Roční dítě každé sousto vytahuje z úst

gwennie
16. čer 2014

Mé roční dítě jí dost podivným stylem. Každé sousto (kousek chleba nebo lžičku přesnídávky či jogurtu), které mu do úst vložím, v zápětí rukama vytáhne - a začne jídlo různě rozmazávat apod. Dělá to už od 6.měs. Myslela jsem, že se to čase zlepší, ale pořád nic... Následkem toho je, že toho samozřejmě sní dost málo a má v roce 8kg :-/ Dělalo vám tohle vaše dítě? Manžel pořád říká, ať ji třeba trohu "seřvu" nebo plácnu po ruce - má to smysl v tomhle věku?? Díky za vaše zkušenosti...

chroustinka
16. čer 2014

@gwennie zkoumá 🙂 urcite bych ji nebila, chlapi maji nekdy napady! me tohle dcera dela kdyz nema hlad, kdyz ma tak ji pekne.

paaavca
16. čer 2014

Chce to prozkoumat, časem se to zlepší. Hlavně v klidu, nějaké nucení nebo nadávání by ji mohli od jídla ještě víc odradit. Naše malá měla v roce taky 8 kg, nepřijde mi to neobvyklé, prostě je drobnější 🙂

lv
16. čer 2014

A kdyby to dostal do ruky? Nebo mohl sam rukou, jedl by?

gwennie
autor
16. čer 2014

@chroustinka no ona tohle dela porad 🙂 pak asi nema hlad nikdy 🙂

gwennie
autor
16. čer 2014

@lv tez ne, ona si ukousne rohliku / jablka, druhou rukou si sahne do pusy, vynda si to, a hodi to na zem..

chroustinka
16. čer 2014

@gwennie asi drzi dietu 🙂

alisek
16. čer 2014

taky to dělá ale né pořád, přesně jak tady někdo napsal, není asi tolik hladové a taky si to prozkoumává, to syn dělá na začátku, vytahne prozkoumá a pak jí normálně..co zkusit dát delší intervaly mezi jidly, třeba se to zlepší, jinak s váhou jsme na tom stejně, ma 13 a půl měsíce a ještě nepokořil 9kg 😒

gwennie
autor
16. čer 2014

@alisek no jako muzu zkusit delsi intervaly, akorat ona uz ted ji jenom 3x denne...

kubjatkova
26. říj 2015

Hm máme stejný problém 😒

loc
26. říj 2015

Mně to syn 14 m dělá taky:( Baví ho to jídlo rozmazávat po stole a pak ho z toho stolu klidně znovu sám jí! Určitě ho za to netrestej, akorát by se mu tím to jídlo zprotivilo. Chce to obrnit se trpělivostí, ač je to těžké (vím, o čem mluvím:D) a po každém jedení dokola uklízet:( Ale říkám si, že jednou bude líp...