Reflexní rozhození ruček. Kdy se toho zbaví?

llienka2
16. zář 2011

Ahoj,
mam 3 mesicniho kluka Ondraska a od narozeni mame problem s tim, ze se hrozne leka na reflexní rozhození ruček. vzdy kdyz usne tak ho to vzbudi a pak nastane plac a znova usnout je velky problem. Zacali jsme balit do specialni zavinovacky, vypada jako zizalka 🙂, to pomohlo. Ale o co mi jde je, kdy se toho zbavi? Doufam, ze se takto nebude lekat porad, protoze je pak malo vyspinkany a na to konto nevrli a podrazdeny ☹ Vim, ze se takto lekaji vsechny mimina ale nase asi extremne!
prosim, napiste mi svoje zkusenosti.
Dekuji....
Z.

luthien.k
17. zář 2011

@llienka2 nevím, jestli Tě potěším, ale našeho staršího to přešlo až tak kolem osmého měsíce, kdy jsme ho mohli přestat balit (ručičky) - to byla jediná cesta, aby spal klidně a budil se jen na kojení...

simonceli
17. zář 2011

@llienka2 naši malou to přeslo taky tak nějak mezi 7 - 8 měsícem, ale s postupem času to pomalu odeznívalo a mírnilo se. My jsme teda nemuseli balit.

llienka2
autor
21. zář 2011

Dekuji vam holky, moc jste me teda nepotesili ale co 😀 Musime to nejak vydrzet a preckat! Jen jsem cekala, ze klid budeme mit driv .....

kacenkaharris
6. říj 2011

@llienka2 Ja pracujem v USA s miminkami a tu sa kvoli tomu balia do swaddle blanket, je to taky vak, kde nozicky vopchas na volno do spodku vaku a rucicky sa prilozia k telu a kraje toho vaku sa zafixuju suchymi zipsami, takze su akoby v zvieracej kazajke (ale nie ako v tradicnej ceskoslovenskej perinke). Vacsinou sa s tym prestane vtedy, ked sa babatko nauci rucky samo vybrat silou, a je individualne, kedy sa to stane, vacsinou, ked su 3-5 mesiacov stare.

bosorkaxy
11. dub 2013

Malá to měla taky, na noc jsme to řešili jako ty, zavinovačkou. A přešlo jí to téměř přesně na den ve třech měsících, tak snad se brzy taky dočkáte

dajdula
11. dub 2013

Ahojky.Je to moroův reflex - objímací.Každé dítko je jiné,ale u většiny miminek mizí kolem 3-5 měsíce.Při nepřítomnosti tohoto reflexu je možné podezření na poškození mozku.Takže je vlastně fajn,že ho miminka mají 😀

dlabinecka
11. dub 2013

TAk dcerka v 6ti měsících a syn v 7mi. oba dva jsem na spaní pevně zavinovala.