Řev při a po krmení. Máte zkušenost, radu?

michavw
31. kvě 2022

Ahoj, jdu si pro radu. Třeba se někdo setkal s něčím podobným.
Naše miminko má aktuálně 9 týdnů a od narozeni je na UM. V podstatě od jeho druhého týdne pláče u krmení a bezprostředně po něm. V reálu to vypadá tak, že pije, pije..po chvíli se začne kroutit, máchat rukama, propínat a odtrhávat se. Pak se opětovně přisaje, párkrát si lokne a spustí řev. Tímto stylem do něho mléko tlačím, dokud nevypije aspoň něco. Je jedno, jestli je den nebo noc. Každé krmení probíhá velmi podobně. Ze začátku množství stačilo, ale uz čtyři týdny do něj nedostanu víc jak 80ml. Někdy je to třeba jen 60ml. Občas řve tolik, ze bojkotuje pití úplně a nelze ho utišit. Zkoušeli jsme všechno. Doktorka byla přesvědčená, že se jedná o abkm a máme speciální mleko Neocate, bohužel ani po něm problémy neustaly (již jej máme 5 týdnů). Sono bříška nic neukazalo. Potvrdil se pouze tichý reflux, na který jsme dostali suspenzi omeprazolu, ale ani po týdenním užívání nedošlo ke zlepšení. Naopak mám pocit, ze má stále větší a větší obtíže si dávku vypít. Říkala jsem si, ze to určitě musí být vracející se mléko a pálení žáhy, ale když začne pít, tak strašně prdí, žgrunda mu v břiše a jde vidět, ze ho to bolí. Zkoušeli jsme espumisan, babycalm, enticon, biogaiu, laktobacílky, fenyklový čaj, masáže, nahřívaní břicha, odříhávání v průběhu krmeni několikrát, studenější vodu do mléka, teplejší vodu. Krmíme ve vyvýšené poloze, ve kterého i necháváme 30min po krmení. Výsledek nula. I přes den je velmi neklidný. Budí ho to. Spinká a najednou z ničeho nic šílený jekot, který až vyděsí. Kolikrát už nevím, jestli to je břicho nebo reflux. :cert: Nemusím popisovat, jak vyčerpaná z toho jsem…a nevím, jak pomoct. Myslíte, že jsou to fakt pouhopouhé prdy? Setkali jste se s tím někdo? Mám strach, že nám přestane jist úplně. :(

pajushka1
31. kvě 2022

@michavw ahoj,radu bohužel nemám ale my jsme jako přes kopírák. Malý má aktuálně také 9 týdnů a den i noc jsou horory😔

miriam1989
31. kvě 2022

@michavw ahoj měli jsme to dost podobné, akorát že já kojila a malá i přesto jedla dostatečně, dle popisu to opravdu vypadá na koliky-prdíky. Vydržela jsem takto 4 měsíce, též jsme byli na sonu, rehabilitacích, vyšetření konečníku, vyzkoušela jsme všechny kapky na trhu, u mě různé eliminace potravin. No nakonec na doporučení známé, jsme přešli na UM BEBA SENSITIVE a byl klid, najednou z ní bylo spokojené mimčo, na noc jsem dávala espumissan ještě nějakou dobu, než se vše ustálilo. Píšu čisté svoji zkušenost ☝️, malý je teď 7,5měsíce a zatím je vše vpořádku, ale ještě teď se oklepu při vzpomínce na toto období. Přeji ať vás tohle trápení brzy přejde! ☘️

angienessi
1. čer 2022

@michavw
U nas uplne to same co pises,rvala jako tur do 4 mesice a pak zlom. Je tezke zjistit co to je,ale jak popisujes,my meli asi 🤷‍♀️ koliky a reflux ma dodnes,total blici dite 😂 a je nam skoro 9m. Nam na to brisko pomohl Balonix med,ozkousela jsem snad vse. Drzim palce,je to narocne obdobi,ale brzy se to zmeni. Nas doktroka uz take posilala vsude mozne. A co jeste take zabralo,nesnasela jsem ty reci,jak dite je na tebe napojene a citi se tak jako ty,asi na tom neco bude. Kdyz za mnou prijela kamaradka,ktera me hodne nakopla a pomohla mi doma,Vanesska byla hned klidnejsi,tak se snazim,kdyz se citim na hovno,opravdu radeji odejit i kdyz rve a kolikrat do 5 min usne. Drz se,zvladnete to 😉

michavw
autor
1. čer 2022

@angienessi ahoj, děkuji za odpověď. Zkusím dnes koupit ten balonix. A plakala ti malá v průběhu každého krmeni, nebo jen občas? Přijde mi divne, ze každé krmeni probíhá opravdu velmi podobne. :/

michavw
autor
1. čer 2022

@miriam1989 Taky ještě zvazuju změnit mleko. Ale každé mleko teda bohužel pije stejným způsobem. Už jsem zkoušela sunar ar proti refluxu, hipp…place úplně u všeho.

maggiele
1. čer 2022

Ahojky, zažila jsem vše co píšeš se 2 dětmi. Syn začal odmítat UM od 3 měsíců a dcera od 2 měsíců. Vše jsme zkusili, změnit mléko, všechny kapky na prdíky, zahustit mléko nutritonem, Omeprazol na reflux a nepomohlo nic. Pozdeji jsme změnili doktorku a ta s odstupem času tvrdí, že se určitě jednalo o ABKM, ale to teď těžko říct. Synovi pomohly až příkrmy a brzké vysazení UM. U dcery to bylo horší,ta bojovala i s příkrmy.
Jediné co nám pomáhalo vydržet s UM než dítě mohlo příkrmy bylo krmení ve spánku či polospanku. Jestli chceš, klidně napiš SZ🙂

martulka88
1. čer 2022

@michavw A máš antikolikovou lahev? A správnou velikost savičky? Syna krmím též Neocate (od začátku mám antikolikovou lahev MAM), ale až od necelých 3měsíců. Každopádně se vztekal ve chvíli (včetně škrundání), když byla na něj "malá" savička - měl tu počáteční. Co jsem vyměnila tu od 2měsíců, krásně papal - ale museli jsme opatrně, rychleji mu to teklo
než si na to zvykl.Dness se začal už taky vztekat u krmení a asi už zvolíme savičku od 4měsíců, které mu budou za 2týdny.
Jinak ke každu krmení dostává 2lžičky kmínového odvaru (poradila nám to laktační v době, kdy jsem kojila) a k tomu espumisan.

angienessi
1. čer 2022

@michavw
Rvala porad 😂,jedine kdy nervala,bylo v kocaru,takze jsem ji nabalila a chodila i v mrazech ven nekdy i na 6 hodin,spala jsem za chuze. Kolikrat se uz i dusila. Je mi te lito,ale vydrz,leti to jako voda a pak nastane zlom ze dne na den 😉

michavw
autor
1. čer 2022

@martulka88 díky za info. Zkoušela jsem už větší savičku, ale bez rozdílu. Jak jsi prosím delala ten kminovy odvar?

martulka88
1. čer 2022

@michavw 1lžička drceného kmínu na 1hrníček a vylouhovat - každý den čerstvý odvar. Ke každému krmení dostává 2lžičky kojenecké lžičky - takže kávové 1. Jinak krmím jen převařenou kojeneckou vodou - jak mlíčko, tak i čaj.

danvitka
1. čer 2022

Nechce si odříhnout mezi krmením? Zkus to 👍

eithelwing
1. čer 2022

Já jsem tedy kojila, ale měla jsem též podezření na potravinové alergie. Děti také měly obě tichý reflux, hodně plakaly po krmení, při krmení, no, pořád. Celkově byly neklidné a ukřičené. Nakonec to u obou byl kiss syndrom. Postupně se totiž začaly objevovat další věci - asymetričnost, záklony, nesnášely chování atd.

michavw
autor
1. čer 2022

@danvitka taky jsme zkoušeli. Nepomůže to :(
@martulka88 super, určitě vyzkousime 🙂 děkuji.

michavw
autor
1. čer 2022

@eithelwing jdeme příští týden na fyzio a určitě se na to chci zeptat. Už me to taky napadlo. Má lehce predilekci hlavičky a otáčí se víc i na brisku na jednu stranu. Pomohli vám? Odblokovali pater?

eithelwing
2. čer 2022

@michavw Dceři pomohli rychle, už po prvním odblokovani se zlepsilo kojení.
U syna to trvalo déle, i po odblokovani byl dost drazdivy, tam nam pak pomohla hodně osteodynamika.

michavw
autor
2. čer 2022

@eithelwing a kde jste s tím byli prosím? Na fyzio nebo osteopata? Hrozne těžké někoho najít, kdo se tomu věnuje

eithelwing
2. čer 2022

@michavw Byli jsme u dr. Poppera v Hk, syn byl i v Neurocentru v Jesenici, ale tam jsem moc spokojená nebyla. Na osteodynamiku jsme jezdili k paní Wasserbauerove do Vrchlabí.

eellushka
Autor odpověď smazal
Zobraz
eellushka
8. čer 2022

@michavw my taky meli neco podobného, já teda sice kojim a um nedáváme, ale delo se nam to samé.
Malej nechtěl jist, furt byl uplakanej, mel křeče, zblunkalo mu v brisku, řval, kopal nozickama.
Doktorka mi dnesk a vysvětlovat,ze to jsou prostě koliky.
Mimca nevědí ,nebo spíš to nemaji ještě jako my ,ze prostě víme ,ze musime na zachod nebo prdet aby nas to bricho nebolelo
Miminka maji prej neustale sevreny zadecek a nevedi ,ze když maji kadit nebo prdet ,tak ho musi povolit.
Jednoduše nam poradila zavádět rektální trubičku. Deti se pres ni dobře vyprázdní a hlavně se naučí ten zadeček povolovat a budou se pak umet vykadit a vyprdikovat sami
Koukala jsem na ni jak blba , ale i přesto jsem sla do lékárny , koupila trubičku a zkusila to ..
Cely den mame klid , malej pěkně papa ,nerve je v klidu a na jidlo ho musim budit jak spokojene cely den spinká. Zkuste treba vam to pomuze a opravdu to jsou jen koliky

libuskamamina
13. čer 2022

My jsme měli úplně to samé. Malinkej měl hlad a nemohl pít přes bolest. Hlasité kručení v břiše, pláč. Měli jsme Neocate a pokračovalo to dál. Vyměnili jsme za NUTRILON ALERGY CARE a je po trápení. Máme doma spokojené miminko ❤️