Řídká stolice 2x denně. Jak ji zhustit?

natalia3
9. čer 2009

Ahoj holky, muze mi nekdo poradit. Tobias ma uz asi 8 dni 2x denne hodne ridkou stolici, dalo by se rict, ze je to jen voda. Volala jsem taky uz lekari, ale ten rikal, ze kdyz to je jen 2x denne tak to neni zadny prujem. Tak fakt nevim co delat. Mate nekdo nejake typy jak tu stolici trosku zhustit. Dik za rady Nat

reruna
9. čer 2009

Ahoj, stolici zahustí rýže, banán, mrkev. Jestli předtím kadil normálně, tak je to možná jen složením potravy, nejedl něco více projímavého? Třeba meruňky, švestky, řídkou kaši, něco jiného než normálně? určitě dávej pozor , at více pije a ono se to asi upraví. 2X denně fakt není průjem, ale raději ho sleduj - nerostou mu třeba zuby?

natalia3
autor
9. čer 2009

Cauky, diky za odpoved. Prave,ze se mu uz tyden snazim davat mrkev, ryzy atd. banan bohuzel neji. Zuby ma uz vsechny, tak fakt nevim. Myslis si,ze to u deti nevadi, tak ridka stolice, fakt je to totiz voda,ale jenom 2x denne - takze prujem ne. Jak dlouho mam jeste cekat, nez zajdu k lekari. Tu informaci mi totiz davala jen sestra po telefonu a ta rikala, ze pokud se to nespravi tak mam prijit. Cau a dik

iloha
9. čer 2009

Natalia3, já bych tedy raději šla k té lékařce a nespokojila se ze sestřičkou.......protože my jsme sice měly asi týden přesně vodový průjem a teplotu, dr. po telefonu řekla ať dáváme půl pytlíčku smecty do jogurtu, protože jinak by jí nepozřela (měla to byýt podle ní jen střevní viroza) a po smectě se voda sice lehce zahustila, ale opravdu jen lehce, teploty ustaly, ale řídká stolice přetrvávala, takže jsme nakonec dr. navštívily a udělali nám výtěr. Po týdnu byly výsledky a ortel: salmoneloza, na výtěry jsme pak chodily co tři neděle a testy jsme měly neustále pozitivní (5měsíců). Stolice byla pořád řídká, cokoliv Terezka snědla, téměř hned vykakala. Vystřídaly jsme lactobacily, smectu, hylak a na konec probiotika. Nesměla chodit na plavání a pokud by chodila do školky, tak ani do kolektivu by nás nepustila.

natalia3
autor
9. čer 2009

Ahojky, no ted jsi me pekne postrasila. Uvidim, kdyz tak pockam do Ctvrtku a pak pujdu k lekari. Ale teplotu Tobi nema a normalne si hraje vse je OK. Jenom jak rikam 2x kaka uplnou vodu. Cau a dik

reruna
9. čer 2009

natalia myslím, že nic nezkazíš, když zajdeš k lékaři, at udělá výtěr, ty sama znáš svoje dítě nejlíp a víš, jak normálně kadí, jestli to trvá už týden a dávala jsi mu i rýži a tak, raději zajdi.

iloha
9. čer 2009

Omlouvám se, strašit jsem tě nechtěla 😵

hejdita
9. čer 2009

no my taky meli ridkou stolici asi tyden tak jenom 3x za den....a byla to salmonela.....lehkeho typu ale byla raci zajdi k doktorovi...........nestratil treba chut k jidlu? salmoneloza to spusobuje
my sme pak jeste skoncili v nemocnici na dehydrataci protoze sem nevedela ze mi nepije mliko.....tolik kolik vypila predtim.....jelikoz sem otehotnela tak se mne odstavovala a ja sem ji davala cajiku jenom tak na dopiti neb sme se to teprv ucili a tak nebyla zvykla vypit treba 50ml caje ona vypila tak dva hlty....a a tak sem myslela ze je plna....jenomze za tyden procurala jenom jednu plinku/den a to jeste uplne jakdyby suchou.....byla to moje chyba......kdybych to tusila.....ted uz nic nenechavam nahode poucena od klarky maly dostaval prevantivne cajik i prez to ze mu do pul roku staci kojenecke mliko nebo proste umele mliko a hotovo......raci budu ta maminka co chodi za ditetem s lahvi caje nez se stresovat v nemocnici.......navic mala na nedostatek tekutin chytla oboustrany zapal prudusek a ta salmoneloza co mnela tak se projevovala hlavne v tom ze nemnela chut ani k jidlu ani k piti.....tak sem se strasne bala.....byla sem uplne zaskocena ze na jedno kojeni vypije jenom 20ml mlika (kdyz sem ji zvazila v nemocnici na vahe) a to sem ji davala v intervalech po dvoch az trech dodinach a mezitim sem skousela trosku caje ale to si jenom cucla a hotovo.......ani si nechci predstavovat ze co by bylo za tyden kdyby sme nesli tenkrat k doktorce a kdyby ona nas neposlala do nemocnice......ale to je jine tema....a hlavne je to za naami.....diky Bohu 😔

natalia3
autor
10. čer 2009

Ahojky, no prave jak jsem psala, Tobi je uplne v pohode,normalne ji, pije, hraje si tak nevim. Vcera uz cely den vubec nekadil, tak jsem myslela, ze je to uz OK. Ale dneska rano, zase jen voda - uz fakt silim. A k tomu jsem se dozvedela, ze lekar tam je az v pondeli, ma totiz dovolenou. Tak nevim, mam cekat nebo navstivit jineho lekare. Cau a dik Nat

shaula
10. čer 2009

Natalia, někdo tvého lékaře musí zastupovat. Asi bych radši zašla, co kdyby to náhodou byla opravdu salmonela? Je teprv středa, do pondělka daleko...

iloha
10. čer 2009

Určitě tam bude zastupující lékař, taky bych šla, tím nic nezkazíš.
Pokud bys nešla, tak zkus v lékárně koupit nějaká probiotika - my jsme měly takové kapsle, dají se otevřít a vysypat do jogurtu. Většina je jich sice pro děti od tří let, ale když dáš 1 max. 2 kapsle denně nic nezkazíš, nebo můžeš lactobacily a na vodu bych zkusila hylak. 😉 držím pěsti

reruna
10. čer 2009

pro menší děti existují i probiotické kapky, měly by být od narozneí, ale jsou dost drahé. iloha a hjedita a dopátraly jste se, z čeho ta salmonela byla? At si dáme pozor...

iloha
10. čer 2009

těžko říci, dr. řekla, že klidně když jsme byli na obědě, brambor a ryba, nám s manželem nic nebylo, nebo někde něco olízla, co neměla.....Prý to spousta maminek neřeší, pokud je to lehčí průběh. Je to ale jen a jen o hygieně, můžeš i na plavání kde se používají nočníky společně, chce to prostě pečlivě mýt ručky.... My už teď chodíme všude s takovým gelem - antibakteriální - dají se tím umět ruce a už se nebojíme 😉

hejdita
10. čer 2009

ja se domnivam to ze to bylo bud sunkou....to sem kupovala kureci v tu dobu ted zasadne veprove tam je nakaza min pravdepodobna......nebo to muze byt i z toho ze (to mi rikala doktorka ) na prkenku kde si pokrajela maso si krajela ovoce pro dite......tak nevim je toho spousta asi...

iloha
10. čer 2009

u nás to z prkenka asi nebylo, mám na zeleninu a maso jiné.......no hlavně, že už je to za námi 😉

elucinka
25. črc 2009

Holky, otevírám znovu tohle téma a prosím o radu. Adam měl střevní virózu - 1 den teploty přes 39, průjem, lítala z něj voda. Výtěr nic neukázal. Byl na dietě, mrkev, rýže, suché pečivo z předešlého dne. Ale stále nemá )po cca dvou týdnech) normální stolici. Po týdnu mu Dr. udělala znovu výtěr - zase se nic neukázalo. Nemá vodnatý průjem, spíš kašovitý. Vždycky se to na 1-2 dny jakoby zlepší a pak ho zase něco prožene. A to v podstatě dietujeme pořád ☹ Přidala jsem jen piškoty, jablečnou a borůvkovou přesnídávku, brambory a kuřecí maso (jen prsa) a bílý jogurt. Pořád nemá pevnější stolici, nezávisle na tom, co jí ☹ Podle Mudr může být problém v tom, že pořed tou virózou měl angínu a bral ATB, takže se mu narušila rovnováha ve střevech a dlouho trvá, než se to obnoví. Máte s tím někdo zkušenosti? Jak dlouho to může ještě trvat? Měli jsme týden hylak, teď týden Infant Dophilus 2-3x denně.

elucinka
25. črc 2009

Jo a navíc ho pořád hodně trápí prdíky, v noci se budí, kroutí, pláče ☹

reruna
25. črc 2009

eluci, to mě mrzí, že Adovi pořád není líp, je to divné, že to trvá tak dlouho, pokud se jedná o narušenou střevní mikrofloru po ATB, tak by měl pomoct ten bílý jogurt s živýma kulturama a probiotika, jak dlouho trvá, než se obnoví ale nevím. Ještě mě napadla nějaká alergie, nebyli jste na testech? Třeba je alergický na lepek, mléčnou bílkovinu, vajíčka....

alenka83
25. črc 2009

holky, jak to tu tak čtu, tak jsem dostala teď strach o malého. Už 4. den má vysoké teploty (40, 39) a hlavně strašně má průjem. Je to spíš hlenovitá voda, kajdí třeba 3x do hodiny, takže za den asi 10x vč. noci. dneska jsme už byli na pohotovosti, aby mu udělali výtěr, vzali krev atd, protože to už není normální. Dřív měl takový apetit a teď bojuju s každým soustem. Teď jsem do něj dostala půlku jablečný přesnídávky a snažím ho spíš pojit černým čajem s Kulíškem a dáváme Hylak, ale nic nezabírá a je to stále voda☹ tak snad se na zítřejší kontrole ta salmonela nepotvrdí? Jak se to případně léčí? Byli jste s dětmi v nemocnici?

elucinka
25. črc 2009

reru - alergie už mě taky napadla, i když si myslím, že teď je to opravdu spíš po těch ATB...když se to nezlepší, známá mi dala kontakt na dobrého homeopata a když ani to nepomůže, tak začnem řešit ty alergie ☹ Nejhorší je, že by pořád jedl, jak měl teď dietku, tak by snědl i slona....tak ho musím hlídat, aby to nepřehnal a ty střeva zas nebyly moc přeplněný...pořád slyším jen: "mami, baštit, mami, neco dobýýýýho...mamííííí, hláááád" už mi z toho hrabe 😖

alenka - ty horečky jsou divný, Adík je měl prakticky jen jeden den...hleny taky neměl. To vypadá fakt spíš na tu salmonelu, nebo kampylobakterii - zvracel? Ono se to prakticky nijak jinak neléčí, něco proti průjmu, hlavně hodně pít, aby nebyl dehydrovaný. Kontrolní výtěry by se dělaly tak dlouho, dokud ve třech po sobě nebude čisto.
Zkus nápoj ORS od hippu, mají ho v lékárnách, malému chutnal a v těch prvních dnech co měl průjem toho vypil snad 8 skleniček. A černý čaj je lepší tzv. dětský, bez kofeinu, taky z lékárny. Adam mi po normálním špatně spal. A taky je dobrý odvar ze sušených borůvek, když přislazený, tak jedině hroznovým cukrem.

shaula
25. črc 2009

Elucinka - ty ATB opravdu ve střevech udělají pěkný guláš (nebo přesněji řečeno je důkladně vyčistí 😀 ) - vím to od sebe, taky jsem po nich měla trošku problémy, spravilo se to asi za týden. Naši kluci dostali nedávno taky ATB, doktorka mi doporučila koupit Nutrolin B, je to probiotický sirup, přímo na něm je uvedeno, že je vhodné ho podávat při a po léčbě ATB. Klukům jsem ho dávala a žádnou změnu stolice jsem nezaznamenala (tj. měli ji celou dobu normální). Lahvička stojí cca 85 Kč. Tak můžeš vyzkoušet, třeba to pomůže. Jinak na obnovení mikroflory je dobrý i ten jogurt, jak zmiňuje Reruna, ale kamarádka (ne sice doktorka, ale zdravotnice) mi říkala, že jogurt není příliš vhodný při průjmech, bohužel už ale nevím přesně proč.

elucinka
26. črc 2009

shaula - díky za radu, Nutrolin jsem mu dávala, je to takový ten, co se koupí v prášku a naředí se vodou, viĎ? Tak ten jsme měli, ale moc nám nepomohl. Resp. on by možná pomohl, kdyby hned jak Adík dobral ty ATB nedostal tu střevní virozu. ☹ Dneska kadil jen 3x, to míval i dřív, docela hodně jí, tak snad je to na dobré cestě... dám vědět 😉

shaula
27. črc 2009

Jo jo, to je ono... Tak držím palečky, ať se to spraví!

koule
27. črc 2009

Elucinka-přesně to co tady píšeš,mělamoje Amálka, trvalo toasi 2 měsíce,zkoušely jsme všechno, dietu, výtěry...nakonec jsme vysadila všechny mléčné výrobky,a najednou bylo po průjmech. Po týdnu jsem zašla za doktorkou, at udělá testy na lepek a bílkovinu kr.mléka, a skutečně se potvrdila slabá alergie na mléko... 🙄 . Tak zkus třeba vysadit na pár dnů absolutně vše mléčné a uvidíš. Přeju, at je malému líp.Monika

elucinka
28. črc 2009

Moni, díky, asi mu taky nechám udělat testy...i když těch prvních 10 dnů vůbec nic mléčného neměl....s jogurtem jsem začala až před 4 dny a místo sunaru už pije 14 dní po ránu čaj.... uvidíme.

alenka83
29. črc 2009

Elucinko, tak se nám potrvdil ten campylobacter, takže už víme, na čem jsme. Už jsme bez teplot, na dietě, ale stále má průjem ale už jen 2x denně, což je prima. už i křeče z bříška ustali, a začíná mít apetit. Snažíms e,aby vypil co nejvíc, dneska dopolende vypil 500 ml, což je mega úspěch🙂 Díky za radu, je lepší jít prostě na testy než se pak stresovat.🙂

elucinka
4. srp 2009

alenka - jsem ráda, že jste z nejhoršího venku, u nás to taky vypadá ok, sice kadíme i nadále 3-4x denně, ovšem tomu se nedivím, vzhledem k tomu, co všechno malej sbaští 🙂 jako by se snažil dohnat ty dny na dietě 🙂

lucios
28. zář 2009

Elucinko,
nevím, zda sem ještě nakukuješ, ale právě s naším Adamem řeším velice podobnou záežitost. Už dva týdny po prodelane viroze se mu nechce stolice spravit. Vzdy trochu zlepseni a pak zase zhorseni. Co vam nakonec pomohlo a co vse jste zkouseli? Díky za radu.

eppik.m
30. zář 2009

lucios: ahoj, problém se stolicí nás trápil přesně 10 dní. Prvné tři dni byla vodnatá a šla z něj celý den ven že jí ani nestihl zadržet než si sedl na nočníček, 3 x jsem mu podala Smectu, pak po 3 dnech jsme zašli k dr. ten nám pouze řekl aby jsme drželi bezmléčnu a beztukovou dietu a podávali probiotika Enderina ... stolice se změnila z vodnaté na kašovitou s příměsí hlenu a krve ... průjem trval i nadále ... a tak jsem nastolila přísnou dietu a koupila jiné probiotika Enterol a až na 10tý den konečně vykandil bobek! Ze stravy jsem vyloučila všechny mléčné výrobky, UM i mléčnou kaši. Papali jsme pouze dětské piškoty, suchý rohlík nebo housku den starou s kouskem libové šunky,vařenou bram. kaši bez mléka a másla, vařenou rýži s mrkví a k večeři měl od Nestlé bezmléčnou rýžovo-mrkvovou kaši a podávala vitamínový syrup Pikovit protože byl v obličeji pobledlý a zhubnul celé kilo. Když už 3 dni kadil bobek tak jsem ráno vrátila UM ale koupila jsem dietné od Nutrilonu Low Lactose a pomalu jsem přešla na normální stravu, pouze večer jsme včera konečně dojedli bezmléčnou kaši a dnes už bude normální. 😉

lucios
30. zář 2009

Eppik diky za zpravu. Ja ziju v Nemecku a tady maji jiny rezim, pry ma jist vse i mleko. Ale co delat, kdyz se prujem nelepsi. S tezkym srdcem tedy vyradim mleko. S tuky problem nemam, ty prilis nedavam ani normalne. Jen tu ryzovo mrkvovou kasi asi budu muset vyrobit sama. A co ovoce? Dali jste alespon strouhane jablko? To pry take stavi. Nebo vyvar ze susenych boruvek? Bohuzel tu nesezenu ani Enterinu, Enterol nevim, zkusim. Jeste jednou diky.

eppik.m
30. zář 2009

lucios: jéj na ovoce jsem zapoměla 😀 , jedli jsme banány, ten má optimalizovat stolici a občas jablko s piškotem ale né moc, protože vím že po něm vždy jde na velkou a hoooodně tekutin se musí pít aby nebyl dehydrovaný, my pili pouze čistou vodu, jelikož čaj nechce a dětskou minerálku taky ani kapku ... ano v lékárně mi doporučili borůvky ale ty jsem nesehnala
já taky s těžkým srdcem vysadila mléko a ono se nic nestalo (je to na dobu než se stolice upravý) a když bylo lépe opět ho pijeme 😉 zatím to dietné ale až nebude opět přejdeme na to naše 🙂
ty probiotika je mnoho druhů, zkus koupit jiné, důležité bude že to budou živé bakterie které opět obnový normální funkci střev ... a dbej opravu na tu dietu, alespoň u nás to pomohlo