Režim novorodenca

maly_kukolar
12. únor 2017

Zdravim, mozno sa tu najde niekto, kto by poradil. Mame doma 3 tyzdnoveho chlapceka a zlyhavame asi v tom mu zorganizovat den tak, aby bol v pohode on aj my. Nesnazime sa sice o rezim v klasickom chapani, ked chce papat kojim, aj ked po 45min (cez den je to ale standardne tak co hodina, hodina a pol), ked spinka tak spinka, proste to.nechavame uplne na nom ale predsa su asi veci, co by sme mohli podniknut, aby sa.minimalizovali situacie ako ze vstane o 4 a uz do rana nezaspi len place, ci zrazu spi cez den 4 hodiny vkuse a v noci tak max hodinu..ako to mate vy? Kedy davate take male babo na vecer spinkat?o ktorej kupete? Kedy vam rano vstavaju? Mozno sa to ucese aj same, ale nerada by som robila zbytocne chyby.

magdasan
12. únor 2017

Podle mě on bude v pohodě pokud se mu Vy přizpůsobite. A tak to podle mě má být. Vždyť je to ještě prťousek, nemůžete čekat nějaký režim. Časem se to zlepší, tím myslím měsíce, ne dny .Ale i tak to bude co platí dnes nemusí být zitra. Malá najela jakýs takys režim v roce.

nafuka
12. únor 2017

Já jsem režim neřešila nikdy,takové věci jsou dost individuální .miminko máš fakt malé,takže nějaký režim fakt nehroť,uvidíš vážně časem jak si to sedne.

maly_kukolar
autor
12. únor 2017

Jasne, viem ze to je este skoro, rozhodne ho ani nijako nechceme obmedzovat. Skor som myslela, ci niekto neporadi, co mozeme spravit my ako.rodicia. Nejako navodit tu spaciu atmosferu 🙂 lebo opakovane mam pocit, ze presvihneme vecer cas, kedy by sa dal v pohode uspat a chodi spat vyrevany, uplne vycerpany a uz mu to nejde :( chyba je v nas, ale nejako neviem co zmenit

pajounek
12. únor 2017

Ja koupala vzdycky tak kolem seste vecer a mala usnula cca v sedm a spala ty dve az tri hodinky, pak se vzbudila, nekdy brecela kvuli brisku, jindy jsme si jen chvilku pohrali, prebalili, nakojit a u toho usnula. To spinkala tak ty tri-ctyri hodky a pak uz jen min, treba dve. Vstavala nekdy i o pul seste, docela mazec :D ale casem se to upravilo. Pres den si dala delsi spanek jeden, v kocarku, ostatni tak tu hodinku.
Ale treba to koupani a prochazky jsem se snazila zhruba ve stejnou dobu 🙂

ivannka92
12. únor 2017

Ja jsem s timhle taky trochu bojovala, prcek mel hrozny prdiky a ja nevedela, jestli ma hlad, nebo ho boli bricho, nevedela jsem jak casto kojit. A tak jsem zavedla rad a musim rict, ze to delalo dobre me i mimcu. A doted dela. Je to ted sice desne nemoderni, ale kojim cca po 3 hodinach, mezi 6-7 koupat a pak napit a spat. Pres den je se mnou v obyvaku, hraje radio, hrajem si, je svetlo. I kdyz spi je srumec. A na noc je v postylce ve tme a tichu, zadny hrani/hracky, klidovej rezim. Ted jsou mu 3 mesice a krasne nam to funguje uz dlouho. Je to dobre pro prcka i me 🙂 to je moje zkusenost

hanih
12. únor 2017

Souhlasím, že u tak malého miminka režim neřešit. Co se týká večerního pláče, to mají miminka z různých důvodů. Může ho bolet bříško, může to být z přemíry vjemů za celý den, ještě pořádně neví, jak má vlastně usnout, když se mu chce spát... atd. Časem se vám podaří odhadnout, proč zrovna teď pláče. Já jsem u dcery měla často dojem, že prostě pláče, protože by spala, ale neví, jak na to. Zkuste třeba jít uspávat dřív, nebo naopak později (my jsme jeden čas uspávali až v deset večer, protože to tak dceři vyhovovalo), nastavte si večerní rituály - vykoupat, namasírovat, nakrmit a uspávat, při celém tom procesu mu navodit klidnou atmosféru na usnutí, a dodržovat čas koupání, krmení a uspávání. Je dobře, že chcete miminku pomoct usnout lépe, ale někdy to chce prostě jen čas, než to období přejde, chovat, nosit atd., tělesný kontakt je taky moc důležitý. Nám dcera začala hezky usínat po třetím měsíci (ale po pátém zas začala špatně spát v noci) 🙂 Držím palce, ať to dobře zvládnete.

lucizal
12. únor 2017

Syn taky trpel na koliky, a tento rezim vyhovoval me i jemu. Je to hodne podobne jako u @ivannka92. Vstaval cca stejne,byly obcas vyjimky,ale pak jsem ho vzdy nejak udrzela. Po probuzeni jsme sli dolu do obyvaku a "hrali si",byl normalni hluk,svetlo,kdyz spal,klidne jsem i vysavala. Kojila jsem po trech hodinach,kdyz to bylo driv,byly koliky horsi. Odpoledne jsem vzdy 2 hodiny chodila s kocarkem a on spal. Pak zase v obyvaku pri beznem hluku. Potom kolem 18:30 koupani - to uz jsme se ztisili,ztlumili svetla a uz jsme byli vice v klidu a pak kojeni a ulozeni do postylky - bez hracek, ve tme,v tichu

jitavrtule
12. únor 2017

@maly_kukolar vis, je dulezity mit viru a duveru sam v sebe, coby rodice. Neboj, nedelate nic spatne, i kdyz to treba nefunguje tak, jak by sis predstavovala. Bude lip, vsechno se zklidni, uvidis. Zrovna spinkani je vec ktera se neustale meni a osobne si myslim, ze rodic ho muze ovlivnit docela malo 🙂
mate prtouska, ty prvni tydny/mesice jsou holt trochu zaber...kazdopadne kazdy dite je jiny a to co funguje nekde nemusi fungovat jinde. Nase mala byla a je naprosto bezrezimova, takze ja jsem fakt ten posledni clovek co by mohl radit ohledne rezimu :- ) minimalne do pul roka chodila spat vicemene az s nama, ja ji treba uspala driv, ale ona stejne byla co hodinu vzhuru dokud jsme taky nesli spat, pres den jela ty cca 3 hodinovy spanky, pokud zrovna nechtela kojit po hodine, v noci spavala cca 5 hodin v kuse /boze, ten luxus!! / a pak zas co 2-3 hodiny kojeni. Dost casto s nama proste vegetila v obyvaku u telky, bud v kolibce spici nebo vzhuru pricucla, dokud jsme taky nesli spat. Kdyz uz se nevesla do kolibky, uspala jsem ji kojenim u nas v posteli a pak ji tam nechala. Ja to nikdy nehrotila, ono to stejne nepomuze. Nejhorsi je podle me vystresovany rodic co se snazi uspat dite ktery chce byt zrovna vzhuru, to proste nefunguje. Sama v postylce neusinala nikdy. Na druhou stranu mi dodnes /ma necele dva roky/ rano nevstava pred osmou, ted chodi spat vecer mezi 8-9 a vstava kolem pul 9, obcas si prispi klidne do desiti. Spi s nama.
Mne to vyhovuje, sama jsem sova, takze chapu odkud to ma. Mam dost kamaradek, co maji deti skrivany a bez ohledu na to jak brzo nebo pozde je daji spat, proste rano budicek o pul 6. To by me zabilo!
Tim chci asi rict, ze pokud nevis jak na rezim a sama moc zadny rezim nemas, nemusi byt nezbytne ho nejak zavadet diteti 🙂
Samozrejme klidne to zkus, treba zrovna vase prte proste rezim potrebuje, tezko rict.
Ono se to pak hodne zmeni kdyz se zacnou sami hybat, to je docela unavi, naopak jak rostou zuby, tak treba u nas strasny, hodne se budi (ale kamosky dcera vubec, ty narostly komplet mlecnaky malem bez toho aniz by si toho rodice vsimli 😀 ).

mysacek369
1. bře 2017

Ahoj, mam 2m chlapecka. Hned ode dne co jsme se vratily z porodnice jsem zacla ,,pracovat" na tom aby mel nejaky rezim. Pres den jsem si ho nechavala u sebe v obyvaku, mame okna na jih a je tam dost svetla i kdyz spinkal. Vecer jsem ho davala do loznice kde je chladek a sero. Velmi rychle si zvykl na to ze vecer se spinka v liznici. Spat davame mezi 6 a 7 hodinou, vykoupeme, namazeme, nakrmim ho a dam ho spinkat. Uz dva tydny se bude v pul treti na kojeni a pak asi v 6 a uz povetsinou vegetime spolu. A vzdycky po obede kolem jedne jde spat, do kocarku nebo do postylky a funguje to 🙂

klarka_jirik
1. bře 2017

Podle me rezim nejde naucit. Mam dve deti a zatimco Vojtik chodil spat s nami, protoze proste nebyl unaveny (a ja blbka se ho od osmi snazila uspat a pak jsem vycerpanim brecela), ale za to vstaval o pul desate, tak dcerka je kolem pul osme tuha a vstava v sedm. Usne sama v satku bez nejakeho desneho uspavani. Kazdy je proste uplne jiny 🙂

angelinie
1. bře 2017

U nas rezim celkem funguje, ale sedlo si to az po sestinedeli, do te doby to bylo tak nejak zhruba...Ted rano vstaneme, jdeme vypravit deti do skolky / skoly. Pres den mame rezim jen v tom, ze chodime dopoledne ven, kdyz je pekne a odpoledne pro deti do skoly - takze 2x denne prochazka kocarem. Mezitim si spi a ji, kdyz potrebuje (ma 4 mesice a je plne kojeny). Vecer kolem 7. koupani, kojeni a uspavani. Jde do loznice, kde uz je temer tma a spi do 5 - 6 rano. Behem sestinedeli se jeste v noci budival. Ted uz se nebudi. Zasada u nas je, ze v loznici se spi pouze v noci...pres den si schrupne v obyvaku v ohradce nebo v kocarku a neni tma. V noci se spi v loznici a je tma. Snad to dava smysl 🙂

chocolady
1. bře 2017

Maly chodi spat s nami - kolem 10:30. Do 11 vetsinou jeste bantuje, ale potom usne tak, ze se vzbudi 1x, max 2x na prebaleni a krmeni. Spime do 8:30. Na tohle si zvykl hned prvni tyden doma. I pres den vetsinu casu prospi. Byt to je mozna pro nekoho pozde , ja ocenuju, ze nemusim kolem ditete chodit potme a po spickach, at se chudak nevzbudi - mame jednopokojovy byt. Proste si zvykl ze kdyz se zhasne tak se spi.. 🙂