Pupík. Nesetkala jste se s tím některá?

michaela1990xx
15. říj 2020

Holky, nesetkaly jste se některá s tímto u miminka?

michaela1990xx
autor
15. říj 2020
michaela1990xx
autor
15. říj 2020

Máme 4 týdny po porodu a tohle se nám objevilo. Zítra jdeme k doktorce, jen me zajímalo jestli jste se s tim některá nesetkala a co to pro nas bude znamenat.

dashyyy
15. říj 2020

Vypadá to jako pupeční kýla.. varianty jsou dvě, buď se nechá a sleduje a nebo se odoperuje.. záleží podle dalšího nálezu, ale u dětí se nechává a s růstem se stáhne, ale jak píšu záleží na dalším nálezu.. tak uvidíte zítra 😉

juliemichal
15. říj 2020

@dashyyy takto fakt vypadá pupeční kýla?třetí syn jí má od narození a to má jen ten pupík venku,v lednu jsou mu 4 a teď skrz corony nás na chirurgii nevezmou,ale naštěstí to hrozné nemá,ale fakt to vypadá úplně jinak než u miminka od Míši ☹

michaela1990xx
autor
15. říj 2020

Ahaa, ja si spíš myslela jestli to není třeba granulom.

dashyyy
15. říj 2020

@juliemichal asi záleží kde přesně je a co se mu tam vyvalilo, jestli je vyložěně pupeční nebo břišní.. ono těch druhů kýl je dost.. já mám třeba nad pupíkem liparokélu, kde mi praskla břišní stěna a leze jen tuková vrstva, bez vnitřností, takže nehrozí uskřinutí.. to jsem třeba vůbec netušila.. jukla jsem ještě teďka na fotky na netu a mohla by být, určitě to ale nevím, to mě tak napadlo na první pohled 🙂 a nějak pravidelně chodíte na kontroly? Já bych právě taky měla jít, odložila jsem to na jaře, že to nechám na podzim.. no 😀

juliemichal
15. říj 2020

@dashyyy no právě,že jsem s malým taky měla jít na chirurgii na jaře,ale volali mi,že nám termín ruší skrz corony 😀 na kontroly nechodíme,ale 28.10 jdu s nejmladším na 6 týdenní poradnu,tak vezmu i třetího syna aby se doktorka na tu kýlu podívala.nelíbí se mi,že ještě nezmizela,ale furt je tak malá jak byla a to mu fakt jen leze ten pupík ven a prý toto je pupeční kýla.v těch pupečních se nevyznám vůbec 😀 druhý syn měl oboustrannou tříselnou kýlu a to šlo poznat pěkně,protože tam byly jakokdyby kuličky,tak jsem i věděla kde jsou,ale s pupeční kýlou jsem se setkala jen u Matea.

klokanka31
15. říj 2020

@michaela1990xx Moje malá měla úplně to samé, asi 2-3 týdny po porodu, bála jsem se že je to kýla. Doktor po telefonu že by to mohlo být, ať to zamačkáváme a přijdem za 4 dny. Ale mezitím ta kulička praskla, zalilo se to krví, další den to vyschlo, a druhý den při čištění pupíku to samo odpadlo. A doktor nám pak říkal že to teda nebyla kýla, ale tzv. granulom.

lopkaa
15. říj 2020

Vypadá to jako granulom. Měla ho má dcerka a chodili sme s tím na podvazování, aby odpadl ;)

marketka_m
15. říj 2020

@michaela1990xx my jsme to meli.byl to granulom.nechte ai to zkontrolovat u doktorky..a pak na to tycinku a bude po nem🙂

malytlustyhroch
15. říj 2020

Syn, mel granulom, takze to bylo prvni, co me napadlo, kdyz jsem zahlidla fotku. Ale predne granulom vypada jako vetsi drama na netu, nez je to pak ve skutecnosti. A teda nas granulom byl mnohem osklivejsi, furt mokval, strupovatel, to tak na te fotce ani nevypada... syn mel kylu + granulom a nakonec nas dyl trapila ta kyla, ale to taky spis me nez syna. Granulom na chirurgicky ambulanci podvazali a do tydne konecne zahojeny pupik.

michaela1990xx
autor
15. říj 2020

@klokanka31 @lopkaa @marketka_m @malytlustyhroch holky, dekuju vám za info. Uklidnili ste me. Ja se bala, ze to bude mít horší a drastictejsi řešení. Děkuju 🙂

malytlustyhroch
15. říj 2020

@michaela1990xx byla jsem z "naseho" pupiku na nervy ani ne pred rokem, prolezla jsem celej internet... A pak i kdyz to granulom byl, tak to bylo fakt dost v pohode. Na te chirurgicke ambulanci byli super skvely, trpelivy, dokonce tam meli i sedatko v ordinaci pro starsiho sourozence, daleko od vseho, co by se mohlo rozbit, takze na jednu z kontrol uz jsem brala i starsiho, kdyz muz nemohl hlidat. Syn mel ten granulom veliky a s tlustou stopkou (zaplnoval cely pupik) takze jsme tam museli vickrat. Dokhromady se vsemi kontrolami jsme tam byli ctyrikrat v rozpeti sedmi dnu, takze program na cely tyden. Maly to snasel v pohode, zaplakal, ale jen chvilku, a to je od narozeni fakt vztekloun.

michaela1990xx
autor
15. říj 2020

@malytlustyhroch ja se právě nejvíc bala, že se to třeba musí odstraňovat pod narkozou.

marketka_m
15. říj 2020

@michaela1990xx neeeeeee! narkoza ne! dokonce u doktora co jsem byla (náhoda - byla jsem v nemocnici a zmínila jsem se at se koukne na prdolu), byl názor, že žádné tlačení, žádné podvazování atd.. prostě tyčinka (už neívím jak se jmenovala), zčernalo to (bylo potřeba dávat pozor, protože to kůži poleptalo) ale pro mě skvělej přístup..
ZAŠLA BYCH K DOKTORCE POTVRDIT GRANULOM, A PAK BYCH SI KOUPILA TU TYČINKU V LÉKARNĚ (lapis nebo tak nějak se to jmenovalo), vše bude dobré 🙂 bude mít krasnej sexy pupík 😀 uvidíte 😀

michaela1990xx
autor
16. říj 2020

@marketka_m tak jo děkuji, hned je mi lip 🙂
Lapis, uz sem si to našla 🙂

domkkaa
11. čer 2021

@marketka_m škoda, že jsme neměli doktorku, která by nám taky dala tyčinku Lapis.. nás poslali v měsíci s granulomem na operaci.. teď kom mám druhou dceru 14ti denní a máme úplně to samé tentokrát to ovšem prvně zkoušíme s tyčinkou tak snad to zabere.. dnes jsem poprvé namazala a trochu ji z toho teče krev 🙈

marti89
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketka_m
12. čer 2021

@domkkaa pokud tece krev tak bych navstiila doktora.pohotovost

evinahosta
12. čer 2021

Ahoj, syn mel asi dva tri tydny po porodu to same (teda podle fotky, nejsem doktor, takze to klidne mohlo byt treba jen neco podobneho) , nase doktorka mi rekla pouze hodne promazavat Framykoinem a kdyby to nezmizelo, resilo by se to dal, ale synovi to do par dnu zmizelo jen tim Framykoinem 🙂 neboj, urcite tam zadne drasticke reseni nebude 🙂

michaela1990xx
autor
12. čer 2021

Nám to taky nakonec samo zmizelo 😊