Pusinkování kojence cizími lidmi. Vadí mi to

adela27
28. zář 2011

Ahoj holky, nevím jestli jsem úzkostná či přecitlivělá matka, ale vadí mi, když mou dceru (nyní 8M) někdo pusinkuje, byť jen na tváře! Na pusinku se snad nikdo neopováží, teda ne přede mnou a doufám, že kdykoli. Já sama jí dávám pusinky max do vlásků, ale ostatní - má matka, tchýně či sesta jí dávají pusy na tvář a ožužlávají ji! několikrát jsem jim oznámila, že to nerada vidím, a nechci aby to dělaly, nevíme nikdo, co v sobě máme ( má sestra teď nyní zlatého stafylokoka v krku a je léčena ATB!), ale nikdo mě jaksi nebere vážně a smějí se, že jsou zdravý a vychovaly své děti, tak co jim budu říkat za bláboly. Myslíte, že jsem já tak úzkostná a moc to hrotím a nebo bych jim měla nějak důrazněji říci, ať to nedělají a vyposlechnout si jejich nadávání a vražedné pohledy. nyní zrovna malá i já marodíme, s teplotami a jsme celé zahleněné ☹-

ilonne
28. zář 2011

@adela27 Tvoje dcerka, tvoje pravidla a ostatní by je měli respektovat. Ale, co udělat pro to, aby to skutečně dodržovali, to fakt nevím.

ffiinnkkaa
28. zář 2011

Taky to nemám ráda. Dělám to jen já - a to až teď skoro v roce a manžel. Naštěstí ostatní to ani nenapadlo.
A že tě neberou vážně? Měli by!! Je to tvoje dítě, rozhodnutí a měli by tě respektovat.

adela27
autor
28. zář 2011

Prostě budu muset být za černou ovci rodiny a být na ně zlá? ☹( já nevím, jak jim to číct už slušně, aby to pochopili...

ffiinnkkaa
28. zář 2011

@adela27 Je to přece tvoje dítě..

adela27
autor
28. zář 2011

@ffiinnkkaa to bohužel nikdo nechápe ☹

ffiinnkkaa
28. zář 2011

@adela27 musíš si prostě dupnou.. 🙂 držím palce

luckyhoney
28. zář 2011

Já nevidím na pusince na tvář nic špatného.. pokud jí nepusinkuje půl ulice, ale jen mamča a tchýně tak mi to přijde ok 🙂 U sestry pochopím, že ti to vadí .. Moje mamka dcerku taky pusinkuje a nikdy by mě nenapadlo jí to zakazovat. Ale je to tvoje dítě ...

adela27
autor
28. zář 2011

@luckyhoney já už pak nerozlišuji kdo to je, ale nejčastěji právě tchýně a pak máma se ségrou..sama se bojím, prostě všude vidím nějaký potenciální zdroj nákazy a nikdo nevíme co máme v sobě - viz teď má sestra, když chodí X týdnů se stafylokokem v krku.. ☹

arianka
28. zář 2011

@adela27 : je to tvé dítě a ty jsi ta, která se o něj stará, když je nemocné, nastav si pravidla, která považuješ za vhodná a na nich trvej, bez ohledu, zda s tím okolí souhlasí nebo ne. Upřímně, pusinkovat miminka na tvář či pusu by třeba mou mamku ani nenapadlo, i kdyby nakrásně věděla, že je zdravá, prostě jsou to malá miminka, tvoří si imunitu a myslím, že k tak malým dětem to vážně nepatří. I když to láká, tak přesto myslím, že pusinka do vlásků stačí a muchlování s prckem klidně počká, až bude podstatně větší

adela27
autor
28. zář 2011

@arianka no když byla malé miminko, tak se ještě celkem krotily, byla křehoučká a malinká, ale teď, cca od toho pátého měsíce to vidím u tchýně snad denně, jak jí pusinkuje na tvář a nebo si jí dá hodně blízko a mluví na ní..

luckyhoney
28. zář 2011

Mě teda spíš přijde hodně smutné co máš v nadpisu a to je "pusinkování cizími lidmi" .. myslím, že babičky nejsou cizí lidi... ☹ a buď ráda, že mají malou rády. Určitě mají rozum a nebudou ti jí pusinkovat když jsou nemocné. A upřímně i to že ty sama své dcerce dáš pusinku max. do vlásků mi přijde přinejmenším "divné".
Ano, miminko si tvoří imunitu, ale aby si jí vytvořila tak se taky musí s něčím setkat 🙂

boruuvka
28. zář 2011

@adela27 mě by to taky vadilo. Ale naštěstí jsme nelíbací rodina, nikdy jsme se s rodiči neocicmávali a ani já to nepraktikuju. Já malou pusinkuju na tvářičku a babička se maximálně přitulí tvářičkou. Já ani nepraktikuju ocumlávání dudlíku před tím, než se dá dítěti. Přijde mi zbytečný, jak některý maminky olíznou dudlík, než ho dají do pusinky. Když ti to vadí u tvojí mamky a ségry,tak tam snad není problém si to vyříkat a říct jim, že si to prostě nepřeješ. U tchýně chápu, že se to tak na rovinu říct nedá... Myslím, že by se to samo mohlo časem vyřešit, až malá začne lézt a utíkat jim 🙂

camelinka
28. zář 2011

My s manželem naši prdelku od začátku cicmáme od rána do večera a přežila to 😝. U nadpisu sem si myslela že to bude o "cizích" lidech a ne o členech rodiny, nehodlám mít z dítěte skleníkovou květinu.
Něco jiného je když je někdo nachlazený/nemocný, jinak na tom nevidím nic špatného, za pár let budem rádi když se přijde pomazlit.
Každopádně je to vaše dítě a pokud ti něco vadí tak se ozvěte, ostatní by to měli respektovat 😉

toma75
28. zář 2011

Souhlasim s @luckyhoney,děti musi s něčim setkat,aby proti tomu se jim vytvořila imunita.
To u nas je ''libaci '' rodina a jsem rada...Ja bych svoje dětatko cele opusinkovala.Mym bych to take nezakazovala.

camelinka
28. zář 2011

@toma75 asi tak nejak 😉 , navic nase Sarus je takovy mazlicek ze drzi jak baryn a muze si pusinu rozskubnout od ucha k uchu 😵

anka.
28. zář 2011

no, já jsem nemohla vystát (a stále ještě nemůžu), když se k dítěti přibližuje někdo, kdo má zrovna opar. Bohužel ne všichni (i v rodině) jsou ohleduplní. A zase "seřvat" např. tchýni si nedovolím ☹
Už teď je mojí noční můrou, že se někdo z rodiny s oparem anebo chrchlající přijde podívat do porodnice

adela27
autor
28. zář 2011

Já nevím, mě to prostě vadí.. souhlasím nadpis je zavádějící.. ale abych tam psala přímo lidi, keří ji pusinkují tak to by byl asi pěkně dlouhý nadpis.. ono je tak asi jedno, kdo ji pusinkuje, protože pokud nemá někdo akutní virozu, tak si myslí, že je OK a za pár dní může lehnout a tomu bych chtěla u malé předcházet, protože aby měla stafylokoka v 8M bych teda fakt nechtěla ☹

anka.
28. zář 2011

@adela27 a nemůžeš to aspoň ségře nějak vysvětlit nebo prostě ji poprosit, ať to teď, když je nemocná nedělá?

adela27
autor
28. zář 2011

@anka. teď dostala zákaz k nám chodit 🙂)).. má zánět mandlí z toho.. ale chodila s tím údajně 7 týdnů a mezitím byla s malu v kontaktu Xkrát a pusinkovala jí a tvář a říkala, že je úplně zdravá..no a jaksi nebyla že..

anka.
28. zář 2011

@adela27 no, je fajn, že se ségrou se dá domluvit - někdy může být problém s ostatníma: jako např. z manželovi strany anebo říkej babičkám, ať něco nedělaj 😠
ségra o tom něvěděla a určitě to nedělala schválně

adela27
autor
28. zář 2011

@anka. tak jasný, že tonikdo asi nedělá schválně, ale právě bych chtěla těmto situací předcházet a ne trnou při pohledu na pusinkující tchýni co může mít v sobě a strachovat se, jestli malá něco nedostane.. možná jsem moc úzkostlivá, ale dneska těch hnusů okolo nás je .-((.. jen prost nevím, jak to třeba tchýni podat, každej hned vytahuje kolik vychoval dětí apod!

weri1
28. zář 2011

cizí lidé mi vadí, ale rodina teda vůbec....já malýho líbám všude, je to moje dítě, moje krev a pusinkuji se s malým ráda....je jasný, že nemocný člověk je něco jiného, ale měli by respektovat tvoje přání !
@adela27 tvoje dcera ti sama od sebe nedá pusinku? a když jednou přijde a dá ti ji, co uděláš?

anka.
28. zář 2011

@adela27 jo, tak to taky nevím (jak to třeba tchyni podat). Sama bych uvítala na tohle tipy - já většinou řeknu manželovi, ať to nějak zařídí. Jinak s tou úzkostlivostí je to možná trochu pravda, protože v 8 měsících už není holčička tak malinká, ikdyž Ti to tak asi pořád připadá (a pořád připadat bude) 😉
Na druhou stranu i mě bylo občas nepříjemný, když někdo moc muchloval mimino, ale buď jsem se snažila to nějak zaonačit a vzít si ho, anebo to zkousla. 😒
Jednou jsem viděla v MHD jak vyndala maminka z kočárku úplně malinkou holčičku, protože brečela a za ní si sedla taková smrdutá bezdomovkyně a začala ji hladit hlavičku, že je to pěkná holčička. To na mě šly mrákoty. A ta maminka z toho taky nebyla evidentně zrovna nadšená.

arianka
28. zář 2011

@adela27 : aha, no tak takhle u trochu většího míma už to asi tak hrozné není, spíš už jde o to, zda je tchýně a vůbec blízké okolí natolik soudné, že v případě tušení, že na ně něco leze, tohle neaplikují, to je třeba u nás trochu problém ...., jsem na to alergická, neb mám dvojčata a při představě, že jeden marodí a druhý ne a jsem celé dny sama, tak bych se asi zbláznila a tchýně zrovna neřeší, zdá má rýmu a tak.. TAkže jsem stanovila jasná pravidla, když není soudná, tak holt budou pravidla... Asi tak ..

adela27
autor
28. zář 2011

@weri1 nedá, je jí 8 měs 🙂))) to by teda byla fakt dost dobrá 🙂)-- a když ji dá mě, nic se dít nebude, já jsem si ji stvořila a já si ponesu případné následky, kdyby ode mě někdo něco měla chytit...

anka.
28. zář 2011

@arianka s tou soudností - přesně!!! Zůstat doma sám, vzít si paralen a čaj anebo se jít podívat na čerstvé miminko, hm? Hádejte, co vyhraje...ach jo ☹
Můžu se zeptat víc na ty pravidla?

camelinka
28. zář 2011

@adela27 nevim, kazda to bereme asi jinak, některá to holt řeší víc, někdo míň,my máme doma dva psíky, se kterýma přichází do styku denně a nedělám si iluze že ji někdy neolíznou a taky se z toho nehroutím.
A ono 8 měsíců není tak málo, už má za sebou všelijaký očkování atd takže to chce zas tak moc neřešit jinak se z toho zblázníš. Na druhou stranu někomu s oparem bych to vysvětlila pěkně rázně a bylo by úplně jedno jestli je to tchýně nebo kdokoliv jiný, když se mi něco nelíbí tak se ozvu 😉

weri1
28. zář 2011

@adela27 tak mě malej dával už v 8 měs. že nastavil pusinku a čekal

weri1
28. zář 2011

jéžiš kvůli bakteriim, to nesmíš tak řešit, malej venku leze, pak si dá ručičku do pusinky a co??? mám se zbláznit?

anien
28. zář 2011

Já bych to hrotila, jen pokud jsou dotyční nemocní. Jinak v tom nevidím problém. Označit svoji matku a sestru za cizí lidi mi přijde trochu drsné. V podstatě souhlasím s @luckyhoney