RABR - na základní škole

jenovefa
31. srp 2013

Ahoj všem, nechci oslovit pouze učitelky!
Po RD nastupuju zpět do práce - na základní školu, druhý stupeň... Po týdnu probírání všech opatření, které byly vynuceny často absurdními požadavky rodičů, mě pomalu opouští víra, že se zde dokážu alespoň trochu chovat k dětem jako ke svému synovi, tedy podle srdce + mozku + RABRu... Vím, že do mně blízkých diskuzí (výchova 2+ jinak, RABR - kniha) chodívalo i pár učitelek. Tak pokud byste chtěly sem zavítat i sem, abychom se podporovaly, moc by mi to pomohlo. Samozřejmě mě zajímá názor i NORMÁLNÍCH lidí! Možná i víc... 😉 Těším se na Vaše postřehy, příběhy, rady... Díky!

petruskaz
4. zář 2013

ahoj 🙂
tak se hlásím... učila jsem na druhém stupni, aj i na prvním... popravdě - návrat do tradiční školy si moc neumím představit... ne že by mne změnila až mateřská... už předtím jsem spoustu věcí viděla jinak... mateřství mi jen pootevřelo dveře jiným směrem, a vím, že to je moje cesta... začínám vést kroužek v montessori školce, oba kluci budou se mnou... těším se moc...

jenovefa
autor
9. zář 2013

@petruskaz Ahoj, díky za příspěvek... Také bych chtěla být podobný případ.
Syn teď zas bojuje se státní školkou (pláče i přesto, že je tam manžel přítomný) a já s tím, jak prokličkovat mezi pokyny, řády, důtkami... Když už se děti naučí mít známky jako skoro jedinou motivaci k učení - je to tak všechno těžké!!! Dnes jsem jim prezentovala myslím docela promyšlený (kdysi s dětmi) čtenářský list (nenávidím čten. deníky) - jeden z vážně míněných dotazů: a jaký trest bude, když to nepřinesu? Odpověď - hlavně se třeba sám ochudíš o zajímavou knížku - byla asi příliš ufonská...
Ach jo.