Reflux. Po jaké době jste zaznamenaly výrazné zlepšení?

keila
3. kvě 2011

Mám 6-ti týdenní holčičku s docela nehezkým refluxem. Lítá jí to i nosánkem. Zajímalo by mě, po jaké době se to výrazně zlepší. Někde píšou mezi 3.-4. měsícem, někde mezi 4.-5., pak že snad s příkrmy a úplně v roce. Jak to bylo u vás, kteří jste se s tímto problémem taky potýkali?

reruna
3. kvě 2011

Ahoj, výrazné zlepšení bylo až od doby, kdy začal sedět a stát a zároveň už jedl více příkrmů - kolem toho 8m. A vymizelo to úplně až pár měsíců po 1 roce. Ze začátku totiž toho příkrmu není moc, teda jak které dítě, ale můj jedl ze začátku tak 3 lžičky a dost a pak prostě blinkal barevně 😖 Poradím přípravek Nutriton( pozor NE Nutrilon) - je to prášek ze svatojánského chleba, dává se před kojením, případně jsou speciálně upravená už UM pro děti s refluxem

sichatka
3. kvě 2011

@keila - kamarádka dostala na reflux kapičky. Dávala je malému před kojením a dost se to zlepšilo.

michamicha
3. kvě 2011

nám se to zlepšilo dá se říct o 100% se zavedením příkrmů v 5m 😉 do té doby jsme zkoušeli nejdřív Nutriton s mateřským mlékem, pak Bebu AR a nakonec Bebu HA s Nutritonem. Po zavedení příkrmů přestal ublinkávat. Teď dáváme mléko Nestlé Althéra (kvůli ABKM) který je spíš jako taková bílá voda, strašně řídký a neublinkává už vůbec. Takže když to shrnu, tak od 6m žádný problém s refluxem 😉

evicka333
3. kvě 2011

Mi jsme taky zkoušeli dávat nutriton s mateřským mlékem, ale nějak to nepomáhalo. Zlepšilo se to (přestalo) se zavedením příkrmů-v 7.měsíci..

bufina
3. kvě 2011

Nám se to postupně zlepšovalo se zavedením příkrmů a úplně to zmizelo cca v 11ti měsících.

antarres
3. kvě 2011

Upravilo se to až se bzavedením příkrmů, do té doby jsme dávali před kojením do mateřského mléka Nutriton na zahuštění stravy. To nám hodně pomohlo a taky jsme zvedli noty u postýlky na jedné straně. Asi o 20cm, to taky pomohlo.

marda
3. kvě 2011

nam bude 9.mesicu....a hazime savlicky porad....uz se nemuzu dockat az to prejde....

petasa
3. kvě 2011

ahoj,s prikrmy se nam to zlepsilo,na doporuceni doktora jsme je zacaly davat hned po 4 mesici protoze jsme ani kvuli refluxu nepribiraly,ale zlepsilo se to vazne jen po tom prikrmu,tim chci rict ze po caji ci mleku blinka i ted a to treba stokrat za den,uplne mi to drasa nervy a je mi to lito protoze kdyz si uvedomim jak je me kdyz blinkam tak ji fakt lituju malinkou.Je nam 7 mesicu a tyden a blinkame stale dal,prej az se zacne vertikalizovat.nesedime jeste,ale kdyz se posadime tak to z nas leti jeste dal.AR mlecko pouzivas???to je urcite dobry nebo pokud kojis tak zahustovat nutritonem pak rozohodne neblinka do dalky a vic ji toho zustane v brisku.

ivarei
4. kvě 2011

U nás byl nejhorší čtvrtý měsíc, jak se i obecně uvádí v literatuře. Se zavedením příkrmů se to nezlepšilo, sezením a postavováním od ukončeného 7. měsíce taky nic. Ještě před měsícem jsem vůbec nevěřila tomu, že se to někdy srovná, ale poslední dny už je to lepší. Takže u nás zaznamenatelná změna nastala v deseti měsících a dvou týdnech. Co se týče zavádění příkrmů, kromě toho, že nepomohlo, bylo okolo toho ještě dost práce - ono taková mrkvička nablinkaná v hračkách, posteli, oblečení dětí, oblečení rodičů, v kočárku, autosedačkách... Pomohl Gastrotuss po jídle v kombinaci a AR mlékem ještě zahuštěným Nutritonem, vždy skokově - třeba týden pomáhal Gastrotuss skvěle, pak se zvracení začlo horšit a za 14 bylo vše při starém, ale já byla ráda i za těch pár dní, kdy bylo líp.

simon1
4. kvě 2011

Zlepšení zhruba kolem 6.měsíce.V postýlce i v kočárku zvýšená poloha pod hlavičkou,opatrná manipulace při převlíkání,přebalování... Nutriton nepomohl,Gastrotuss ano.

kebule82
5. kvě 2011

U nás zlepšení po 5. měsíci, ale na úplné vymizení si musíme ještě nějaký ten měsíc počkat 🙂 jinak Nutriton jsme po pár pokusech přestaly používat, v případě hooodně velké nouze pomohl Gastrotuss. Jinak protirefluxní opatření a hodně dlouho nosit po jídle, nic jiného nepomáhalo...

eloana
8. kvě 2011

zlepseni prislo kolem 5-6 mesice. S prikrmy se to hodne zlepsilo.
nejhorsi byl 2-3 mesic -furt rval a blintil🙂