Pusinkování kojence cizími lidmi. Vadí mi to

adela27
28. zář 2011

Ahoj holky, nevím jestli jsem úzkostná či přecitlivělá matka, ale vadí mi, když mou dceru (nyní 8M) někdo pusinkuje, byť jen na tváře! Na pusinku se snad nikdo neopováží, teda ne přede mnou a doufám, že kdykoli. Já sama jí dávám pusinky max do vlásků, ale ostatní - má matka, tchýně či sesta jí dávají pusy na tvář a ožužlávají ji! několikrát jsem jim oznámila, že to nerada vidím, a nechci aby to dělaly, nevíme nikdo, co v sobě máme ( má sestra teď nyní zlatého stafylokoka v krku a je léčena ATB!), ale nikdo mě jaksi nebere vážně a smějí se, že jsou zdravý a vychovaly své děti, tak co jim budu říkat za bláboly. Myslíte, že jsem já tak úzkostná a moc to hrotím a nebo bych jim měla nějak důrazněji říci, ať to nedělají a vyposlechnout si jejich nadávání a vražedné pohledy. nyní zrovna malá i já marodíme, s teplotami a jsme celé zahleněné ☹-

adela27
autor
28. zář 2011

@anka. manžel stojí právě spíš při nich a ať neřeším kraviny.. ale on celkové nějak neřeší, až když by věděl, že se od někoho nakazila, ale to mě přijde už pozdě něco řešit...mě právě přijde malinká v 8 měs.. .☹ já už nemám sílu jim to říkat furt dokola.. pkusím se znova, až ji zase uvidím a pár dní se bude přede mnou ovládat a pak se to zajede do starých kolejí..

adela27
autor
28. zář 2011

@anien to cizí myslím ve smyslu, že nejsou jejími stvořiteli - tudíž to beru z tohoto pohledu jen pro upřesnění všech, kteří na tomto bazírují.

mamkamarketa
28. zář 2011

ja nevim,ale ja bych pusinkovala malyho od rana do noci 😀
podle nazvu diskuze jsem myslela,ze se jedna o sousedku,pani prodavacku-to jsou cizi lidi. babicka a teta = RODINA.
nevim,ale vy ktere si myslite,ze neni spravne dat mimcu pusu na tvar,bych vas rada chtela videt az vam bude zakazano libat svoje vnouce 😝 je jasny,ze kdyz je clovek nemocny,nebude ocumlavat mimino.

Ted mi dozniva pasovy opar.kdo ho mel tak vi jaka kruta bolest provazi toto onemocneni. Bolesti se neda pomalu spat, ale jediny na co jsem se ja tesila,az to zmizi,ze zase budu moc pusinkovat malyho 😵 😵

K tem pravidlum-jako pravidlo beru '''venku je zima musi mit cepici'' ''zadny sladkosti pred jidlem''

a jeste matka co da svemu diteti pusinku MAX do vlasku,je prinejmensim podivna 😕
tim,ze babicka a teta Tve dceri daji pusinku beru jako projev lasky a nevidim na tom nic spatneho. Me treba vadilo,kdyz nikdo prisel na navstevu a bez umyti rukou zacal na syna ''hrabat'' ale v zivote by me nanapadlo zakazovat rodine dat synovi pusu 😨

toma75
29. zář 2011

Když pořad přemyšlet,že přijde do kontaktu s nejakyma bakterii,tak to človek nesmi ani ven,ale ani doma se jim nevyhneš,protože jsou všude.Tak to je potom paranoa. 😒

aja9
29. zář 2011

Teda nevím,ale příjde my to trochu divné pusinkovat dceru jen do vlásků. Jako beru,když je člověk nemocný,ale takhle? Přece jen už musí být trošku imunní v 8 měsících už zase taková malinká není.A co budeš dělat,jako ti bude šahat venku do písku,nebo něco ze země žužlat. To by jsi nemohla potom ani chodit ven. Já mám dvě děti 3 roky a 4 měsíce,a ta starší tu malou taky pusinkuje,já na tom nevidím nic špatného,spíše naopak. A si vem určitě chodíte do obchodu,a tam myslíš,že nic nechytne? Stačí jak jeden kýchne a už to může malá mít. Moje starší dcera jak byla menší,tam snědla ze země rohlík,tam pojedla písek atd. jasně hned dostala přes zadek,že to nesmí,ale hold takovým věcem se neubráníš.

ronyx
29. zář 2011

No příjde mi to trošku přehnané.Ty sama jako její matka jí dáváš pusinky pouze do vlasů? 😕 😨 Myslím,že strach,že od tvojí mamky nebo sestry něco chytne je naprosto zbytečný. Kdyby byly nemocné dítě to chytne i bez pusinek když jí chovají na klíně.To se přenáší taky vzduchem. Já teda své první dítě čekám v prosinci,ale už teď vím,že mi opravdu nebude vadit,když ho vlastní teta nebo babička políbí. Já to svým neteřinkám dělám taky, (teda né že bych je nějak ocycmávala,ale občas je políbím). A ségře to teda vůbec nevadí, ba naopak,je ráda,že vidí jaký mám k nim krásný vztah. Něco jiného by samozřejmě bylo u cizích lidí,to by mi možná trošičku vadilo.

elvira
29. zář 2011

Mno - trošku to asi hrotíš, jak píšeš, že nikdo neví, jakou má v sobě nákazu... To je sice z části pravda, ale neumím si představit, že bych své dítě nepusinkovala z těchto důvodů. U babičky a tety malého to beru jako totéž - jen ony ho neožužlávají na pusu, ale třeba na tvář, do vlasů.
Na druhou stranu - pokud je kterýkoliv dospělý nemocný, tak snad malýho neoslintává, ne?
Vidím v tom trochu podton něčeho jiného...

fiallinka
29. zář 2011

no, myslím si, že nikdo by neměl dělat dítěti to, co ty nechceš, na druhou stranu pusinkování mimina a otlapkávání mi přijde úplně normální, moje rodina to dělá taky (i když samozřejmě hlídám, jestli nejsou nemocní, nemají opary, apod., pro jistotu), takže bych možná trošičku polevila.

Ale vím, že každý je jiný a každý má za normální jinou míru kontaktu.

arianka
29. zář 2011

@anka. : hele kolem mě to všichni dobře ví, pokud někam jedeme na návštěvu k příbuzným, důsledně se ptám, jestli jsou tam všichni ok, kdyby náhodou zapoměli .... A pokud někdo jede k nám a fakt se objeví mezi dveřma s rýmou nebo prostě fakt je vidět, že evidentně zdravý není, tak má smůlu, prostě zahlásím sorry, ale moje děti jsou zdravé, nebudu riskovat, takže z dálky pozdravit a to je tak asi všechno a pusinkovat a chovat až budeš fit.
Jak tu někdo píše o zvířatech a tak, já rozhodně nejsem přecitlivěla, mé děti vyrůstají se zvířaty, aktivně se mnou chodí mezi lidi a samo nemůžu zaručit, že na ně někdo něco neprskne. Ale ono je přece jen rozdíl, zda si je dotyčný nemocný chová na 20cm u obličeje nebo zda je někdo mine na 2m v kočáru .. A znovu opakuju, jsem to já, máma, která pak bude mít bezesné noce, když jedno nebo obě děti budou nemocné, takže pokud prostě tchýně nemá soudnost a jde na návštěvu k miminkům nastydlá, prostě sorry, ale pochováš si je příště. .

vrana
29. zář 2011

Souhlasím s holkama. I mně přijde při nejmenším divné, že ani sama malou nepusinkuješ jinak než do vlásků. My jsme malou pusinkovali a pusinkujeme pořád, už od miminka. Měla a má to moc ráda. Sama začala dávat pusinky hodně brzy (ne 8 měsíců na to opravdu není brzy). Podle nadpisu jsem rovněž myslela, že se jedná o cizí lidi na ulici a ne o rodinu. Cizí lidi bych chápala že ti vadí, mě svého času vadilo i to, že mi důchodkyně civí do kočárku a šmatají malé na ručičky, na to vážně zvědavá nejsem - od CIZÍCH, nikoliv od RODINY. A že v sobě člověk může mít různé nákazy 😕 jasně no, ale to byste se opravdu museli doma zavřít jako ve skleníku, protože nákaza se šíří převážně kapénkovou infekcí, takže ti dítě nemusí nikdo ani cumlat. Taky v tom vidím trošku jiný problém, než to, aby miminko něco nechytlo...

Takže být tebou, přehodnotím trochu svoje stanoviska a beru to víc pocitově jako máma 😉

alamo
29. zář 2011

Ja si nemyslim, ze zakladatelka je hned divna, kdyz pusinkuje dite jenom do vlasku. Preci kazdy mame nastavenou potrebu intimity a pusinkovani jinak - o tom pise uz Zdenek Matejcek - tak z ni prosim nedelejte nejakou chladnou matku - kazdy to ma preci jinak. I s obavou z bacilu. A myslim, ze zakladatelku stejne nejvic stve ten princip - ze da nejaka pravidla a ostatni se ji vysmejou do tvare - to by me taky nastvalo. Pro me bylo po porodu zajimave sledovat, jak jsou nebo nejsou ostatni lide zodpovedni k malemu miminku - nekdo rusil navstevu, ze je nachlazeny (to jsem mu blahorecila), nekdo prisel a pak zacal chrchlat - to jsem myslela, ze ho zabiju, ale snazila jsem se chovat diplomaticky a dite drzet mimo. No a kdyz nas znami pozvali na navstevu, ze chteji videt malou, a pak vidim, ze pani ma opar - to me malem kleplo a uz me tam nejspis neuvidi.

boruuvka
29. zář 2011

naprosto souhlasím s alamo. Každý to máme jinak a kdyby mojí malé dala babička nebo někdo jiný pusinku na rtíky, tak bych teda taky protestovala.

iluss
29. zář 2011

Mě to pusinkování vadí pouze od cizích lidí. Když je to rodina, tak to beru v pohodě.
Tedy pokud se nejedná o mojí tchýni, která kouří jak fabrika a v jedné ruce drží cigáro, pusou vydechne kouř a hrne se k malé a chce jí dát pusu, to jsem přímo nepříčetná a zakazuju jí to.
Jinak pokud je člověk zdravý a to dítě je už větší (nemyslím tím přímo maličké miminko - to jsem nikdy nenechala pusinkovat nikým jiným, než mnou a manžou) tak mi to nevadí.