Režim 11měsíční holčičky. Změnil se u vás v 1 roce?

nnikola24
27. bře 2021

Dobry den
Ráda bych se s vami poradila o rezimu ☺️ Vím že každé mimi je jine , ale i tak snad mi nějak snad poradíte.
Od jejího 4 měsíce mame režim - kvuli kteremu je konecne spokojena a vyhovuje jí. Jenže ted má 11 měsíců a režim se nas furt drží vícemeně stejný až na to že už nestava ve 4h na mléko.
Změnil se u vas pak rezim když bylo miminku rok ? Nebo ho mate pořád stejný?

Náš režim - stava kolem 7h nají se
Pak v 8:30- 9h jde znova spat ( prý je to brzo podle poradkyne pres spanek 😃 ale co mam delat když jdeme ven venčíme psa a ona usne a navíc je unavena. Myslíte že jde jen o zvyk že chce tak spat nebo proste je unavena ? Jde videt že je unavena a jeste jak jdeme ven tak usne. Ale pry takhle brzo od probuzeni chodi jen mimca.
No pak v 11h ma obed hrajeme si a jde pak ve 12:30 znova spat ,, ( tenhle spanek uz jsem zkousela vymenit ze pujde spat az po 14h jenze to usinala v 13h uz v zidlicce i v sede. Takze chodi spat furt po obede spat.kdyz to nevydrzi. Stava kolem 14h a to pak uz vydrzi az do pul 20h kdy chodi spat.
Koupeme v 18:40 v 19:20 ma mleko a jde spat

Zmenil se vam nejak rezim mam ji to pozmenit ? Nebo to uz nechat ciste na ni ? ☺️

jjasmina
27. bře 2021

Nechejte to na vaši holčičce, dělám to stejně, tyhle predepisovane spanky a jídla dle rozvrhu nesnáším 🙂

squezy
27. bře 2021

@nnikola24 Furt se ty "režimy" mění, nechte to na ni. Máte malo mimco, potazmo skoro batole, ono si samo řekne. Hlavně, že je spokojená 🙂

elencze
27. bře 2021

nechala bych na ní, v roce syn spal také dvakrát denně, usínal vždy cca 2 hodiny po probuzení dopoledne.

me_druhe_ja
27. bře 2021

Nech to na ní. 🙂 Každý dítě je jiný stejně jako dospěláci. Taky každej nemáme stejnou potřebu spánku. Takový umělý buzení a tlačení do něčeho nemá smysl. ☺️

antoinet
27. bře 2021

Myslím, že to máte fajn nastavené a funguje to především proto, že odpolední spánek končí v těch 14. Kdo to posouvá dál do odpoledne, ty děti pak večer nemůžou usnout.
Časem se ty dva spánky spojí v jeden (ranní se posune třeba na 11 a další už nebude), ale jestli to bude v roce nebo roce a čtvrt, to je jedno 🙂
Každopádně režim je úžasná věc, jak mít veselé nepřetažené dítě, moct dělat plány a taky mít večer klid 🙂

handulkak
27. bře 2021

Naše malá má taky 11m, režim má zatím pořad stejný. Jen chodí spát trochu jinak. 🙂
@nnikola24

U nás se vstává o 6:30, pak spánek v deset na hodinu. Pak jde znovu na hodinu ve tři a pak jde až večer po koupání. Zkoušela jsem už posunout, ale nejde to, tak to neřeším. Nechávám to na ni. Vím kdy kam můžeme, což je fajn. 🙂

vladienka
27. bře 2021

Nasa 10,5 mesacna vstava okolo 7, po 10 ide spinkat, pak ide spinkat po 15 a vstava 16/16:30.. vecer zaspava medzi 20-20:30. Prva dcera zacala spat 1x az po 15 mesiacoch takze za mna je toto ideal

jako_mala_holka
27. bře 2021

U nás se to už párkrát změnilo, nechávám to cca na malé, jak ji to vyhovuje... Nějaký režim tam je (je ji 9m) a to mi stačí... Ráno se budí mezi 5-7h, podle toho pak spí půl hodinky dopoledne i půl hodinky odpoledne, někdy až po obědě zas tu půl hodinku až hodinku (prostě někdy jednou, někdy dvakrát denně) , večer jde spát kolem 6... V noci se většinou jednou až dvakrát vzbudí

jako_mala_holka
27. bře 2021

Teď nám do toho stejně hodí vidle změna času 😄😄😄

me_druhe_ja
27. bře 2021

@vladienka takhle to měl plus mínus kluk až skoro do 14 měsíců, kdy si to stáhl na jeden polední spánek. Taky mě to tak vyhovovalo. I to usnutí večerní mezi tou osmou a půl devátou je podle mě Ideál. Moc si nedovedu představit, že by chodil spát třeba už v šest. v létě jsme se často z procházky nebo z návštěvy vraceli až kolem sedmé 😃i když teď už jsem zase spíš ráda že ma už jen jeden spánek. on už pak dlouho nespal v kočárku ale jenom v postýlce a tak to bylo docela nepraktické z hlediska chození ven.

me_druhe_ja
27. bře 2021

@jako_mala_holka To jo teda ... Na podzim mi takhle nějakou dobu vstával v 5:00 ráno...🤦🤦🤦🤦

jako_mala_holka
27. bře 2021

@me_druhe_ja nám se to právě tehdy taky posunulo všechno 😄 tak uvidíme, co bude teď, a jak to bude celé vnímat, když je malinko větší

aniea
27. bře 2021

Dcera má taky 11m a chodí spát před obědem tak cca na půl hodky nebo min a pak jde spát v půl 1 a spi asi do půl 3 a pak až večer. Takhle ji to nechám dokud si sama neřekne nebo spíš že nechce spát dopoledne a pak mi odpiska i odpoledni spaní po půl roce pokud bude po starší dceři 🙈😀takže bych to nechala na ni..

vladienka
27. bře 2021

@me_druhe_ja tak to mame fakt rovnako, spi v postielke, takze sa fakt tesim na 1 spanok.. a suhlasim aj v case spanku, vzdy chodime domov medzi pol7-7, v lete to natahujeme lebo je proste super vonku 🙂 v lete je vonku uplne najlepsie vecer po 17 ked tak neprazi slnko

barulina
27. bře 2021

Za me pekne. Muj syn kdyz vstane pred 6 jde spat kolem 9 a pak odpo kolem 15. Kdyz vstane po 7 jde spat jen kolem 12.

katebk
27. bře 2021

Nechala bych podle mimča, taky jsme měli takový režim a teď je to 14 dní zpět(malá má 14m), kdy se nám úplně změnil a po pár dnech jsem pochopil, že už to takhle bude furt a zatím teda opravdu je. Dopolední spínání už není a odpolední máme dřív ☺️

keksik002
28. bře 2021

@nnikola24 mame stejny rezim od narozeni a krom denniho spani vlastne doted 🙂 každopádně, nemente pokud to male vyhovuje ;)

alilali
28. bře 2021

@nnikola24 Máme stejný režim, také 11 měsíců. Někdy spí 2x denně, někdy 1x, ale vesměs je to stále stejné od cca těch 4-5 měsíců. Nechala bych tak.