Rektální rourka. Jak často ji můžu používat?

zuuu
21. únor 2008

milé maminky, prosím o rady a zkušenosti s rektální rourkou...
Jak často jí používat k úlevě od koliky a prdíků aby to nebylo "návykové" a miminko bylo schopné se i bez ní normálně vykakat a vyprdět?
Používáte (používaly jste) rektální rourku dlouhodobě?

My zkoušíme sab simplex, nahřívání, cvičení nožičkama, probiotika...a trochu pomáhá cvičení, ale stejně malá trpí a kroutí se...rourka je účinná úleva, ale nechci tím škodit... 😒 🙂

Díky moc za zkušenosti 🙂 😉

nadakomi
11. zář 2014

Na http://www.trubicedokonecniku.cz/aplikace-u-koj... mají velice podrobné informace k aplikaci, která pokud se provede dle návodu není důvod mít obavu, že by jste děťátku ublížili.

zizalka123
26. říj 2014

My jsme rorku použili jen když už bylo fakt nejhůř... když byl prdíkovej záchvat už třeba 2h a nezabrala teplá koupel, ani cvičení, ani kojení... Ale pak nám začali dobře zabírat kapičky...dávali jsme 1x denně probiotika a před každým kojením Espumisan a prdíky šly ven sami 😀

nellyverca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
arnettacek
27. říj 2014

Tak my pouzivame rourku jen jednou denne. Nas maly se naucil kakat jednou denne a to vecer. Nejdrive tlaci sam a neco vytlaci a pak mu trochu pomuzeme. Nyni mi pani doktorka rikala, ze mohu pouzivat jak chci. Pry reci o zavislosti jsou hloupost. Jinak opravdu pouzivame jen na kakani. Prdime docela dobre po infacolu. Zkousime i zmenit mleko. Jinak cvicime, mame nahrivaci polstarek a mast pupik, a nyni davam i trosku detskeho fenykloveho caje

martina_32_praha
13. zář 2016

Holky, mohu se zeptat, jak dlouho trva nez zaberou probioticke kapky napr. BioGaia?

esterika
11. lis 2016

Malemu jsou 4tydny a ja ze zacatku vinila sebe ze ma tolik prdiku, neodrihaval, ja vysadila z jidla zeleninu, pecivo atd...vsechno co pry nadyma, takze nejim vubec nic, natoz nejakou pestrou stravu :(
Bez rourky bychom se ani nevyspali! Pouzivam ji vazne i nekolikrat denne.
Brisko nahrivame, cvicime s nim, je na vibracnim lehatku, nosime ho v ulevovych polohach a ani prd...
Delam to jako kruhovy trenink...kdyz si neulevi a stale tlaci az ma rudou hlavicku a vriska chudacek uz i zoufalstvim ze mu to nejde, dojde na rourku...
Ta jedina mu opravdu pomuze.
On prdi i sam, kdyz ho davam spinkat na brisko treba, ale pak se stejne vzbudi placem z bolaveho briska.
Nejhorsi je to behem kojeni, kdy tlaci a samozrejme mu to nejde, tak pak mi ty bradavky "kouse"
Takze za me, jako mladou prvorodicku...
Urcite ano a i nekolikrat denne.
Jemu to ulevi, nasi rodine taky, partner by se nevyspal do prace.
Jo a jeste..zkusili sme espumisan...a vazne sme se tyden ani jeden z nas tri nevyspali. A to nepomahala ani rourka, mel vic kakani, ale mezi tim mel stejne bublinky vzduchu, ktere mu vubec nesly vytlacit, takze za me urcite si nedelat vycitky kvuli rource a proste tomu miminku pomoci.
Kdyz nezabere masaz ani cviceni, tak rourka urcite 🙂
Nebojte se toho, lepsi nez tri hodiny kriku a pak jeden prdik je rourka a pak tri hodinky klid ne? ;)

sisinka42
15. bře 2017

Holky,budte bez obav,my rourku pouzivame podle potreby. Klidne i 5x denne. Vzdycky kdyz mala krici od bolesti a krouti se,konec rourky namazu troskou rybilky a strcim do zadecku max 2cm a jde tolik vzduchu ven,ze nechapu,kde se to v diteti bere a vetsinou i kaka. Bez rourky ani ranu! A u prvniho syna jsme ji pouzivaly prvni mesice taky denne a zadna zavislost ani potize nemel a nema🙂👍

prostejina
15. bře 2017

Taky jsem dávala furt 🙂 i ted někdy, mala je zahlenena a ma stolici úplně strašnou, tak hustou, ze by to chudák sama nemohla nikdy vytlačit, protože i ta rourka s tím ma problem. Podle mne je lepší dítěti pomoc, než ho trápit. Moje segry dětem rourku nedávaly a hlavně ta jedna neteř byla furt ubrecena, protivna. To moje holčička byla taky, po rource ale byla zas jak sluníčko 🙂

autumn11
4. zář 2017

ja som používala rektálnu rúrku dva mesiace, lebo sa malý nevedel sám vykakať. Potom sme prešli na mliečko amilk bifido s probiotikami a to nám stolicu upravilo a malý už kakal sám v pohode.