Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Rady, nápady, zkušenosti jak zabavit 2roční dítě?

sabinakrausova
23. kvě 2013

Zdravim maminky,
za měsíc nám budou 2 roky a vymýšlíme obzvláště v deštivých dnech, co dělat, hrát, zkoušet .. ,
jak zabíjíte čas s dětmi Vy a zároveň se bavíte a dítě nečím přiučíte ?
Nějáký hry ?Domácí aktivity ?

Děkuju a budu se těšit 🙂

ustarana
23. kvě 2013

Ahoj, u nás frčia pohybové riekanky a pesničky typu: leze, leze brouk..., kolo mlynske..., fouká vítr..., čáp stratil čepičku... . Potom je to napodobovanie zvierat (zvuky i chodza - medveď, slon, had, kačena, slepice...), čítame knížky, maľujeme do múky, lepíme obrázky, omaľovávame omaľovánky, pracujeme na pracovných listoch (výborné sú Nalepovánky pro 2leté, Hrátky pro 2leté v predaji v Levných knihách), kapeme barevnou vodu kapátkem na kapesníky, pečieme chlieb alebo buchtu. Máme doma skluzavku, prípadne postavím vedľa seba židle a za mojho dozoru po nich chodí, bubnujeme na koš na prádlo, skládame puzzle, navliekame testoviny na špejle, robíme ježkov zapichovaním páratiek do cedníku, ryžujeme poklady (do rýže som mu schovala rozne malé hluposti a on to hľadá - používa k tomu lžíce, naberačky, vidličky, varechy, proste čo zrovna najde). Najdlhšie sa zabaví niečim, čo nie je hračka. Tu na koníkovi je hromada nápadov na aktivity.

romcovaklarka
23. kvě 2013

Tak Sam je natolik posedlý venkem, že chodíme, i když leje jak z konve 😅 a nemocný zatím nebyl - ťuk ťuk - abychom nemohli. Ale jinak doma ponejvíce děláme něco, co musím dělat já, takže zametáme, luxujeme, pereme prádlo, vaříme (sedí na lince a vaří se mnou). Z her vítězí na plné čáře na něco lézt, takže šplhá po nábytku jak mu jen dovolím 😀 A potom miluje aktivity s vodou, takže přelejvat vodu z jednoho kelímku do druhého, rozpouštět v ní toaleťk a podobné pokusy 🙂 No a čtení knížek má taky rád, ale už ne tolik moc, jako třeba ještě před pár měsíci, má teď rád akčnější zábavu. Tak doufám, že se ke knížkám zas vrátí.

Bohužel s ním nedělám tolik činností, kolik bych si představovala a kolik by se mu líbilo, hodně blbnu kolem mimina a on u všech aktivit vždycky trvá na tom, abych to dělala s ním nebo se na tom nějak účastnila, takže není to tak, že bych mu něco připravila a on se u toho třeba 20 minut nebo půl hodinky zabavil.

ssassi
24. kvě 2013

snažíme se být hodně venku. ale když jsme doma: viki se mnou dělá všechny domácí práce - vyndává mi prádlo z pračky, nádobí z myčky (ještě nic nerozbil), utírá prach na polici pod TV :o))) velká zábava je vaření. a pak miluje manipulaci s čímkoli. lego, kostky, stavebnice. rád kreslí. pouštíme si písničky a zpíváme, hrajeme na nástroje a tancujeme při nich. učíme se krátké říkanky. hodně času trávíme s knížkami - knížky pro děti jeho věku už ho dávno nebaví, miluje obrázkové encyklopedie pro starší děti..... a samozřejmě nejvíc zábavy skýtá tátova skříň s nářadím, rozebírá mixér, vyskládává košíky s náhradními šampóny a kartáčky na zuby :o)

romcovaklarka
24. kvě 2013

@ssassi No jo, nářadí, to jsem zapomněla. Běhá po celém bytě se šroubovákem a dělá do všeho "díry" (nedělá je, ale když někde nějaká je, tak ji prošťourá 😀) a do všeho mlátí kladívkem (má takové lehké plastové) s komentářem, že to spravuje 🙂 Nejradši by se nakvartýroval do tátovy garáže a pořádně probral opravdové nářadí, ale to by byla zkáza 😅

llluckaaa
24. kvě 2013

No my taky chodili i v dešti, v gumákách a pláštěnce to byla venku obzvlášť sranda 😀
Jinak baví různé výtvarné aktivity - vodovky, křídy s tabulí ap., skládačky, knížky.

Sem začni psát odpověď...

Odešli