Rektální rourka. Jak často ji můžu používat?

zuuu
21. únor 2008

milé maminky, prosím o rady a zkušenosti s rektální rourkou...
Jak často jí používat k úlevě od koliky a prdíků aby to nebylo "návykové" a miminko bylo schopné se i bez ní normálně vykakat a vyprdět?
Používáte (používaly jste) rektální rourku dlouhodobě?

My zkoušíme sab simplex, nahřívání, cvičení nožičkama, probiotika...a trochu pomáhá cvičení, ale stejně malá trpí a kroutí se...rourka je účinná úleva, ale nechci tím škodit... 😒 🙂

Díky moc za zkušenosti 🙂 😉

katarina82
21. únor 2008

zuuu, my používali a sem tam používáme ještě i teď. Ale jak byla malá menší, tak často. I několikrát denně. Snažila jsem se nejdřív hanřívat, cvičit, masírovat, ale když to nepomáhalo-jakože to jak byla malinká nepomáhalo ☹ , tak přišla na řadu rourka. Už umíme prdět sami, tak používáme jen vyjímečně.

kupinka
21. únor 2008

Já jsem taky používala dost často,ale občas jsem ho nechala,ať se vykaká sám....Hodně pomohly kapky Babycalm...v lékárně a bez receptu-na přírodní bázi 😉

zuuu
autor
21. únor 2008

katarina: díky 🙂 takže žádné navyknutí ani těžkosti při použití víckrát denně, ani když jsi to pak omezila? 😉 Já vždycky, když jí použiju, mám pocit, že jsem selhala a jsem moc netrpělivá s tím cvičením a tak... 😖

katarina82
21. únor 2008

zuuu, nám to cvičení a nahřívání stejně moc nepomáhalo, tak neměj výčitky 😉 Nahřívání nám pomáhá až teď. A návyk vůbec, až jí po třech měsících zesílilo bříško, tak začala prdět sama. Když jí to chytne teď, tak ji nechám bobka chvilku potrápit a až vidím, že to fakt nejde a nezabere ani nahřívání, tak jí pomůžu...

katarina82
21. únor 2008

Jinak nám nepomohl ani Sab, ani Babycalm, ani nic ☹ Možná trochu fenyklový čaj, jinak nic.

A ještě k té rource. My teď měli problém s kakáním a taky jsem to furt řešila a stresovala, aby si na tu rourku nezvykla. Kolikrát se chudinka trápila celý den a nic a pak jsem jí pomohla rourkou, Denča byla rázem spokojené a klidné miminko 🙂
Ale já po tom měla výčitky. Za prvné, že jsem jí měla pomoct dřív a nenechat jí trápit, a za druhé, že jsem zase použila rourku a teď se určitě nevykaká sama 😖 . Ale opak byl pravdou. Zrovna minulý týden jsem jí pomohla a čekala, co bude druhý den. No a kakala asi třikrát sama 😵

pekkra
22. únor 2008

Zuu, my taky používaly rourku poměrně často,ale teď už malá prdí sama,ale občas jí ještě použiju. Na to, jestli je to návykový, jsem se ptala mojí dr. a ta mi řekla,že rourka návyková není,že se toho nemusím bát 😉 😉 😉
Uvidíš,že Katy to půjde za chvíli i bez rourky, mojí malé to trvalo 2,5 měsíce 😎

gabca1
22. únor 2008

u nás tedy návyková nebyla, a to jsem jí používala každý den několikrát. Teď už malá prdí a kaká sama. 🙂

vrtule83
22. únor 2008

já ji používala asi do 3 měsíců a to často, malá si na ni vůbec nezvykla.

martas123
22. únor 2008

já ji používala jak u první dcery (má 8 roků) a teď i u druhé (2měsíce). musím říct, že to je to jediné co fakt pomůže. starší dcera žádné následky nemá, používali jsme ji do 3 měsíců třeba i 3x denně. já bych se toho nebála, lepší než je nechat trápit.

iza
22. únor 2008

no moc často není dobrý ji používat neb se oslabuje svěrač

mem
22. únor 2008

my ji pouzivame jednou za cas, jinak nahrivame, cvicime apod. zvladli jsme to bez nejakych kapek
ted uz ty prdy tolik netrapi, krusne byly 3 tydny a rourka byla nakonec jedine co pomohlo, hlavne se pak Eme ulevilo a byl klid. Myslim, ze tak jednou denne nevadi

kalous
22. únor 2008

ja ji moc nepouživam 🙂

cazadora
22. únor 2008

tak naše malá beruška trpěla v šestinedělí strašně moc na koliky ale rourku jsme celkově použili tak 5x protože sem se bála návyku, fakt sem k ní přistoupila až když nezabralo vůbec nic a trvalo to třeba 3hodinky a je fakt že si parádně poradí i s bobkem po sunaru😉

sisstin
22. únor 2008

já ji nevyzkoušela nikdy..i když jsme měli koliky šílený a prdy máme občas i ted...taky jsem se bála návyku..ale nejvíc se mi přičilo mu něco strkat do zadku 😔 takže spíš jen osobní pocit 😅

katarina82
22. únor 2008

Naše Dr. je proti častému používání rourky, ale když jsme tam jednou přišli a viděla jak moc má malá to bříško nafouklé, tak mi sama řekla, ať zkusíme rourku, že nemá smysl jí nechat tak trápit a že když to nebudu používat při každém přebalování, tak to bude ok. Ale ať nejdřív zkusím cvičit a tak a až když to nezabere, tak rourku. Prostě abychom nezklouzli k takovému tomu automatickému používání, no...

aponchie
23. únor 2008

radsi min jak vic

zuuu
autor
23. únor 2008

koukám názory jsou různé...ale ty.kteréjí používaly, žádné návyky nepozorují... Já jí zatím používám obden...snažím se hodně cvičit a nahřívám 🙂 Doktorka mi řekla přesně jak Katarině82: pokud jí to uleví a moc by se trápila, použít tak jednou denně...
Moc dík za názory, ráda uvítám i další od maminek, co rourku používají nebo používaly 😉

zdenka26
23. únor 2008

Tak my jsme používali hodně často,malý se hodně trápil a nic jiného nepomáhalo.Ještě ted ji používám ale tak jednou do týdne,malý už tlačí pěkně sám. 🙂

denousek
23. únor 2008

holky ja mam nejvetsi strach zda tou rourkou nemuzu malymu ublizit jase ze to tm necpu silou ze ale bojim se toho...prdime sami ale ted se mi zda ze jak jsme tu rourku zacali vic pouzivat tak ze uz se sam nevykaka ale je to mozna umelou vyzivou mame bebu a jsem slysela ze to je u ni normalni tak ted fakt nevim no..jenou za cas se urco beznavykove pouzit muze napr kazdy 3-4 den....tot muj nazor

simus
23. únor 2008

denoušku, my sme používali rourku teměř furt do 3 měsíce a pak jak se začal hýbat tak to jde i bez ní a v pohodě, rourkou neublížíš neboj se nic🙂( jsem zdravotní sestra) tak bych to jistě nedělala kdyby to bylo škodlivé🙂 máme tež bebu ale už přikrmujenm a ještě kojíme🙂

very
23. únor 2008

Ahoj, my také rourku používali..nějakých 8 týdnů v kuse..hodně, HÓDNĚ nám pomohla..čaje, SAB, nahřívání..nic nepomáhalo..trošku občas zabralo masírování, ale rourka nejvíc. Když jsem rourku přestala používat, kakal sám dál normálně.. Máme pozitivní zkušenost. Proč miminku nepomoci, když vím jak..? Když se začal hýbat víc, už se z toho "vykopal" sám 🙂 .

simlenka
23. únor 2008

Ahojky,
já ji zatím použila 2x a neviděla jsem nic - je fakt, že malá kaká téměř po každým kojení, ale to je kakání a stejně se vykadí a dlouho jí trvá než se i potom vyprdí a pořád se kroutí a kroutí - nevím jestli rourku použít nebo ne, když vlastně kadí cca 6x a i vícekrát denně sama od sebe, ale když vidím, že i vykakaná se hrozně kroutí, tak si nevím rady - co myslíte? ☹

zuuu
autor
23. únor 2008

simlenka: zkus jí...opatrně...namazat zaeček i rourku...zasovat pomalinku cca 4cm a pak dát nožičky k bříšku...mně to zezačátku nešlo...ale opravdu to pomůže... 😉 Zatím tedy používám cca obden...ale pokud bude krize, budu i častěji...maminky se zkušenostmi mě uklidnily, že jejich mimi návyk nevznikl... 🙂 Je to fakt úleva!

natalien
23. únor 2008

Taky jsme používaly rourku a návyková určitě není, raději jsem ji použila než abych koukala jak se N. kroutí a trápí, když ji nic jiného nepomáhalo 😉

denousek
23. únor 2008

simus ja taky prikrmuju ale jeste kojim malymu je po tom prikrmu lip jak po prsu,nebo se mi to aspon zda no....

simlenko vsak rourka neni jen od toho aby se mimsum pomohlo vyakat ale je i k tomu aby se vyprdeli ..vzduch musi ven takze urcite ji pouzivat,taky si myslim proc miminku nepomoct kdyz to jde....a mate asi pravdu ,jak se zacnou vic hybat tak to pak pujde samo.. 😉

zuuu
autor
25. únor 2008

tak jsem zjistila, že nám docela vyhovuje baby calm...dávám před kojením pár kapek a pak i mezi kojeními...Katy se kroutí, ale ruprti jdou líp ven 🙂 a jsou to teda rány 😀 Ale rourka je teda naše jistota 😉

loucna
29. únor 2008

ahojte maminky,tak našemu malému jsou 3měsíce a už 2 měsíce se nevykakl sám bez trubičky,dávám mu ji vždy před koupáním,taky mám z toho špatné svědomí ale když vidím jak se kroutí tak mi to srdíčko nedá,ptala jsem se doktora a ten mi teda řekl že už se bez ní asi neobejdem až do doby kdy bude sedět sám nebo do doby až budem přikrmovat.Taky mám strach aby se mu tím tam něco neudělalo ale jsem slaboch ho nechat pár dní trápit protože má ty hovina pěkně tuhý,vyprdí se sám ale nevykaká.

lu777
29. únor 2008

holky, jak přesně tu rourku používáte? malému to pomohlo asi dvakrát na nadýmání, ale na vykakání a potřeboval by to.. já ten konec namažu Bepanthenem, zavedu asi na 1 cm, možná někdy 1.5 cm, ale to už se bojím, pohýbu, vyndám, zacvičíme nožičkama a ještě jednou zavedu

jak to děláte vy? 😕 😕

luucia
29. únor 2008

lu, my sme rourku na vykakání používaly stejně jak píšeš, jen sem ji nevyndávala a kroutila sem s ní třeba 10 minut než se vykakala. Takhle sme to dělaly 2 měsíce obden 😖 Ale vždycky až když začla tlačit a nešlo jí to

pantomima
29. únor 2008

my se bez rourky neobejdem, sab zvracela a babycalm plive 😀 , zavedu a je klid, vyprdí se a vykadí a má pokoj a já se nemusím koukat, jak se kroutí a pláče 🙂