
autor
21. únor 2014

@deenyska
@mrazulkav
@pisisvori

Dekuju moc za reakce a rady. Ja ho uplne hned nezvedam, ale on pak rve cim dal vic a vic a uprimne, udelam pak cokoliv, aby byl klid. On je totiz neskutecne hlasity. Taky povidam, zpivam, ale nekdy je v takovem amoku, ze me stejne nevnima...

mrazulkav
21. únor 2014

@oililygirl Jo, taky máme hlasité mimčo 😀 Aspoň oproti těm, co znám z okolí - ty když řvou, tak to zní jako když naše malá brouká 🙂
Určitě na něco přijdete! U nás pak ještě víc než hračky zabírají běžné věci - klíče, kapesníky, lžíce, jakékoliv šňůrky... sápe se i po telefonu, ovladači, ale to jí moc dávat nechci...

katyxq
21. únor 2014

Moje rada - naplnit potřeby dítěte 🙂 (a chtít fyzický kontakt s rodičem, obzvlášt s maminkou není žádný rozmar nebo rozmazlenost, ale normálnǐ fyziologická a psychická potřeba), nošením v šátku/ergonosítku, společným spaním apod.: https://www.modrykonik.cz/duvera-v-plac-ditete

oililygirl
autor
22. únor 2014

@mrazulkav presne!!! Nas brouka jako ostatni rvou 🙂 I v poradnach jsou z nas nekdy hotovi 😀
Ale treba jsou zase dny, kdy je jakoby strasne hodnej, tak ja fakt nevim.
@katyxq chapu, ze to neni rozmar, ale maminka taky potrebuje chvili pro sebe nebo se aspon najist 🙂
Nosime v nositku ven, nekdy, ale doma v tom byt nechce. Spinkame spolu vicemene.

mrazulkav
22. únor 2014

@oililygirl Úplně tomu rozumím, člověk se rád mazlí, chová... ale nejde to pořád... Aby bylo spokojené miminko, musí být spokojená maminka. Pleny pro dospělé odmítám nosit, jíst jen sušenky taky nejde, ale spát ve stoje už občas skoro zvládám 😀
Ráda bych vychovala vyrovnaného a samostatného človíčka... 😉
@katyxq Ne všem tohle vyhovuje... naše malá třeba nemá ráda dlouhé chování (už několikrát plakala, že chce položit) a společné spaní taky pro nás není (ráno jsme obě hotové a musíme se dospat každá ve své posteli)

katyxq
22. únor 2014

@mrazulkav ale zakladatelka psala, že miminko chce pořád chovat 😉, jinak bych sem nepsala

Jinak ja jeden čas chodila i na WC s malou v šátku, vařila, vysávala, uklízela, občas tak i jedla (s ubrouskem na její hlavě 😀).

mrazulkav
22. únor 2014

@katyxq jj, já vím... já zase jen z mé zkušenosti, že to není vždy možné...
A taky kolikrát jím s malou na klíně - jen ten ubrousek na hlavě nám nefunguje 🙂 takže pak vybírám drobky apod. z vlásků 😀

katyxq
22. únor 2014

@mrazulkav 😀, drobky ve vláskách jsou klasika 😉, ale jak mám malý prsa a malá je muší váha, tak to spíš propadlo až dolů a taková čokoláda v plíně mě ani moc nepřekvapila 😀

oililygirl
autor
26. únor 2014

@katyxq
@mrazulkav

Tak to mrnous chce chovat, ale musim byt v pohybu, ne ze s nim budu sedet, to se mu nelibi, takze chovat a chodit. Opravdu neni nejlehci, takze to moc dlouho nevydrzim.

katyxq
26. únor 2014

@oililygirl šátek nebo ergonosítko by ti odlehčilo, ulevilo zádům, uvolnilo ruce 😉

oililygirl
autor
26. únor 2014

@katyxq to ano, my mame ergonomicke nositko, ale to funguje jen venku, doma v tom rve